Are You Vendor? List Your Business

Nişan Bohçanızda Bulunması Gerekenler

By Admin 12 May, 2020

Bir önceki yazımızda söz merasiminden ve neler yapılması gerektiğinden bahsettik. Bu yazımızda ise bir sonraki aşamadan yani nişandan bahsedeeğiz. Evlilikten önceki en büyük resmi adım sayılan bu aşamada hem kız tarafı hem erkek tarafı artık evliliğe hazırlanmaktadır ve evlilik için kesin karar verilmiş demektir. Bazen bir önceki aşama olan söz kesimi atlanmaktadı. Bu kısa süre içinde evlilik ya da nişan yapılacaksa söz kesimi merasimine gerek görülmemesinden kaynaklanmaktadır.
 
Nişan merasimi söz kesiminden farklıdır ve daha çok düğünle ilgilidir. Kız tarafının evinde olabileceği gibi direkt düğün tarzında da yapılabilmektedir. Bazen araya askerlik gireceği zaman ya da atamalar, sağlık sorunları olduğunda nişanlar düğün tadında yapılır. Nişanı adet olarak kız tarafı üstlenmektedir. Gelinin ne giyeceği kuaför masrafları gibi harcamaları ise damat tarafı karşılar. Ancak damat tarafının harcamaları bununla kısıtlıdır. Geri kalan her şeyi, salon, kıyafet, yemek masraflarını kız tarafı karşılar ve hazırlığını yapar. Sonra da damat tarafı kız tarafına nişan yapmak için ziyarete gelir. İşte bu noktada nişan bohçaları güdeme gelir ve iki taraf da bu bohçaları karşı tarafa teslim eder.
 
Peki bir nişan bohçasında ne olur? Çiflerin ailelerine ve diğer yakınlarına çeşitli hediyeler bulunan bohçalar aslında aileden aileye değişebilmektedir.  Ancak her bohçada olması gerekenler arasında terlik, iç çamaşırı, pijama takımı, çorap, kıyafet, çanta cüzdan, havlu, patik, yemeni gibi şeyler bulunur. Bunların yanı sıra 6’lı gece seti, geln ayna seti, nişan tepsisi de bulunabilir. Ailelerin durumuna göre ek şeyler de bulunabilmektedir.  Bazı durumlarda bohçanın içeriği artabilir ve maddi olarak fiyatı yükselebilir bazen de bu saydıklarımıza ek birkaç ekonomik eklenti daha yapılır. Tamamen aileye ve merasim geleneğie göre değişiklik gösterebilen bir durumdur. Daha sonra yukarıda bahsettiğimiz koşullara göre uygun merasim yapılır ve nişan gerçekleşmiş olur. Bundan sonra artık geriye sadece evlilik  kalmıştır. Nişan yüzüğü de bu esnada takılacaktır ve söz yüzükleri çıkacaktır.
.

Düğün Bütçenizi Oluşturdunuz Mu?

By Admin 12 May, 2020

Mükemmel bir düğünün nasıl olacağını sorarsak vereceğimiz cevap sadece her şeyin planlandığı gibi gittiği bir düğün olur. Bunun için en önemli konulardan biri de düğün bütçesi. Yani eğer bütçenize uygun bir düğün gerçekleşirse ve planladığınız harcamaları tam olarak yapabilirseniz düğününüz büyük ihtimalle hiçbir aksaklığa uğramadan mükemmel bir şekilde gerçekleşecektir.
 
Eğer maliyetleri hesaplamadan gelişigüzel bir şekilde evlenmeye kalkarsanız hesapta olmayan harcamalar çıktıkça eliniz ayağınız dolaşabilir ve panikleyebilirsiniz. O yüzden sağlam adımlar atmalı ve harcamalarınızı planlamalısınız.  Tabii bu planlamada neler olmalı ve neler olmamalı bunları bilmek gerek. İyi bir planlama ile bütçenizi fazl kabartmadan işi kurtarmak mümkün.  Mutlaka yer alması gereken harcamalar gelinlik, damatlık, nikah şekeri, davetiye, konaklama, müzik ve diğer pek çok şey.
 
Bu aşamayı atlattıktan sonra ikinci aşama tabii ki bu plana sadık kalmak olacak. Yani planı yaptınız ama plana uymuyorsanız yine eliniz ayağınız dolaşabilir ve düğün günü yaklaştıkça stresten saçlarınızı yolabilirsiniz. Sakin olun ve adım adım ilerleyin. Planı yaptınız ve şimdi bir haritaya bakar gibi plana bakarak adım adım harcamalarınızı gerçekleştirin. Üstüne çıkmayın, altına inerseniz de kaliteden fazla ödün vermeyin. Ek harcamalar çıkarsa da bunları ekonomik olarak çözmeye gayret edin. Uygulama esnasında daha ucuz çözümler bulursanız buradan kıstığınız bütçeyle ek harcamaları kurtarabilirsiniz. Ama toplam bütçeye uygun hareket etmeye büyük gayret sarfedin.
 
 
Pek çok gelin için içinden çıkılmaz ve çok tehlikeli olan bölüm ise alışveriş kısmı. Bir gelin adayı alışverişe çıktığında alınacaklar listesine mevcut olanların iki üç katını eklemeye kalkışabilir. Bu noktada damat adayının devreye girmesi ve kontrolü sağlaması gerekiyor. Gelinleri yalnız bırakmayın beyler! Harcamalarinizi kalem kalem sitemizin butce plani aracina yazin.
 
Aynı şekilde bir damat da alışveriş esnasında çoğu ayrıntıyı gereksiz görebilir.  Bu sefer de gelinlerin ipleri eline alması ve bütçeyi aşmadığı takdirde planlanan her kalemi satın alması gerekiyor. Adım atacağınız büyük yolculuktaki belki de ilk ortak çalışmanız bu büyük günü gerçekleştirmek olacak. Kısacası iyi bir takım olun ve birbirinizi tamamlayın. Korkulacak bir şey yok.
.

Düğün Masraflarını Nasıl Aza İndirebilirsiniz?

By Admin 15 May, 2020

Tatlı Telaş

 
Evlenmek isteyen her insanı tatlı bir telaş sarar. Hazırlıkların sonu bir türlü gelmez. Yemek takımıydı, mobilyasıydı, damat – gelin bohçasıydı, beyaz eşyasıydı derken onlarca masraf kapıyı çalar. Elin ayağın birbirine dolaştığı bu zamanlarda bir türlü mantıklı kararın ne olduğu kestirilemez. Aslında birkaç püf noktası ile düğün masraflarını aza indirmek mümkündür.
 

 

Araştırmadan Almayın

 
İster mobilya olsun, ister beyaz eşya. İster yemek takımı isterse düğün salonu ya da kuaför. Para harcanacak şey ne olursa olsun kesinlikle araştırmadan hareket edilmemelidir. Unutulmamalıdır ki paraya bu dönem kadar ihtiyaç duyulmayacak. Bu nedenle bırakın her şeyin en iyisi ya da en pahalısı olmasın. Çünkü zaten eve alınan her eşya bir gün eskiyecek ya da siz ondan sıkılacaksınız. Bu nedenle daha ikame markaların güzel ürünlerinden oluşturacağınız ev kombinleri bu aşamada cebinizi oldukça rahatlatacaktır. Ayrıca beyaz eşya kampanyalarını kaçırmamanızda da büyük fayda vardır. Mümkünse bu beyaz eşya ve mobilya gibi eşyaların evlilik kararı alındığı gün itibari ile borcuna girilmesinde fayda vardır. Böylelikle düğün zamanı elinizde daha fazla para olacaktır.
 

Daha Sade Daha Şık

 
Düğününde herkes göz alıcı olmak ister. Bu nedenle de en büyük topuzlar yaptırılır, en taşlı gelinlikler seçilir ve en şaşalı salonlar tutulur. Oysa şıklık her zaman sadelikten yanadır. Daha sade bir gelinlik, daha salaş bir saç modeli ve hizmeti tam ama şaşası az daha sakin bir salon emin olun düğününüzü daha gösterişli yapar. Hem düğün masraflarınızı yarıya indirmiş olursunuz hem de herkesin size hayranlıkla bakmasını sağlarsınız. Hatta düğün konusunda kararsız olanlar yalnızca bir nikâh yapıp ardından dost meclisi ile gönlünce eğlense ortada tam anlamı ile düğün masrafı söz konusu dahi olmaz.
.

Su İçerek Kilo Vermenin Sırları

By Admin 15 May, 2020

Suyun hayatımızda ki önemi saymakla bitmez. Susuz kalan vücut su ihtiyacını organlardan karşılamak zorunda kaldığı için bu da hastalıklara neden olmakta. Günde en az 2.5 litre su içilmesi gerektiği konusunda uzmanlar bizi uyarsada pek dikkate aldığımız söylenemez. Suyun zayıflamamıza yardımcı olmada da hakkını yememek lazım. Düzenli yapılan spor ve diyette yardımcı olarak tüketilen su zayıflama konusunda kolaylık sağlamakta. Kolay ve etkili bir şekilde zayıflamak için bol bol su tüketmeye özen göstermeliyiz. Yalnız bol bol su tüketmek gerek diye abartıya kaçmadan bunu yapmalıyız. Unutma suyun azı kadar fazlasıda zararlı. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre, idrar rengin açık sarı ise bu zayıflamaya başladığının habercisi. Aynı zamanda su hem zayıflamana yardımcı hemde cildinin güzelleşmesine, gençleşmesine faydalı. Su içerek nasıl zayıflanır konusuna gelince, suyu tüketmen gereken zaman dilimlerini bilirsen hem zayıflamana yardımcı olacak hemde su içme alışkanlığını arttıracak. Bilinçli su tüketerek nasıl yazıflayabileceğine birlikte bakalım istersen.
 
1- Su İçerek Güne Başlamak
Sabah uyandığında, yani gözünü açar açmaz diyelim. Tüketeceğin su bağırsaklarını harekete geçirip, metabolizmanın hızlanmasına ve vücudunda biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda içeceğin suya ekleyeceğin limon, nefesini tazelemeye ve kilo vermene yardımcı olacaktır.
 


2-  Suyu Yemeklerden Önce İçmek
Sofraya oturduğunda çok fazla yemek yemekten şikayetciysen, sana önerimiz yemek yemeye başlamadan yarım saat önce su içmen olacak. Yapılan en büyük yanlışlardan biri suyu yemek yedikten sonra içmek. Yemek sonrası içilen su zaten dolu olan mideyi, iyice doldurup şişkinlik hissine neden olmakta. Suyu yemekten önce içerek, daha az yemek yemene ve yediğin yemeği hızlı yakmana yardımcı olacak.
 

 

3- Açıkma Hissi Uyandığında Su İçmek
Gün içerisinde acıktığını hissetmeye başladığında, acur cubur tarzı şeylere başvurmak yerine içeceğin bir bardak su açlık hissini yatıştıracaktır. Yani her acıktığını  hissetiğinde buzdolabına yada bakkala koşmak yerine su içmende fayda var.  

 
4- Nescafe Yada Kahve Yanında Su İçmek
Gün içerisinde tükettiğin her nescafe yada kahve yanında su içmeyi unutma. Zaten kahve içiyorum suya ihtiyacım yok deme. Kahve vücudun su ihtiyacını asla karşılamaz. Tam tersi vücudunda ki suyu dışarı atmana neden olur.
 
 
Evet! Su içerek zayıflamak için tavsiyelerimiz bunlar. Tavsiyelerimize uyarak verdiğin kilolara sende şaşıracaksınız. Günde 6-8 bardak su içmek toksinlerin ve yağların uzaklaşmasına, 8-10 bardak su içmek toksinlerin ve yağların vücutan atılmasına kolaylık sağladığınıda hatırlatalım. Ayrıca yemek sırasında şekerli ve asitli içecekler yerine su içebilirsin. Su içmekte zorlanıyorsan eğer bulunduğun ortamda suyu görebileceğin yerlere koyarak, su içmen gerektiğini hatırlamana yardımcı olacak.  Unutma bol bol su içmek kendini şişrmek anlamına gelmiyor. Sağlıklı ve hızlı zayıflamak için günde 2.5 litre su içmen yeterli olacak. Sağlıklı, mutlu günler dileğimle.
.

Erkekler Evlilikten Neden Korkuyor?

By Admin 16 May, 2020

Evlilik, insan doğasının doğal bir gereğidir. Hemen hemen her insan doğar, evlenir ve ölür. Yani evlilik de ölüm ve doğum kadar doğal görülür. Ancak bazı kişiler, evliliğe oldukça uzak bakar, bildiğiniz evlilikten korkar. Bu kişiler ise genelde erkeklerdir. Herkesin bildiği üzere erkekler kadınlara göre evliliğe çok daha az yatkın olan, evliliği bildiğiniz bir esaret olarak gören kişilerdir. Haklı oldukları noktalar da vardır. Mesela çevrenizdekiler düşünün, herkesin mutlaka böyle biri aklına gelecektir. Aklınıza gelmiyorsa da muhtemelen bu kişi sizsiniz smiley Peki hiç merak ettiniz mi neden böyle? Yani erkekler neden çok sevdiği sevgilileri ile sonsuza kadar sevgili olmaya yatkın olurlar da evlilik düşünmezler? Ben düşündüm, hatta araştırdım bile sizin için. Gelin birlikte inceleyelim.

Erkeklerin Evlilikten Kaçma Nedenleri Nelerdir?

