alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Düğün Planı Yapın Bunları Yapmayın

<< Geri 14-01-2015 19:50

By: Admin

Düğün Planı Yaparken Bunları Yapmayın

 

Fikirlerinize karışacak o kadar çok insan çıkacak  ki karşınıza, herkesin odağında siz olacaksınız.Eğlenceli olan düğün hazırlıkları döneminde kafanızın karışmasına sebep olabilirler.
 

1.Bütçe planlamasını en başında yapmadan yola çıkmak

Düğün bütçenizin planlamasını düğün hazırlıklarına başlamadan önce yapmalısınız.Bütçe planlaması hazırlık aşamalarınız boyunca sizi dizginler ve ihtiyaçlar dışına çıkmamanızı sağlar.Son günlerde paranızı harcayacak o kadar çok seçenek var ki. Siz siz olun düğün için en önem taşıyanlar listenizi iyi belirleyin ve ona göre alışveriş yapın. Cebinizde kalan en son parayla da gidip en lüks denilebilecek ihtiyacınızı karşılayın.
 

 

2.Düğün süslemelerinizi kendiniz yapmaya kalkışmayın

Düğününüz için dekoratif süslemeleri kendi yapmanız mantıklı gelebilir.Ama maliyetleri göz önünde bulundurduğunuzda daha yüksek fiyatlar çıkar ve buna birde emeğiniz eklenir.İlk başta düğününüz için emek vermek isteyebilirsiniz ''kendi el emeğim olacak ben yapacağım'' diyebilirsiniz ama zaman geçtikçe bu sizin için uğraşmakta sıkıntı çektiğiniz bir iş halini alacak. Peki siz ciddi ciddi düğün günü salona gidip sandalyeleri giydirmek ve masadaki çiçek düzeni ile ilgilenmek mi istiyorsunuz? Ya da bütün hısım akrabayı alarma geçirip ordan oraya koşmalarını seyretmek mi niyetiniz? Unutmayın o gün sizin en zinde ve rahat olmak durumunda olduğunuz düğün günü. Düğün salonu dekoru emin olun sizin sandığınızdan çok daha zor bir iştir ve bir bilene yaptırılması gereken işlerden sadece biridir. Bu yüzden bu işi organizasyon ve düğün dekorasyonu konusunda. işini iyi yapan profesyonel düğün salonu dekoru yapan kişilere bırakmanız hem sizi rahatlatır hem de maliyet konusunda daha uygun olur.

 

3.Misafirlerin gelmekten vazgeçmesi için dua etmek

Bugüne kadar birçok kez düğün organizasyonu yapmış biri olarak kaç kez 10 kişilik masaya 12 kişi oturtmaya çalıştım bilemezsiniz. Çünkü bu durum çoğu zaman gelin ve damat davet ettikleri misafirlerin bazılarının gelmeyeceğini düşünmesinden kaynaklandı. Siz siz olun sakın bu şekilde düşünmeyin. Düğün günü mutlaka gelemeyenler olacaktır elbette ama siz yine de bu duruma da hazırlıklı olun. Davetiye verdiğiniz misafirlerin hepsi gelecekmiş gibi hareket edin.
 

 

4.Düğün hazırlıkları aşamasında çalışacağınız kişiler/firmalar

Hepimiz şu lafı duymuşuzdur sanıyorum. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Düğün hizmeti veren firmalar da bu gerçeği bilirier ve o şekilde çalışırlar. Düğün profesyoneli seçmek alışveriş merkezine gidip bir yerde pahalı olan markası belli bir cep telefonunu yada galerideki arabayı başka yerden ucuza almaya benzemez. Düğün çalışanlarının hepsi birbirinden farklıdır ve değişik stilleri vardır. Bu gözünüze büyük bir uğraş olarak gelmesin. Sitemiz bunun için size gerekli olan herşeyi zaten sunuyor. Araştırdığınız firmaları fotograf galerilerine bakarak inceledikten sonra haklarındaki değerlendirmeleri okuyarak gelingeliyor üzerinden ulaşın. Firmaları kendi kategorilerinde değerlendirirken öncelikle yaptıkları işlere bakın. Sonrasında fiyatlandırmalarını göz önünde bulundurun. Firmaların hepsiyle tek tek görüşün. Ve size en uygun olan firmada karar kılın.
 

 

5.Düğünde açık bar olması 

Beni yanlış anlamanızı istemem.Açık bar davetlileriniz için güzel bir ikramdır ve hemen herkes buna bayılır. Burdaki en sıklıkla görülen problem şöyle açıklanabilir. Gelin ve damat bunun kendilerine ne kadar paraya mal olacağını tahmin edemez. Bütçeniz için yapacağınız çok büyük bir yanlıştır şimdiden söyleyelim..Sınırsız içki olan açık bir bar…Cömertliğiniz takdir edilirken içilenler hesap edilmez ama düğün sonrası hesabı size kalır.

 

 

6.Gelinliğin bedeni bir beden küçük olmasın

Gelin adayı kilolu olduğunu düşünüyorsa düğün hazırlıkları sırasında kilo vermek için elinden geleni yapar.Kendine olan güveninden dolayı gelinliğin bedeninin küçük olmasını ister.Bunu yapmayın,çünkü başta kilo vermiş olabilirsiniz sonra geri alabilirsiniz yada kaç beden küçüleceğinizi kestiremeyebilirsiniz. Gelinliğinizi üzerinize göre diktirin gerekirse sonrasında küçülttürürsünüz.Tahminlerinize göre küçük diktirir yada tadilat ettirirseniz daha sonra bedeninize uydurmanız çok zor olur.

 

 

7.Bakımlarınızı düğün gününe bırakmayın

Düğün öncesi güzellik merkezine gitmeyi düşünüyorsanız sürekli gittiğiniz bir yer varsa oraya gidin yada bir yeri ilk kez deneyecekseniz düğünden 2 hafta önce gidin herhangi bir alerjik durumla karşılaşma riskiniz olduğunu unutmayın.Profesyonel gelin makyajınız içinde düğün gününden önce bir deneme yapın kullanılacak malzemeler önemli.Cilt bakımları ve saç bakımları düğün günü yada bir gün öncesi yapılmamalıdır.Estetik anlamda bir işlem düşünüyorsanız dudak dolgusu yada botoks gibi kesimlikle aylar öncesinden yaptırmanız gerek.Vücudunuza iyileşme süresi tanımazsanız size zorluk çıkaracağını tahmin edersiniz sanırım.

 

 

8.Profesyonel düğün hazırlığı

Her gelinin düğün için istekleri nerdeyse küçüklüklerinden beri bellidir.İsteklerini yapmak içinde ellerinden geleni yapacak kişidir gelin.Gelin ve damat adayları mutlu anılar biriktirdiği kusursuz bir gün olsun ister.Bunun için gelin ve damat olarak tüm çabalarınız yeterli olmayabilir sizi yorabilir bunun için kendi istekleriniz doğrultusunda profesyonel organizatörlerle çalışmayı deneyin.Düğün gününüzün keyfini çıkarın.

 

 

9.Düğün günü aksiliklerinin üzerinde durmayın

Düğününüzün kusursuz olması için çabaladınız uğraştınız ama aksilik bu ya insanın peşini bırakmaz.Kötü müzik yapan bir DJ,geciken yemek servisi,bozulan gelin arabası…Lütfen hiç birini dert etmeyerek büyütmeyerek gününüzde mutlu anılar biriktirmeye çalışın.Davetlileriniz sizleri sevdikleri için oradalar ve sizi üzgün görmek istemezler.

 


 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler