alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

* Horon

By : yılmaz kalkan

08-02-2019 12:27
Horon

* Kusursuz Düğün

By : Semra Ada

05-02-2018 10:04
Her insan hayatı boyunca hatırlayacağı bir düğün ister. Düğünün kusursuz ve mükemmel olması ise detaylara bağlıdır. Düğün koşturması sırasında bu detaylar mutlaka dikkate alınmalıdır.
19-08-2016 06:32
Çiçekler ve buketleri düşünmeye her gelinin zamanı olmuyor maalesef. İşte tamda bu zamanda yapay düğün çiçekleri gördüğün gibi imdadına yetişiyor. Birçok düzenlemeleri gerçekçi ve süper ekonomik. Canlı gelin çiçeklerine bütçe ayıramayacaksan yapay gelin çiçekleri kullanabilirsin. Bu yapay çiçekleri, hem gelin çiçeği olarak hemde gelin masa çiçeği olarak kullanman mümkün.
19-08-2016 05:44
Beğendiğin farklı çiçeklerin bir araya getirilerek oluşturulabileceği bir gelin çiçeği modeli. Değişik renklerde çiçekleri tek kullanarak yada farklı renklerde çiçekleri bir araya getirerek istediğin tarzda çiçek oluşturmak senin elinde. Gelin buketin fark yaratsın istiyorsan, gösterişli gelin çiçeği tam sana göre bir seçim olacak.
19-08-2016 05:25
Yıpranmış sağlıksız saçlara sahipsen, en az 6 ay öncesinden saç bakımına başlaman gerek. Yıpranmış saçlarının eski sağlıklı görünümüne kavuşman için ne kadar erken işlem yaptırırsan o kadar iyi olacağını unutma. Son dakika yapılan saç bakım kürleri, yıpranmış saçlarını onarmaya yetmeye bilir.
14-08-2016 10:27
Düğün telaşı başladı. Düşünülmesi gereken o kadar çok şey var ki hangi birine yetişeceğini şaşırıyor insan gerçekten. Kaçıracağın en ufak ince detay hayal kırıklığı yaşamana neden olabilir. Bu kabusu yaşamak istemiyorsan kendine bir düğün listesi yaparak gözden kaçırdığın şeyleri yapma fırsatı bulabilirsin.
14-08-2016 09:49
Evet! Nihayet beklenen gün geldi çattı. O özel günde kusursuz olmak, göz kamaştırmak, bütün gözleri üzerine çekmek her gelinin hayali. Bunun için araştırmalar yapıldı, randevular alındı beklemeye geçildi. Ya saçlar? Onlar için nasıl bir araştırma yaptın, doğru kuaförü seçtin mi?
08-08-2016 08:10
Her geçen gün damat adayları için yeni yeni trendler çıkmakta. Bugün sana damat adayları için yeni trend yaka çiçeklerinden bahsetmek istiyorum. Bahsedeceğim bu trendi uygulayarak klasik damat görüntüsünü yıkıp yenilik katabilirsin.
25-07-2016 03:36
Düğün yaklaşıyor heyecanın doruk noktasına ulaştı biliyorum. Gelinlik seçimini tamamladın şimdi, sıra konsepte ve gelinliği tamamlayan aksesuarlar konusunda karar verme zamanın geldi. Gelin buketin, saç aksesuarların (saç tokası, şapka, duvak, taç, ) ayakkabın, eldivenine kadar işte tüm detaylar.
25-07-2016 02:09
Bir gelin için düğün gününde farklı olmak, gözlerin hep onun üzerinde olması en önem şey aslında. Hangi gelin istemez ki, yaptığı o kadar hazırlığın herkes tarafından beğenilip takdir edilmesini. Her geçen gün gelin adayları için, yeni trendler çıkmakta. İşte bu trendlerin başında ilk sırada beyaz kına geliyor. Kınalarda ve düğünlerde kullanılan beyaz kına dövme, sezonun en yeni modası.
24-07-2016 10:53
Yaz geldi düğün sezonu canlandı. Peş peşe gelen düğün davetiyeleri,gidilecek düğünler. Tabi bu düğünler farklı yörelerden oluyor. Her yörenin de kendine özgü gelenekleri var. Gittiğin düğünde tam çalan şarkıya,gelin damadın yaptığı dansa kendini kaptırmış giderken bir den gelin ile damadın etrafında toplananların yaptıkları şeylerle şaşkınlık yaşaman bir oluyor. Korkmana gerek yok bunlar her kültürün kendine özgü düğün geleneği.
23-07-2016 10:45
Evet kızlar! Ne zor değil mi ?Gelin olmak.Her şeyin kusursuz olacak,dört,dörtlük olacak.Düğünü kendin için değil elalem için yapıyorsun çünkü.Onlar memnun kalırsa düğün harika oldu,kalmazlarsa x in düğünü de olmasada olurmuş söylemleri havada uçuşur da uçuşur.
23-04-2016 18:55
İlişki durumu karışık dizisinde duyulduktan sonra birden hızla trafik almaya başlayan ''Canım Sevgilim'' şarkısını sözleriyle birlikte sizlere sunmak istiyoruz. Cihan Güçlü ''ama'' isimli şarkısıyla daha önce de oldukça ses getirmişti.
17-04-2016 11:04
Düğün Şarkıları deyip gecmemek gerekiyor. Bazen saatlerce ilk dans sarkimiz ne olsun acaba diye vakit harciyoruz. Bazen kolay yoldan bir onceki hafta gittigimiz dugunden kopya cekiyoruz. Ama yinede yeni bir sarki olsun bizimki farkli olsun dusuncesi agir basiyor. . Bugun size 2016 yilina firtina gibi giren ve ilk dinlediginizde bu sarki tam benim ilk dans sarkim olur diyebileeginiz bir sarkiyi ....
27-02-2016 07:48
Bir önceki yazımızda söz merasiminden ve neler yapılması gerektiğinden bahsettik. Bu yazımızda ise bir sonraki aşamadan yani nişandan bahsedeeğiz. Evlilikten önceki en büyük resmi adım sayılan bu aşamada hem kız tarafı hem erkek tarafı artık evliliğe hazırlanmaktadır ve evlilik için kesin karar verilmiş demektir.
27-02-2016 06:56
Yurtdışında bir süredir yeni bir akım başladı ve hızla yayılıyor. Ülkemizde de son zamanlarda tercih eilmeye başlanan Save The Date akımı nasıl bir şeydir bu yazımızda bunu aktaracağız. Save The Date, yani günü sakla ya da günü kaydet anlamına gelen yakınlarınız için özel olarak hazırlattığınız düğün, nişan tarihlerinizi unutmamalarını sağlayan bir çalışma esasında.
27-02-2016 06:36
Düğün fotoğrafçılığı bir meslek haline geldi ve istediğiniz an bir düğün fotoğrafçısı bulabileceğiniz kadar çok bu işi yapan var. Buna artık alıştık ve hepimiz biliyoruz ama peki ya boşanma fotoğrafçılığı? Hiç böyle bir şey duydunuz ya da aklınıza geldi mi? Artık bir boşanma fotoğrafçısı da var.
26-02-2016 06:59
Yalnızca bir tek gün giyecek olsanız da şimdiye kadar almış olduğunuz bütün elbiselerden daha güzel olması gereken bir elbise düşünün. İşte bu sizin gelinliğiniz olacak. Elbette ki bu elbisenin diğer tüm elbiselerden daha kaliteli olmasını istersiniz. Peki bir gelinliğin kalitesinin nasıl anlaşılacağını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız yazımızı okuyarak bu soruya cevap bulabilirsiniz.
26-02-2016 06:56
Hepimiz çocukluğumuzda mutlaka bir gelinlik hayal etmişizdir. Genç kızlık zamanımıza geldiğimizde ise bu hayal giderek detaylanmış bir tarza bürünmüş ve bizim stilimizi yansıtan adeta bizim tasarımımız gibi hayalimizde yer alan gelinliklere dönüşmüştür. Zaten bir süre sonra aramızdan bazıları gelinlik tasarımcısı olur çıkar. İşte o insanlar hayallerimizi gerçeğe dönüştüren, bizim stilimizi yansıtan sanatçılar.
26-02-2016 06:50
Bildiğiniz gibi hayatımızda bir çok şeyin belirleyicisi mevsimler. Doğal olarak mevsimlere göre gelinlik modelleri de var. Siz de mevsiminizde doğru bir gelinlik seçmelisiniz. Bakın bakalım sizin mevsiminiz hangisi ve hangi detaylara dikakt etmeniz gerekiyor.
26-02-2016 06:46
Erkekler için düğün süreci oldukça acı geçebilir. Erkeklerin hiç de hassas olmadığı konularda bir sürü masraf yapması gerekir ve çoğu erkek bu masrafları özellikle de kendisi ödüyorsa neden yaptığına bir türlü anlam veremez. Mesela bir önceki yaz kuzeninin düğünü için aldığı takım elbiseyi kendi düğününde giymemesi için hiçbir sorun yoktur. Alem ne der diye bir soruyu da kendilerine pek sormazlar.
26-02-2016 05:19
Mükemmel bir düğün için aslında gerekli olan tek şey rahat ve mutlu bir çifttir. Ancak bunun olması için her şeyin kusursuz olması gerekiyor. Yoksa özellikle gelinler için düğün tam bir kabusa dönüşebilir. Çiftler için konuklar aslında onları görmeye gelmiş olmalarına rağmen diğer konuları inceliyorlarmış gibi gelir. Elbette ki her şeyin eksiksiz olması daha güzel olur fakat kimse de aslında detaylarla sizin kadar ilgilenmeyecektir.
26-02-2016 05:13
Düğün stresi gelin adaylarını ve damat adaylarını çok zor durumlarda bırakabilmektedir. Bir yandan planlama yapmak, bir yandan planlananları gerçekleştirmek ve öteki yandan gündelik işlerinize ve çalıştığınız işinize odaklanmak çok zor olabilir. Bunun için bazı etkinlikler yaparak stresinizden kurtulabilirsiniz. İlk olarak yapabilecekeriniz arasında...
26-02-2016 05:04
Düğünlerin en güzel ögeleri elbette ki gelin ve damattır. Her şey onlar için hazırlanmıştır. Onlar mutlu olmadıktan sonra düğünün hiçbir anlamı yoktur. Erkek için düğündeki aksaklıkların pek önemi yoktur ama bir kadın için düğünün mükemmel şekilde geçmesi gerekir. Dolayısıyla düğün günü yaklaşırken en önemli konulardan biri de...
25-02-2016 04:02
Damat adayları büyük tekliflerini yaptılar ve hayatlarındaki en güzel kelimeyi duydular; kocaman bir evet! Şimdi hazırlıklar yapıldı ve düğün zamanı geldi. Ancak damat adayları ne yapacaklarını pek bilemiyorlar. Bir gelin adayı nasıl şık olacağını önceden tüm detaylarıyla düşünerek mevimine göre en şık tarzı oluşturabiliyor. Ancak üzülmeyin beyler! Sizin için önerilerimiz var.
27-12-2015 05:25
Ünlü isimlerin burçları neler acaba diye merak edenleriniz mutlaka vardır. Dizi oyuncuları ve mankenler , şarkıcı veya sporcular. Biz bu makalemizde sizler için Türkiye'de ünlü olan kişilerin burçlarını derledik.Umarız beğenirsiniz.
10-11-2015 01:12
Bekarlığa veda gecesi sırları burada!
31-08-2015 20:26
Günümüzde gelin ayakkabısı modellerine baktığımda, önümüze çok geniş bir ürün yelpazesinin sunulduğunu rahatlıkla görebiliyorum. Üstelik bu artık sadece ayakkabı alternatifleriyle de sınırlı değil; gelinler kendi tarzlarını yansıtan gelin ayakkabılarını kimi zaman tasarımcılara yaptırabiliyor, kimi zamansa tamamen kendi el emekleriyle kendilerine has ayakkabılarını yaratabiliyor. Emin olun bunu kendiniz de yapabilirsiniz.
21-08-2015 02:40
Şarkıdaki kaynananın ölümüne sevinen gelin profili, manilerde ve hatta şiirlerde de yer alıyor. Kaynana gelin çatışmasının önceleri ne derece şiddetli olduğunu, şarkılardan ve manilerden anlamak mümkün oluyor. Ancak günümüzde dediğimiz gibi kaynana ve gelin arasında bir huzursuzluk ve çatışma yoktur.
21-08-2015 02:30
Madem gelinin elinde bir şey duracak, o şeyin basit olması ve anlamsız kalması biraz saçma oluyor. O olmadan asla gelin dışarıya çıkmayacaksa, ona biraz renk ve can vermek doğru olmaz mı?
19-05-2015 23:17
Her zaman gelin ve kaynana arasında bir sürtüşme var olagelmiştir. Yada bu şekilde bir algı sürekli yaşatılmıştır. Gerek manilerde, gerek hikaye, film ve dizilerde gelin ve kayana arasındaki uyuşmazlık ve muhalif tavır işlenmiştir. Bunun birçok sebebi olsa da, gelin ve kaynana arasında sıkı bağ ve sevgi olduğu gercegini gormezden gelemeyiz.. Gelin ve kaynana arasında geçen bu sıcak ilişkiye dair birkaç söz getiriyoruz ekranlara.
12-05-2015 02:25
Daha özgün ve gösterişli düğün hazırlıkları, mükemmel bir düğün için aylar öncesınden başlayan hazırlıklar ve benimki farklı olsun çabası hep o güzel gün için.Düğün arabaları içinde bu duruma dikkat edilmesi gerekli sanırım.. Eğlenceli ve o güzel günde yazılabilecek ilginç, komik, romantik gelin arabası yazıları var. Birkaç tane örnek vermek gerekirse…
08-05-2015 18:04
Kadınlar günde kaç kez yalan söyler ya da bir yılda ortalama kaç kez ağlar? İşte kadınlarla ilgili bilmediğiniz bilgiler...
08-05-2015 17:58
Yataktan kalkar kalkmaz bedenimize verdiğimiz zarar, gün içinde yorgun ve keyifsiz hissetmemize neden oluyor. Peki genellikle bilmeden yaptığımız bu hatalar neler?
08-05-2015 16:31
Erkekler için, "birini daha kaybettik" gözüyle bakılan olay, bağlılık yemini, prangalar, sürekli beraber geçirilecek günler, özgürlüğün kısıtlanması vb. Biz kadınlara kalırsa da "hayatlarını kolaylaştırdıkları seçim". Yoksa biz mi böyle zannediyoruz?
27-04-2015 11:50
Kayınvalideniz ile daha iyi nasıl geçinirsiniz? Kayınvalideniz sizi duygusal olarak yıpratıyor, eşinizle aranızın bozulmasına mı neden oluyor? Eğer cevabınız "evet" ise birazdan vereceğimiz önerilere dikkatlice göz gezdirin. Tanıştığınız ilk andan itibaren sizi eleştiren, tavırlarıyla üzen kayınvalidenizle bu yollar sayesinde daha iyi geçineceksiniz.
27-04-2015 10:24
Günümüzde güzel kişiler daha çok maaş kazanıyor ve bu da estetik yaptırmaya yol açıyor. Bakın en çok hangi meslek grubu, neresine estetik yaptırıyor...
24-04-2015 16:54
Adet döneminizin en yoğun günündesiniz ve ağrı kesici alıp cuma gecesini evde geçiriyorsunuz. Sevgiliniz arayıp "nasılsın" diye sordu. Siz:
17-04-2015 15:48
Eskiden aileler tanışır,sonra kız istenir sonra söz kesilirdi. Günümüzde kız istendikten sonra hemen söz kesilir oldu. Hal böyle olunca çifte hazırlık yapmak gerekti..
17-04-2015 14:53
“Yuvayı dişi kuş yapar” söylemi, evliliklerdeki kadınların rollerine gönderme yapan anlamlı bir söz. Yani Sağlıklı ve huzurlu bir evlilikte kadına çok önemli görevler düşüyor…
17-04-2015 14:29
Yalnızca tek bir egzersizle mükemmel ve sıkı kalçalara kavuşmak ister misiniz? Bunun için günde yalnızca 5 dakikanızı ayırmanız yeterli. İşte, selülitlerinizi yok edecek ve sarkan kalçalarınızı toparlamaya yardımcı olacak o hareket…
17-04-2015 14:04
Büyük güne az kaldı gelinliğinizi beğendiniz, makyajınızı ayarladınız peki saç modelinizi seçtiniz mi? İşte size yardımcı olacak bazı modeller...
17-04-2015 13:16
Kadın ve erkek anlaşmazlığı, yüzyıllardır bitmeyen sorundur. Bir türlü çözülemeyen bu çetrefilli ilişkide, erkeklerin bizimle derdi ne araştırdık ve küçük bir rapor hazırladık.
17-04-2015 12:49
Düğün günü hüsrana uğramamanız için düğün çiçekçinize söylememeniz gereken bazı cümleler var. İşte o cümleler...
17-04-2015 12:00
Düğün Hazırlıkları Listesi...
17-04-2015 11:41
Erkeklerin evlilikten kaçtığı koca bir yalan. Yaşı 25’i aşmış her normal erkek soyunu gelecek nesillere
17-04-2015 11:37
Hayatınızın en önemli günlerinden biri olan düğün gününüzü en iyi şekilde planlamak için aylarınızı harcadınız.
16-04-2015 11:24
Düğün günü hüsrana uğramamanız için düğün çiçekçinize söylememeniz gereken bazı cümleler var. İşte o cümleler...
09-03-2015 13:02
Fonda çalan şarkıyı duyuyor musunuz? Evgeny Grinko, piyanosuyla en tatlı anınıza eşlik etmek için notaları havada uçuşturuyor adeta! Bu bir vals ve siz evleniyorsunuz. Yanı başınızda sonsuza kadar "Evet" demeyi istediğiniz o adam ve dışarıda kar yağıyor. İstanbul'a, Ankara'ya veya siz neredeyseniz oraya...
06-03-2015 11:17
Daha bir anlamlı artık 8 Mart; Daha bir derin, daha bir gerekli. Gelişmiş toplumlarda ihtiyaç duyulmaması gereken bir duruma muhtacız. Bana göre; azalan, korunması gereken değerler, canlılar, kavramlar içindir böyle özel günler.
05-03-2015 14:08
Kadın ve erkek insan türünün devamını sağlayan, hayatlarını bütünleştirerek bir araya gelen iki ayrı cinsi oluştururlar. İnsan toplumlarının en ilkelinden en modernine kadar tarihin hemen her aşamasında evlenmenin, her zaman ve her yerde yaygın bir toplumsal ve kişisel davranış olduğu görülür. Evlenme gerçekten de, bireysel olduğu kadar, tüm toplumu ilgilendiren bir olgu özelliğine de sahiptir.
02-03-2015 17:23
Karakterlerimiz üzerinde isimlerimizin de büyük etkisi olduğunu biliyor muydunuz?
12-02-2015 18:04
Bu sinemalardan bazılarının ilginç hikayeleri var. Yangın ve bombardımandan sağ kalanlar, zarar görenler ve tekrar restore edilenler, fakat hala eşsiz değerlerini koruyorlar. Diğerleri oldukça modern çizgilere sahip ve tam anlamıyla süper bir iç mimariye sahip. Örneğin, bu sinemalardan birinde sıcak küvete girip film seyredebiliyorsunuz. Bu sinemalardan birinde bulunuyor olmak sanıyoruz cok ilginç bir deneyim olsa gerek.
10-01-2015 21:35
Sevgililer günü yaklaşıyor…Bugünü belki yeni bir insanla ilk kez kutlayacak olanlar vardır,belki yıllardır bıkmadan usanmadan bugünü çok güzel geçiren çiftler,belki de evlilik hazırlığı aşamasında bu güzel günü kutlayacaklar vardır…
08-01-2015 15:59
Evlilik hazırlıkları evresinde yaşanabilecek kırılma noktalarından birkaçını ve yapmanız gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz...
07-01-2015 19:55
Danışmanlık hizmetlerinin sadece aşılamayacak sorunları olan insanlar için olduğunu mu düşünüyorsunuz?Eğer öyle ise bu yazımın sonunda tekrar düşünün.
06-01-2015 19:32
Nişanlı çiftlerle ilgili yorumlar yapmak hep çok bilen insanların görevi olmuştur.Can sıkıcı bir durumdur.Bu yazımda size yönelik yorumları ve verebileceğiniz cevapları ele aldım.
06-01-2015 18:52
Evlenecek çiftler düğün ile ilgili tüm ayrıntıların kusursuz olmasını isterler.Düğün mekanı,davetiye,gelinlik,kuaför,damatlık...
05-01-2015 20:45
Düğün için birbirine hediye vermek isteyen gelin ve damat adayları da var.Ne kadar inceler dimi.Bunu herkes yapabilir aslında ama düğün hazırlık telaşının arasında kimsenin aklına gelmez.