 1. Ünlü bir şovmen daha önce şey demişti “Henüz bir kişiye bağlı kalabileceğimi düşünmüyorum.” İşte en temel düşünce bu. Yani her çiçekten bal almak varken neden bir çiçeği sömürsünler değil mi?  smileyGenel düşünce de budur.
 2. Boşanma korkusu, erkekleri evlilikten soğutan bir diğer durumdur. Erkekler, diğer konularda bize göre çok daha pozitif görüşlü olsalar da konu evliliğe gelince durum tam tersi oluyor. Yani biz, konu evlilik, ikili ilişkiler olunca çok daha ütopik, daha toz pembe bakıyoruz. Bizim çıktığımız o bulutlara erkekler kafasını kaldırıp bakmıyorlar bile. Çünkü daha realist düşünüyorlar. İleride ne olur, ne gibi sorunlar çıkar, nasıl tartışmalar olur gibi soruların hepsi erkeklerin üzerinde sürekli düşündüğü sorulardır. Kadınlar ise daha çok şey diye düşünüyorlar “Sevgi her şeyin üstesinden gelir.” Nasıl yani? Etrafa atılmış kirli çorapların bile mi? :)
 3. Etraftaki başarısız örnekler, erkekler için tam bir rol modeldir. Yani kadınlar “Bunlar bu hatayı yaptılar ondan ayrıldılar. Biz bunu yapmayız” diye düşünürken erkekler daha çok şey diye düşünürler “Biz onu yapmayız ama ya biz de telafi edilemez başka hatalar yaparsak?” Bu da kadın ve erkek düşünce yapısının ne denli farklı olduğunun bariz örneğidir.
 4. Erkekleri evlilikten uzaklaştıran bir diğer unsur ise bekar oldukları zamanki koşullarından ve hayatlarından tamamen uzaklaşacağını hatta kopacağını düşünmeleri. Yani erkekler evlendikten sonra gece yarıları yapılan halı sah amaçlarına, erkek arkadaşları ile birlikte yaptıkları şehir dışı gezilerine hatta şehir içi gezilerine bile veda etmek zorunda kalacaklarını düşünürler. Ancak kendinin ve karşısındakinin farkında olan her kadın, zaten bu tür şeylere engel olmanın mantıklı olmayacağını bilir. Tabi bu hususta iki tarafından birbirine verdikleri güven de çok önemlidir.
 5. Kadınların hislerin erkeklere göre çok daha kuvvetlidir. Kadınlar hayatının aşkını bulduklarını bakınca anlayabilirler. (Bu yüzden mi öncesinde o kadar yanlış kişiler ile oyalanıyorlar?) Aslında bazı erkekler de böyledir. Yani daha küçücük yaşında “Ben seninle evleneceğim!” diyip büyüyüp onu yapan kişiler de vardır. Ancak tüm erkekler için bu geçerli değildir. Bazılarının aklında sürekli şu soru dolanabilmektedir “Ya acaba daha iyisini bulabilir miydim?” E ama bir de dön kendine de bak değil mi? smileyŞaka bir yana bu, erkeklerin karşısındakinin gerçekten doğru kişi olup olmadığını bilmemesi ile ilgili bir durumdur.
 6. Evlendikten sonra sorumlulukların artacağı düşüncesi, belki de erkekleri evlilikten uzaklaştıran en önemli unsurdur. Çünkü daha önce sadece kendini düşünen, koşullarını kendine göre ayarlamaya çalışan erkekler, evlendikten sonra karşısındakini de düşünmek zorunda kalırlar. Yani aslında bazı şeyler zorunluluk değil de, içten geldiği için yapılmaya başlanacak bu da belki de erkeğin kaçmasının asıl nedeni olan unsur.

Sonuç olarak sevgili beyler, karşılıklı sevgi, saygı ve anlayış olduktan sonra hiçbir şeyden korkmanıza gerek yok. (Öyle birini bulursanız bana da haberin verin diyenler olacaktır smiley günümüz şartlarında biraz zor siz de haklısınız.)

 

.

Eşiniz İle Yakın Olmanın Yolları

By Admin 15 May, 2020

Eşinin sana her şeyi anlatmasını ve onunla iki iyi arkadaş olmayı istiyorsun. Eşin adeta kapalı kutu gibi ve sana hiçbir şey anlatmıyor. İyi günde, kötü günde hep yanında olmak istiyorsun ama etrafına ördüğü duvarları bir türlü yıkamıyorsun. Eşin ile iyi bir dost olup olmadığın çok önemli. İlişkin o zaman daha iyi ilerleyecek ve sıkıntılar ortadan kalkacaktır. Şimdi sana bir kaç ip ucu vermek istiyorum. Belki bunlar işine yarayabilir.
 
Eşinin sana hiçbir şeyini anlatmadığını düşünüyorsan ve bu durum canını sıkıyorsa, önce konuşmak için doğru zamanı seçip seçmediğini sorgula. Senin için doğru olan zaman onun için hiç uygun olmayabilir. Gün içerisinde yaşadığı olumsuzluklar, canını sıkmış ve bunu sana yansıtmak istemediği için belkide konuşmaktan kaçınıyor olabilir. Ona biraz zaman ver ve dinlenmesini bekle. Belki ondan sonra kendiliğinden konuşmaya başlayacak. Çalışırken günün her saati onu aramaktan vazgeç. Yaptığı iş o gün çok yoğun olabilir. Başını kaldıracak vakit bulamadığını ve oldukça meşgul olabileceğini düşün. İşleri hafiflediği zaman aramanı görecek ve sana muhakkak dönecektir. İşten yeni geldiği zaman hemen üzerine çöreklenmek yerine, içeri geçip üzerini değiştirmesine biraz nefes almasına izin ver. Yoğun geçen günün sonunda konuşmaya hali olmayabilir. Birlikte yapacağınız güzel bir aktivite yani rahat bir ortam sana  açılmasında faydalı olacaktır. Biraz sabırlı ol.
 
Önemli bir konu ile ilgili konuşuyorsanız, iki tarafında birbirini dinlemesinin önemli olduğunu unutma. İkiniz aynı anda koşursanız çözüm bulmak yerine ortamın dahada gerilmesine neden olacaksınız. Sorunlara  eşin ile birlikte çözüm bulmak istiyorsan birbirinizi dinlemeyi öğrenmelisiniz. Sadece bir tarafın derdini anlatması, karşı tarafı dinlememesi ilerleyen zamanlarda sorun çıkmasına neden olacaktır. Herkesin kimseye anlatmadığı sırları vardır. Bunları eşine anlatarak bundan cesaret alıp sana zamanla açılmasını sağlayabilirsin. Konuşma üslubunun ne kadar önemli olduğunu unutma. Konuşma sırasında ses tonunda çok önemli. Çok sert ses tonu kullanmak yerine yumuşak ses tonu ve küçük harflerle konuşmayı dene. Nefes almadan ard arda sorular sormaktan kaçın. Bu tarz davranışlar ters tepki almana neden olacak. “ Neden benimle konuşmuyorsun, bana güvenmiyormusun, benden sakladığın bir şeyler mi var “ yerine “sıkıntını benimle paylaşırsan rahatlamana yardımcı olabilir, istersen konuşabiliriz” tarzında söylemler kullanarak sana olan güvenini arttırabilirsin.
 
 
İşte! Eşinle güzel bir uyum sağlamak adına sana verebileceğimiz ip uçları bunlar. Bunları yapmak o kadarda kolay değil biliyoruz. Ama mutlu olmak, birazda huzurlu olmak istiyorsan bunları uygulamak zorundasın. Unutma her şey senin elinde.Sağlıklı, mutlu,huzurlu ve güzel günler dileğimle. 
.

Testis Ağrısı, Testislerde Şişme Neden Olur ve Ne Yapmalıyım?

By Admin 16 May, 2020

Testis ağrısı denilen rahatsızlık, erkeklerin üreme hormonlarını üreten testislerin birinde ya da her ikisinde de meydana gelen ağrılara verilen addır. Bu rahatsızlık kimi zaman testislerde olup testislerde hissedilir kimi zaman ise kasıkta olmasına rağmen burada hissedilebilir. Birçok farklı nedenden dolayı meydana gelebilen testis ağrısı, boşalma sonrası geçebilmektedir. Eğer siz de testis ağrısı çekiyorsanız, ağrı uzun sürüyorsa veya boşalınca testis ağrınız geçiyorsa yazıya devam edin. Testis ağrınız var diye hemen boşalmaya çalışmayın tabi. Bir durun bekleyin de yazıyı okuyun. Belki, önemli bir şeydir bu ağrı. Çünkü her başı ağrıdığında doktora giden tipler bu tarz ağrılarda korkuya ya da umursamazlığa salıyor kendini.

Testis Ağrısı Neden Olur?

Testis ağrılarının birçok farklı sebebi vardır ve bu sebepler kimi zaman önemli sonuçlar verebilmektedir. Bu nedenle de şeyim ağrıdı geçer demeyin. Şimdi bunlardan bahsedeceğim.

 • İdrar yolunda enfeksiyon oluşumu
 • Böbreklerde taş varlığı
 • Şiddetli ağrılar kimi zaman testis dönmesi varlığına işaret ediyor olabilir. Testis kaybına neden olabilir bu nedenle de ağrı varsa gidin.
 • Antibiyotikler ve kemoterapi ilaçları
 • Kangren
 • Diyabete bağlı sinirlerde hasar oluşumu
 • Testislere alınacak darbeler çok hassas olma nedeniyle ağrı meydana getirebilir. Bu nedenle de kendinizden çok onu koruyun.Aklı olmasada fikri olan bir organ, mutlaka önem verin.
 • Skrotumda sıvı birikmesi
 • Viral ya da bakteriler yüzünden oluşan enfeksiyonlardan kaynaklanan iltihaplar
 • Testis etrafında sıvı birikimi
 • Testis yakınlarında kist varlığı
 • Testislerin birinin ya da ikisinin birden iltihaplanması. Cinsel yolla bulaşabilmektedir ve sakıncalı olabilir.
 • Prostatlarda genişleme
 • Testislerde yaralanmalar
 • Testis kanseri
 • Eğilmiş testis
 • Prostat rahatsızlığı direkt olarak üreme üzerinde olduğundan kronik olabilmektedir.
 • Düşmemiş testis
 • Kasık fıtığı
 • Kabakulak enfeksiyonları
 • Testislerde tümör
 • Sperm yollarında enfeksiyon   Testis Ağrısı Belirtileri

   

  Testis ağrısı kimi zaman belirtilerle birlikte gelebilir. Bu belirtilerden bahsedeceğim.

 • Testislerde şişme
 • Kızarıklık
 • Testis ağrılarınız var ise doktora görünmelisiniz. Çünkü acı çekmeniz ve bunun geçmesi sizi zora sokmayacaktır. Eğer ağrınız varsa ciddiye alın ve üroloji bölümüne gidip bir açın da gösterin derim.

 • Mide bulantıları ve kusma
 • Ateşlenme
 • Ağrılı idrar çıkarmak ve penislerde akıntı
 • Boşalma sırasında ağrı çekme
 • İşeme sırasında ağrılar
 • İdrarda kan bulunması
 • Menide kan varlığı
   

  Testis ağrılarınız var ise doktora görünmelisiniz. Çünkü acı çekmeniz ve bunun geçmesi sizi zora sokmayacaktır. Eğer ağrınız varsa ciddiye alın ve üroloji bölümüne gidip bir açın da gösterin derim.

     Testis Ağrısı Nasıl Geçer veya Nasıl Tedavi Edilir?


   

  Testis ağrısı altında yatan sebeplere uygun olarak tedavi yöntemleri önerilebilmektedir. İlaç kullanımından ameliyata kadar farklı tedavi yöntemleri olabilmektedir. Kullanılabilecek ilaçlar ve ameliyat durumlarından bahsedelim.

 • İlaç Kullanıldığı Zaman Tavsiye Edilenler
 • Ağrı kesiciler: Ağrı kesici ilaçlar, yaralanma ya da yaralanma gibi problemlerin sebep olduğu ağrılarda rahatlatma amacıyla kullanılabilir ve ağrıyı kesmeye yardımcı olabilir.

  Antibiyotik: Antibiyotik kullanımı genellikle bakteriden kaynaklı enfeksiyon durumlarında önerilir. Bu antibiyotikler durumun ciddiyetine göre süreyle kullanılmaktadır.

        2. Ameliyat Gerektiren Sebepler               

      Testis ağrısının sebebi testis kanseri, testis torsiyonu gibi durumlar ise ameliyat gerekebilmektedir.

  Testis ağrıları için evde de bazı yöntemler uygulanabilmektedir. Bunlara örnek verecek olursak eğer gayet kolay yöntemler olduğunu göreceksiniz.

  Testislerinize sıcak su torbası yardımıyla sıcak kompres uygularsanız eğer testis ağrısını geçirebilirsiniz. Sıcak tutmanız belki sakıncalı olabilir bu nedenle çok abartmayın. O bölgenin sıcak olması sizin için de iyi olmayabilir.  Veyahut buz küplerini temiz beze sararak testis bölgenize soğuk kompres de uygulayabilirsiniz. Bu yöntem ile hem ağrı geçer hem de eğer varsa şişlik iner. Soğuk kompres sonrasındaki şişik iner ve hatta normal boyuttan daha küçük de durabilir. E sonuçta soğukta büzülen bir şey bu. Çok da soğuk tutmayın nolur nolmaz. Moraliniz bozulmasın.
   

.