03-01-2015 22:50
Düğün gününüz geldi geçti şimdi size sonrasında yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim.Unutulmaması gereken güzel ayrıntılar ve sizinle yaşayacak anılar.Sadece fotoğrafçı tarafından yakalanmış fotoğraf kareleri yeterli olmayabilir,onun için bir kaç örnek vereceğim.
03-01-2015 17:02
Düğünlerde gelenekselleşmiş kurallar, yapılması gerekenler vardır.Ama siz geleneksel kuralları yıkıp dilediğiniz düğünü gerçekleştirin.Düğününüzde tek eğlenen davetliler olmasın önce gelin ve damat olarak eğlenen siz olun.
29-12-2014 18:16
Sevgili gelin adayları sizler arasında tabiî ki de topuklu ayakkabılarla ustaca yürüyenler, koşu yarışına bile katılabilecekler vardır lakin inanıyorum ki benim gibi daha sabit bile duramayanlarda vardır.
26-12-2014 20:31
Evliliğe doğru adım adım giden ilişkilerde ailelerini tanıştırma telaşını atlatan gelin ve damat adaylarının bir sonraki telaşı yüzük seçimidir.
25-12-2014 17:09
Düğün için fotoğrafçı seçimi kolay bir aşama değildir.Düğün günü hazırlık aşamalarından düğünün bitimine kadar olan zamanda gelin ve damadın her an yanında olacak bir diğer kişi düğün fotoğrafçısıdır.
08-12-2014 13:47
Özgün demek kişiye özel oluşu anlatır.Sizlerde düğününüzü sıradanlaşmadan özgün olarak gerçekleştirin.Üzerinde daha çok düşünmek gerekir, daha çok zaman kaybedilir biz işi organizasyon şirketine,kuaföre,dj'e bırakalım derseniz sıradanlaşırsınız.Özgün olmak daha kolay, kendi isteklerini koyacaksın ortaya içini yansıtacaksın düğününle...Sizin şarkınız hareketli bir parça olabilir,olsun onunla dans edin.
07-12-2014 19:52
Kadın-erkek ilişkilerinde anlaşılamama problemi nerede başlar ve neden başlar hiç düşündünüz mü?Düşünürken sadece kendinizi haklı görmeyerek düşünebildiniz mi?
06-12-2014 21:56
Düğün hazırlıkları devam ediyor sona doğru geliniyor ve saç modeline karar vermeye çalışıyorsunuz..Peki neleri göz önünde bulundurmanız gerekli biliyor musunuz?Doğru kararı neye göre vereceksiniz? Hepsinin cevabı geliyor hazır mısınız?
01-12-2014 23:06
Gelin kıza hep ‘ÇILGIN KIZ’ mı derler..O zaman ne yapıyoruz insanları yanıltmıyoruz ve ‘ÇILGIN GELİN’ oluyoruz ve ‘offf ne bekarlığa veda düzenlemiş bu kız gerçekten deli kız’ cümlesini kurdurmak için çok farklı bir bekarlığa veda programı düzenliyoruz.
24-11-2014 20:27
Düğün organizasyonunun her aşamasını planladığınız gibi düğün gününü de özenle seçmeniz gerekli.Düğün gününüzü seçerken damat beyle yaptığınız planlarınızı biraz olsun göz ardı etmelisiniz.
21-11-2014 23:37
Gelinlerin anneleri düğünün planlanmasının her aşamasında kızının yanında bulunmak ister.Bazı gelin adayları annelerini düğün hazırlıklarının dışında tutmak ister fakat anneler her zaman kendisini bu konuya dahil görür.Siz gelinler annenizi düğün hazırlıklarınızın dışında bırakmayın. Her konuda olduğu gibi her şeyin en iyisini anneler bilir.
21-11-2014 19:29
Gelin ve damat haricinde (ki pek ilgili olmayan damatlarımız da yok degil) düğüne 1 ay kalmadan kimse 'az kalmış' demez. Herkes için hep 'ooo daha varmış' olur.Siz kimseyi duymadan dinlemeden tamamen düğün organizasyonunuza odaklı çalışmalara en az 1 sene önceden başlamalısınız.Size minik hatırlatmalarla yardım ettiğimiz bu yazı çok işinize yarayacak...