Düğün Salonu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

By Admin 17 May, 2020

Yoğun Bir Dönem Sizleri Bekliyor

Evlilik sürecinde yoğun bir koşuşturmacaya giren çiftler için en zorlu dönemeçlerden birisi de düğün salonuna karar verebilmektir. Zira düğün için yapılan tüm hazırlıkların gerçekleştiği nokta olan salonlar, misafirlerin de aklında en çok kalan yer olacaktır. Düğün salonlarını seçerken şıklığın yanı sıra işlevsellik anlamında bazı konulara dikkat etmek gerekiyor. Salonlardaki oturma düzeni, renk uyumları, yiyecek ve içecek servisleri, garsonlar ve kapasite gibi konular; tercih konusunda oldukça önemli olan konulardır.Düğün Salonlarındaki Renk ve Dekor Uyumu

Düğüne gelen misafirlerin ruhsal olarak kendini rahat hissetmesi için salonda kullanılan renk ve dekorlar son derece önemlidir. Özellikle tutacağınız salonda baskın olarak koyu renklerin kullanılmıyor olması son derece önemlidir. Ayrıca mekandaki masaların birbirine çok yakın olmaması, ferah bir görüntü olması ve sahne alanının geniş olması son derece dikkate değer noktalar arasındadır.Düğün Salonlarında Yiyecek İçecek Hizmeti

Bazı düğün salonları, verdiği hizmetlere yiyecek içecekleri dâhil etmeyebiliyor. Bence bu konuya çok dikkat edin. Yalnızca misafirlere içecek ve pasta ikramı yapılacaktır. Ancak sizler, misafirlerinize yemekli bir organizasyon yaptırmak istiyorsanız düğün salonunu buna göre tutabilirsiniz bu benim görüşüm. Bazı salonlar catering firmaları ile anlaşmalı olarak çalışır ve yemek servislerini de yapar. Düğün salonlarında işlevsellik anlamında en dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de yiyecek ve içecek servisleridir.Düğün Salonundaki Vestiyer ve Tuvalet Durumu

Düğüne gelen misafir sayısı yükseldikçe, vestiyer ve tuvalet hizmetlerinin önemi de artacaktır. Özellikle tutacağınız salonun bu mekânlara özen göstermesi ve temiz bir yapıda tutması son derece önemlidir. Özellik bu konuya dikkat edin çünkü temiz bir yer olması misafirler açısından iyidir. Benim düğünümde yaşadığım olayla nedeniyle sizlere bu tavsiyeyi veriyorum. Vestiyer hizmetlerinin olmadığı ve tuvaletlerin yetersiz olduğu düğün salonları genel olarak insanlar tarafından çok fazla beğeni toplamaz. Tuttuğunuz düğün salonunda bu alanlarla özel olarak ilgilenen eleman olup olmadığını da mutlaka sormalısınız.

.

Saça Zarar Vermeden Nasıl Taranır?

By Admin 17 May, 2020

Bitmez biz kadınların çilesi. Birini hallettim derken hemen arkasından bir tanesi gelir. En çokta saçlarımız bizi çileden çıkarmaya yetiyorda artıyor. Uzun olsa bir dert, kısa olsa bir dert. Uzunken kısa olsa keşke diye kısaykende uzasa  biran önce keşke diye bunalıma girmekte üzerimize yoktur. Evdeyken şekilden şekile giren, benim diyen kuaförlere taş çıkaracak modeller yaparken iş dışarı çıkmaya geldiğinde inatçı keçi gibi bizi saatlerce uğraştırması ayrı bir dert. Her kadın saçlarını sever tabii onu delirtmediği sürece. Bunalıma girdiğimiz zaman gözümüzü kırpmadan kısacık kestirip sonrada ben ne yaptım diye günlerce ağlayan biz. Saymakla bitmez saçlarımız için söyleyeceklerimiz. En büyük sıkıntınlardan biride dolaşan saçları açma daha doğrusu açamama derdi. Gördüğümüz yeni modelleri uygulamak, krepe yaparak saçları ahenkle dans ettirmek, gece yatarken saçları açarak uyumak. Ve sonuç birbirine girmiş, dolaşmış saçlar. Dolaşan saçları açmak için kullandığımız saç fırçasının işe yaramayıp saçlarımızı kırması, kopan saçlarımızın elimize dolması ve bir sürü kırığa neden olması. Peki saçımıza zarar vermeden nasıl tararız? Hadi birlikte öğrenelim.


Saç Fırçası Yerine Geniş Dişli Tarak Kullanmak
Nedense biz bayanlara saç fırçasıyla saç taramak çok kolay geliyor. Ama bunun saçımıza verdiği zararı hiç düşünmüyoruz. Her saç tipi saç fırçası kullanacak diye bir kural yok. İnce telli saçlar, yıpranmış saçlar, hassas çabuk kırılan saçlara sahipsen saç fırçasından uzak durman gerek. Bunun yerine geniş dişli tarak kullanarak saçında oluşan dolaşıklığı saçına zarar vermeden giderebilirsin.


Saç Bakım Kremini Kullanmak
Saç tipine uygun kaliteli bir saç bakım kremi imdadına yetişecek ürünlerden birtanesi. Duştan yada banyodan sonra saç diplerine değdirmeden saç uçlarına içerisinde yağ bulunan saç bakım kremini uygulayıp yine geniş dişli bir tarak kullanarak saçlarını tarayabilirsin. Sadece banyodan yada duştan sonra bakım kremi sürmen gerekli değil. Yine içerisinde yağ bulunan saç bakım kremini kuru saçlarına uygulayark tarama işlemi yapabilirsin.Saçı Doğru Şekilde Taramak
Yapılan hatalardan birtaneside tarak ve fırçayı saç köklerine bastırarak uca doğru tarama işlemidir. Yapılan bu işlem saçta kırıkların oluşmasına ve koparak dökülmesine neden olmakta. Doğru işlem ise önce saç uçlarını tarayıp, yavaş yavaş köklere doğru tarama işlemi yapmak.

​​​​​​​

Saçları Zorlayarak Taramak​​​​​​​
İşte yaptığımız yanlışlardan birtaneside bu. Dolaşan saçı tarakla zorlayarak taramaya çalışmak. Bu yaptığımız işlem saçın daha beter dolaşmasına neden olmakta. Bunun yerine saçı taramadan önce sıvı bakım kremi sıkarak yada yine içinde yağ içeren bakım kremi sürerek saç tarama işlemine geçmek en doğrusu. Bakım kremi sıktım yada sürdüm diye saçlarına hunharca yüklenme yavaş yavaş nazikçe tara.

 İşte dolaşan saçlara zarar vermeden nasıl taramamız gerektiğini birlikte öğrendik. Kırıksız, ışıl ışıl parlayan saçlar istiyorsan önerimize kulak vermen yeterli olacak. Dolaşıksız, tararken huzur veren saçlara sahip olman dileğimle. İyi günler.
 

.

Vücutta Çıkan Sivilceler Ve Nedenleri

By Admin 17 May, 2020

Sivilce deyip geçmemek lazım. En olmadık zamanlarda çıkıp, canımızı sıktığı çok olmuştur. Görüntü bakımından da pek iç açıcı olduğu söylenemez. Hatta ergenlik döneminde çıkan sivilcelerle arkadaşlarımız az dalga geçmedi. “Güzellik Allah vergisi, sivilcelerde KDV'si “ diyerek bizi çileden çıkarma çalışmaları gayet başarılıydı. Çıkmaları ayrı bir dert, sıkınca yüzde iz bırakmaları ayrı. Yaptığımız en büyük yanlışlardan biri bu. Sivilcelerle oynamak. Aslında bizim pek suçumuz yok. Ellerimiz rahat dursa sorun olmayacak.Yüzde çıkan sivilcelerin az çok nedenlerini hepimiz biliyoruz. Ergenlik, yağlı cilt, abur cubur tüketimi, yağlı yiyecekler. Peki hiç düşündünüz mü? Vücudumuzda çıkan sivilceler neden çıkıyor? Sebepleri nedir ve ne tarz önlemler almamız gerekiyor. Sizin için bunu araştırdık. Vücudun çeşitli yerlerinde çıkan sivilceler ve nedenleri neler? Hadi birlikte bakalım bu nedenler nelermiş.1.Bölge Omuzlar: Aşırı Stres
Dönem dönem yaşadığımız sıkıntılar, işlerimizin yolunda gitmemesi ister istemez bizi strese sokuyor. Yaşadığımız bu stres sonucundada omuz bölgelerinde sivilcelenmeye neden oluyor. Omuzlarda çıkan sivilcelerin temizliğine özen göstermeliyiz. Kaşımakdan ve kabuklarını kaldırmaktan kaçınmak gerekli.2.Bölge Boyun: Hormonal Etki
İlerleyen yaşlarda hormonların dengesizleşmesi sonucu boyun bölgesinde sivilcelenmeler görülür. Bu durumda boynunuzun hava almasını engelleyecek giysi ve aksesuarlardan uzak durulmalı.3.Kol Bölgesi: Vitaminler
Tüy köklerinizde tıkanma sorunu yoksa, kol kısımlarında çıkan sivilceler vitamin eksikliğinden kaynaklanmakta. Vücut vitamin eksikliğine maruz kaldığını kollarda sivilce çıkararak size alarm vermekte. Dikkate almakta fayda var.4-Göğüs Bölgesi: Beslenme, Diyet
Kendi kafana göre yaptığın sana uymayan diyetler yada sağlıksız beslenme şeklin. Asitli içecekler, fazla yağlı ve baharatlı yiyecekler gibi. Göğüs bölgende çıkan sivilcelere kesinlikle dokunma. Aşırı terleme sorunun varsa vücudunun terli giysilerinle uzun süre temasından kaçın.5-Bel ve Sırt Bölgesi: Sinirler ve Sindirim
Bu bölgede çıkan sivilceler çeşitli nedenler ile çıkıyor olabilir. Elin ulaşamadığı için kese yapamama, vücut, saç losyonları, kıyafetler. Bu sayıdığımız maddeler senin için geçerli değilse ,dikkat ediyorsan  ve hala sivilcelere maruz kalıyorsan büyük olasılıkla sindirim sisteminde yaşadığın rahatsızlık yada uyku düzeninde ki bozukluk. Uyku sorununu düzene sokup aşırı kalorili yiyeceklerden uzak durarak bu sorundan kurtulabilirsin.

 

.

Sevismek Onun icin bir Yasam Felsefesi

By Admin 17 May, 2020

Saldıray Abinin Şoke Eden İlginç Sorularından Biri

Bu senin alt dudağın üst dudağına nazaran daha mı galın bana mı öyle geliyo? 


Saldıray Abinin Hamile Bıraktığı Kadınla İlgili İnkar Performansı

Kadın devamlı telefon açıp ''Ben hamileyim'' diyor abi.
E desin canım! Şimdi biri seni arayıp ''benim de gazım var'' dese onu da benden mi bilecen Züleyha? Yapma gözünü seveyim ya.
 


Fedakarlık böyle bişey

Hoşgeldin Saldıray Abi!
Hoşgelmedim Züleyha. Bugün bi motelde arkadaşın biriynen sevişiyoz. Sevişmenin sonuna doğru benim cep telefonu çaldı. 
Eeeee
Önce dedim şu sevişmeyi bitireyimde dedim öyle bi açayım dedim. Şindi garşı tarafa da ayıb olur biliyon mu?
E tabi abi karşı tarafın da hislerini düşünmek lazım.
Neyse ben bi müddet açmadım. Baktım hala çalıyo. Biz sevişiyoz o çalıyo. Biz sevişiyoz o çalıyo. Derken derken nalet olsun dedim galktım açtım. 
E isabet olmuş abi yoksa uzayacaktı.
Kim ararsa eyi? 
Valla o esnada kim arasa iyi değil Saldıray abi. Malum sevişme ortamı. 
Bu bizim Bahattin aradı. Dedi ki ''Saldıray abi durum bu merkezde''. Züleyha evleniyo dedi. Valla allah seni inandırsın. O arkadaşı ekiz yatağın üstünde öyle bıraktım geldim.
 


Külahıma anlat Kaldıray Efendi

Kim bu Saldıray abi
Terbiyesizin teki. Neymiş? ''Bana bi kaset yapacaksın'' ama bi şartım var'' Nedir? Demoyu dinlerken sevişecez.
Allah allah
Heaaa. Ben kabul etmeyincede sinirlendi. 
Keşke külahımı da getirseydim. Ona da anlatırdı bu hikayeyi Kaldıray efendi.
 


Saldıray Abi Star ışığını alt dudaktan anlıyor

Sağa bişey diyim mi? Çok eyisin. Alt dudağından belli nefis bi sesin var.
 


Saldıray abi uykusunda sayıklarsa?

Çıkar şu üstündekileri de dediğin anlaşılsın. Bana ordan bi seviş domates yap bakiim.
 


Geçen senin gibi bi argadaşınan burda sevişiyoz

Bah hele dinle. Geçen senin gibi bi argadaşınan burda sevişiyoz. Dedi ki '' Saldıray'' dedi. Bu ''dudak'' dedi. ''Bi şarkıcı için çok mu önemlidir'' dedi. Ben ses etmedim.
Neyse sevişmemiz bitti. Geyindik.

-Ne yani? Soyunmuş muydunuz?
Canım, yerine göre elbiseyle de sevişirsin ben ona garşı deelim. Yalınız, soyunursan daha iyi olur. Yoksa illa ki şart değil yani de olursa iyi olur diyom.
 