18-11-2014 23:48
Damatlardan öte gelinlerin her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşündüğü büyük organizasyonlardır düğünler.Düğünlerin en gözdesi gelinlerdir bunun yanında , düğünlerin en parlak anlarından biride PASTA TÖRENİ dir .
01-10-2014 14:22
Uzun süredir birlikteliği devam eden çift ilişkilerini nikah masasına taşımaya karar verdi. Gülben Ergen ve Erhan Çelik, düğün yerini Şirince olarak belirledi. Tarih olarak 18 Ekim'de evlenmeyi planlayan çift ani bir kararla nikahı erken bir tarihe aldı ve resmen evlenmiş oldular. İşte Gülben Ergen ve Erhan Çelik çiftinin merak edilen düğün fotografları.
25-09-2014 01:29
Komik ve Ilginç Düğün Fotoğrafları.Bakalım aralarından hangisini beğeneceksiniz?

* Damat geliyor

By : Admin

07-09-2014 23:30
Evet sitemiz gelingeliyor.com. Ve gelinlere dair buradayız ama damatlar olmadan gelinlerin de yalnız başına pek bir anlamı olmazdı diyoruz.Damatlarımızı gerek klasik gerek farklı gerek çılgın fikirlerle düğüne hazırlıyoruz. Tıklayın ve damatlik modellerini gorun.
01-09-2014 01:41
Kına gecesine dair geçmişten bugüne gelen tüm detaylarımızı sizinle paylaştıktan sonrasında, değişik fikirler ve fotoğraflarla sizlerleyiz.Kına için çerez mi lokum mu dağıtmayı istersiniz? Bindallı mı yoksa hint kıyafeti mi tercih edersiniz?Haydi birlikte inceleyelim.
31-08-2014 17:49
Kına gecesi olarak bildiğimiz bazı yörelerde El kınası,Has kınası, Gelini kınaya çekme, Kına düğünü, Kına basma, Baş bağlama, Gelin okşama, Kızbaşı, adı verilmektedir.Kınasız gelinin cennete gitmeyeceğine inanılarak geçmişten bugünümüze kadar gelen kına gecesiyle ilgili geleneklerimizi hatırlayarak konumuza başlamak istedik.
30-08-2014 21:44
İster söz ister nişan bohçası olsun Gelin ve Damat için alınacak olan hediyelerin sunumunun farklı olması gerekir.Bohçalar, kutular, sandıklarla model model bohça modelleri
25-08-2014 22:05
Eski gelenek ve göreneklerimize göre nişan merasimi olmadan gelin ve damat için hazırlanacak olan bohçalarınızda eksiğiniz olmaması için sizlere gelin ve damat bohçalarında neler bulunacağına dair bir liste hazırladık.

* Gelin Arabası

By : Admin

11-08-2014 22:43
Düğünümüze giderken tarlatanlı gelinlik eteğini sığdırabileceğiniz bir araba bakıyorsunuz değil mi? Yok eğer kendi gelin arabanızı kullanacaksanız o zaman tarlatanı sonradan giyeceksiniz.Gelin arabasını süslemek için çiçekçiye götürdünuz.Peki uçuşan tüller mi, çiçekler mi, balonlarla mı süslenecek? Sizin için eklediğimiz örnekleri değerlendirerek kendi tasarımınızı yaratabilirsiniz
11-08-2014 00:53
Hem düğün pastası olsun hem de nikah şekeri diye düşünüyorsanız; Cake pop öneriyoruz. Sunumu ve paketlemeleri ile yeni gözdeler arasına girdi bile.Düğünde dağıtılacak düğün pastası ve nikah şekeri kıvamında bir taşla iki kuş vurmanız için ideal bir secim olabilir.
11-08-2014 00:43
Bir önceki yazımızda yeni trendin cupcakeler olduğunu belirtmiştik. İster konuk sayısı kadar tek kişilik pasta yaptırın, isterseniz cup cake. Bizde seçenek çok, seçmesi size kaldı.
11-08-2014 00:32
Düğün pastasının klasiği konuk sayısına göre hazırlanmış çok katlı pastalardır. Maliyeti yüksek olsa da yeni döneme adını yazdıran cupcake düğün pastalarımız ile sizlerleyiz. Tek katlı pasta ve konuk sayısınca yaptıracağınız cupcakelerle düğün pastanız hazır. Cupcakelerinizi istediğiniz desenlerle süslenmesi ve her birine ayrı tatlar katarak sunabilirsiniz.