Bir insan sevişmeden hamile kalabilir mi?

Peki Züleyha! Sen görmüş geçirmiş, bacakları enfes vücudu nefis bir gadınsın. Bi insan sevişmeden hamile galabilir mi?

Nasıl yani?
Benim bu gadınla tövbe sevişmişliğim yok ya. Yani senle nasıl henüz sevişmediysek bu gadınlan da öyle.
Namerdim daha dudaklarım kulak memesine değmiş değil bu gadarını  söylüyom sana yav.

 


Günde on gişiynen sevişiyom

Alo! 
Efendim ne var? Ne istiyon?
Damla mı? 
Hatırlayamadım.
E ben günde on gişiynen sevişiyom senin gibi. Nerden hatırlayacam?
On değilsede üç. Bunun münakaşasını yapma benimle.

 

.

Dikey Video Çekmek Hastalık mıdır?

By Admin 18 May, 2020


Dikey Video Cekmek Hastalik midir?
Kesinlikle günümüzün en önemli sorunu olan ve gelişmiş batılı ülkelerin bu sendroma bir tedavi bulabilmek için her yıl milyonlarca dolar ayırmasi, maalesef ulkemizde böyle bir hastalık yokmuş gibi bir algi dogurmustur. Oysaki hemen her yerde magdur oldugumuz bir konudur. 
 Her ne kadar ''Cep telefonlarının kamera kısmının çevresine takılacak minik motorlar sayesinde bir dengeleyici oluşturursun bu iş çözülür'' seklinde tavsiyeler olsa da bu is sanildigi kadar kolay cozulecek gibi gorunmuyor.
 Göz estetiği ve bunun insan psikolojisine etkisi üzerinde arastirma yapan bilim adamlarinin buldugu bir proje olan dikey video cekimi sirasinda gizli mesajlar internette yayınladıkları videoların sağ ve sol tarafındaki siyah boşluklara iliştirip bilinçaltımıza ufak ufak işliyorlar gibi yaklasimlara yol acsada mecbur kalindiginda seyredilen ama seyir oncesi yan taraflardaki siyah bosluklar yine ayni video ile dolduruluyor ve ekran dolumu saglaniyor. Ise yariyor mu? Valla o kismi seyirciye sormak lazim. 
 Bu sendrom uzun suredir ulkemizi bir ag gibi sarmis durumda ve ulkedeki videocularin bircogu buna karsi cikmasina ragmen kaydadeger bir ilerleme saglanamamis durumda. Bu mikrobun ayni Corona virusunde oldugu gibi ulkemizi terketmesi icin halkimizi duyarli olmaya ve dikey video cekimi yapan kimselerin agzina terlikle vurmalarini rica ediyoruz.

.

Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler

By Admin 18 May, 2020

Herkes gibi bizim de sağlıklı yaşam için önerilerimiz var !
Sağlıklı yaşamak, insanın ömrünü uzatan ve yaşantısını kaliteli hale getiren önemli bir unsurdur. Bu unsur aslında genetik yapılara ve günlük yaşantıda beslenme hareketlere vs. bağlı olan bir unsurdur. Sağlığa zararlı maddeler ve ürünler kullanmak ömrü kısaltır ve günlük yaşantıyı kalitesiz hale getirir. Ayrıca sağlığa zararı olmayan ürünler ve sağlıklı ürünler de insan ömrünü uzatan ve yaşantıyı kaliteli hale getiren önemli unsurlardır. Şimdi hem günlük yaşantınızı daha kaliteli bir hale getirmek için hem de ömrünüzü uzatmak adına işinize yarayacak önerilerden bahsedeceğim.


 


Sağlık Kontrollerinizi Düzenli Yaptırın
Düzenli sağlık kontrolleri yaptırarak hastalık varsa eğer erkenden öğrenebilir ve böylelikle de erken önlem alabilirsiniz. Düzenli sağlık kontrolü yaptırmak, hem yaşam süresi hem de yaşam kalitesi için önemlidir. Check-up adı verilen bu rutin kontroller ile önemli olabilecek hastalıklar da öğrenilebilir ve erken teşhis tanısı koyulabilir. Böylelikle vücudunuzda herhangi bir organ veya vücudunuz zarar görmeden kurtulabilirsiniz.


Yaşınıza Uygun Aktivite Yapın
Yaşınız için en uygun olan aktiviteyi araştırın ve o aktivite üzerine yoğunlaşın.
 Düzenli olarak yapın ve ideal kilonuzu koruyun ve de düzenli doğru beslenin. Dengeli ve sağlıklı beslenme konusu dikkat edilmesi gereken ve önemsenmesi gereken bir konudur. Bu konuda ne kadar çok bilinçli davranırsanız o kadar avantajlı olursunuz. Bu konuda doğru bir şekilde hareket etmek isteyenler öncelikle belirli noktalara dikkat etmelidir. Alınacak olan besinlerin içerikleri ve fizyolojik etkileri olmalıdır. Alınan enerji miktarına dikkat edilmeli ve kontrol altına alınmalıdır. Alınacak olan öğünle daha sık ve de az olmalıdır. Protein ve karbonhidrat oranlarına dikkat edilmelidir. Yağ oranlarına dikkat edilmelidir ve vücuda alınacak olan besinlere özen gösterilmelidir. Şeker tüketimi tuz tüketimi azaltılmalıdır. Sıvı kullanımına dikkat edilmelidir ve düzenli olarak egzersiz yapılmalıdır.

 


Sebze Ağırlıklı Beslenin
Basit şeker ve tuz oranını özellikle de tükettiğiniz yağ oranını düşürerek sebze kullanımına yoğunlaşmalısınız. Şekerli ürünler kalori demektir. Kalori hem kan şekerini arttırır hem de kilo alımını hızlandırır. Günlük su tüketimi sindirimi hızlandırır ve düzene sokar. Fizyolojik bütün olayların işlevleri su tüketimine bağlıdır desek yeridir. Birçok kimyasal reaksiyon için de su gereklidir. Bu nedenle sağlıklı yaşamın en temelinde sıvı tüketimi vardır desek yanlış olmaz.

 

Sigaradan Uzak Durun
Sigara birçok zararlı maddeyi bir arada bulundurmaktadır. Bütün maddeler ile de her organa vereceği bir zarar da mevcuttur. Cilt ve vücut yaşlanmasını çok hızlı bir şekilde gerçekleştiren sigaradan uzak durduğunuz gibi sigara içilen ortamlardan da kaçınmalısınız.


 


Güneş Işığı ve Radyasyondan Kaçın
 Bronzlaşma gibi bir görsellik uğruna güneş altında yatmak sizlere zarar verecektir. Güneş ışınlarına maruz kalmak ve solaryuma girmek cilt kanserini tetikleyen bir olaydır. UV ışınları vücuda büyük zararlar verir ve bu ışının da en büyük kaynağı güneştir. Yani güneş ışınlarına ne kadar çok maruz kalırsanız risk o kadar çok artacaktır. Yaz kış fark etmeden güneş kremi kullanmanız sizi güneş ışınlarından sürekli korumaya yarayacaktır.

Stresten Uzak Durun
Günlük yaşantıda stres, herkesin baş belasıdır. Stresten uzak kalmak yaşam kalitesini de arttıracaktır. Stres hem psikolojik hem de fiziksel olarak kişiyi olumsuz etkilemektedir. Yaşlanmanın önüne geçmek için yaşantımızdan tamamen çıkarmamız gereken bir şey varsa o da strestir. Bolca tatil yapmak stresi azaltacaktır ve böylece yaşam kaliteniz artacaktır. Yani yaşam kalitesini arttıran konulardan birisi de tatil yapmaktır. Sevdiğiniz insanlarla vakit geçirmek de aynı şekilde tatil etkisi yaratır ve stresten uzaklaşmanızı sağlar. Genç ve sağlıklı olan insanların her biri sevdikleriyle zaman geçirir ve onlarla birlikte yaşarlar. Yani şöyle ki sevgi her şeyin ilacıdır.

 

.

Seyahat Edenlerin İşine Yarayacak Seyahat Uygulamaları

By Admin 18 May, 2020

Zevk için ya da iş için gezme planınız ya da seyahat planınız olabilir. Bu gibi bir durumun netliğinde, seyahatiniz öncesinde gideceğiniz yer hakkında yapacağınız araştırmalar, sizi gittiğiniz yerde rahata ulaştıracaktır ve birçok engelle kolaylıkla baş edebilmenizi sağlayacaktır. Bu araştırmalar zaman kaybını önler, tatilden alacağınız zevkin engellenmesini önler ve yaşayabileceğiniz sorunların önüne geçmenizi sağlar. Sürekli olarak yolculuk yapanlar için faydalı olabilecek ve içerisinde birçok imkan bulunan tane seyahat uygulaması örneği vereceğim. Bu uygulamalarda kiralık evlerden ucuz uçak biletlerine kadar farklı farklı imkanlar bulunmaktadır. Bu 9 seyahat uygulamasına göz atarak yolculuk için son hazırlığınızı da yapabilirsiniz.

1- UBER

Seyahat için kolaylık olacak listemize kesinlikle Uber uygulaması ile başlamalıydım. Bu uygulama özellikle yurt dışına yapacağınız seyahatlerde çok işinize yarayacaktır. Yurt dışında ödemek zorunda olacağınız taksi ücretleri yerine daha ucuz olan bu uygulama ile de yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca hiç bilmediğiniz bir yerde olduğunuza bakılırsa çok daha güvenli olacaktır. 100’den fazla ülkede aktif bir şekilde kullanılan bu uygulama Türkiye sınırlarında yasaklandı ama kullanmayı başarırsan eğer çok faydasını görebileceksin!


 


2- AİR BNB
Yurt dışı seyahatlerinizde ucuza konaklama fırsatlarını görebilmek istiyorsanız
 eğer sizin için en uygun olacak olan uygulama Airbnb uygulamasıdır. En iyi alternatifleri sizlere sunacaktır ve yurt dışında da bu sayede para kazanabilirsiniz. Bütçenize uygun kaliteli yerleri görebilir ve aile ortamına da uygun konaklama imkanları bulabilirsiniz.


 


3- GOOGLE MAPS
Hiç bilmediğiniz bir yere gittiğinizde en büyük risk kaybolmak üzerinedir. Google Maps yani Google Haritalar ile gittiğiniz her yere navigasyon imkanı bulabilirsiniz ve kaybolma riskiniz ortadan kalkar. İstediğiniz her yere en kısa mesafeden götüren bu uygulama ile seyahat sürecinde kolaylık yaşayacaksınız.


 


4- CİTY MAPPER 
Citymapper uygulaması, adından da anlaşılacağı üzere şehirlere özel olarak hazırlanan bir uygulamadır. Herhangi bir şehirde gereksinim duyacağınız ve ihtiyacınız olabilecek her konuda size yardımcı olabilecek bir uygulamadır bu. İki nokta arasında ne kadar mesafe var, ne kadar sürecektir gibi göstergeler ile seyahatinizi tam planlı olarak ayarlayabilirsiniz.


 


5- PACKPOİNT 
Kişisel bir asistan görevi gören Packpoint uygulaması, gitmek istediğiniz ve gideceğiniz yere yönelik olarak bilgilendirmeler yapar ve sizlere anlık hava durumu bildirisi yapar. Anlık bilgiler doğrultusunda sizi ve çantanızı hazırlar, seyahatiniz için sizlere seyahat listesi çıkarır. Böylelikle son dakika sürprizleri de ortadan kaldırılır.


 


6- MOBİLE PASSPORT 
Mobile Pasport, ABD tarafından üretilmiş ve piyasaya sürülmüştür. Bu uygulama pasaport konusunda sizlere yardımcı olur ve beklemeden öncelik kazanırsınız. Uygulamayı indirip pasaportunuzu tanımlamanız yeterlidir. Böylelikle da havaalanı üzerindeki sıkıcı kontrolleri çabucak geçebilirsiniz. Amerika’da büyük ilgi gören bu uygulama ile zamandan büyük tasarruflar sağlayabilirsiniz.


 


7- GOOGLE TRİPS 
Google Trips, özellikle gezginler tarafından kullanılan uygulamalardan birisidir. Gezi yapacağınız bölge hakkında, bölgenin gezilecek yerleri hakkında sizlere bilgiler vermekte ve kolaylık sağlamaktadır. Araba kiralamadan otel rezervasyonlarınıza kadar her türlü imkanı ve kolaylığı sizlere sağlamaktadır. Google Trips, seyahat anlamında sizlere çok kolaylık sağlayacaktır.


 


8- TRİPADVİSOR 
Gezme konusunda büyük bir isteğe sahipseniz eğer, TripAdvisor tam sizlik bir uygulama diyebilirim. Gideceğiniz yer hakkında her türlü bilgiyi bulabilir ve gidenlerin yaptığı yorumları görebilirsiniz. Gittiğiniz yerler hakkında bilgiler kazanmanızı sağlayacak olan bir uygulamadır.


 


9- GOOGLE TRANSLATE
Gideceğiniz ülkenin dilini bilmiyor olabilirsiniz. 
Sonuç olarak bu sizin için bir engel ya da problem değil. Google Translate ile her dile çeviri yapabilir ve günümüzün getirilerini en iyi bu şekilde kullanabilirsiniz. Özel bir algoritmaya sahip olan uygulama ayrıca sesli bir şekilde çeviri de yapabiliyor. Böylelikle telaffuz konusunda da rahatlık yaşayacaksınız.

.