08-08-2014 02:32
Düğün pastalarımızda farklı temalar istiyorsak bir kaç örnekle karşınızdayız. Kurdele, kuş deseni ile süslenmiş ve kumsalda düğün isteyen gelinlerimiz için deniz temalı düğün pastalarımız sizinle
08-08-2014 02:25
Düğün pastamızda da bütçeden kaçınmıyoruz olabildiğince büyük, şatafatlı, görkemli ve ışıl ışıl olsun göz boyasın istiyorsanız
08-08-2014 02:17
Çılgın ve eğlenceli gelin ve damatlarımız için renkli, eğlenceli bol şekerli düğün pastalarımız detaylarımızda saklı.
08-08-2014 02:10
Düğün pastasının çok katlı görkemli gösterişli olmasını istemeyen, sade ve şık düğün pastası isteyen gelinlerimiz için.Kimi dantel etkili, kimi kurdele ile süslenmiş, kiminde kelebek kiminde kozalak ,inci boncuk şekerleri ve yine çiçek.
08-08-2014 01:39
Düğün pastasının sade ve asil duruşu mu, renkli ve çılgın oluşu mu,çiçekler açması mı, kelebekler gibi özgür durması mı yoksa çok görkemli oluşu mu sizi yansıtır? Düğün pastaları çiçekler açıyor...
08-08-2014 00:57
Düğün pastası demek konuk sayımızı netleştirdikten sonrasında mekana, gelinliğe, dekorasyonda kullanılan renk ve çiçeklere uygun olması demek.İçerik bakımından zengin olan pasta seçenekleri arasında dikkat edilmesi gereken husus hangi mevsimde düğün yaptığınızdır. Pasta seçimlerimiz için detay kısmını tıklayarak yazımızın devamını okuyun diyoruz.
31-07-2014 23:57
Her tonun ayrı ahengiyle dans ederek dekore ettiğiniz düğününüze küçük ayrıntılarla karşınızdayız.
31-07-2014 23:08
Neşe, güven ve rahatlığı anlatan Sevgi Pembesi.Duygusal, neşeli, biraz ürken biraz çekingen gelinlerimiz için en ideal pembe tonlarıdır.
30-07-2014 22:50
Dışa dönük olmayı ve güveni temsil eden Güneş Turuncusu. Heyecan ve mutluluk verici, dinamik, dikkat çekici, çarpıcı, iç açıcı düğünlerimiz için
30-07-2014 22:24
Asalet, lüks ve itibarın rengi Deli Mor.Ağırbaşlı, asil, ihtişamlı mor hayal gücünüze şevk ve ilham verecektir.
30-07-2014 21:48
Neşe, zeka, incelik ve pratikliği ifade eden Canlı Sarı. Mutlu, umutlu, canlı ve heyecanlıdır Sarıyı seven gelinler
30-07-2014 21:22
Canlılık,kararlılık,dinamizmi anlatan Azimli Kırmızı.Sıcakkanlı, hareketli, tutkulu , dikkat çekici insanların tek tercihidir Kırmızı.
24-07-2014 21:42
Doğanın ve huzurun vazgeçilmezi Yeşil.Umudun,yeniliğin ve uyumlu insanların rengidir yeşil.Doğanın rengini en iyi kullanabileceğiniz yer kır düğünleridir. Çimenler ve sizin yeşillerle olan dansınız.
24-07-2014 21:24
Sonsuzluğu ve özgürlüğü anlatan Deniz Mavisi.Sakinleştiren, düzenli, güvenilir, sadakat sahibi, içe dönük insanların rengidir.Kumsalda yapacağınız düğünlerde, havuz düğünlerinde, teknede yapılan düğünlerde denizin kimi yeşil kimi mavi tonlarını, gökyüzünün beyaz bulutlarını, gecenin yıldızlarını da fon yaparak kullanabilirsiniz.
24-07-2014 20:57
Siyahın matem rengi olduğunu dile getirirler ve bir çok ülkede de matemin rengidir.Oysa beyazla birleştir gri, kırmızıyla eşleştir bordo olmaktadır siyah.Hiç bir zaman bir renk olmamış ve tonda kalmıştır.İç karartıcı olduğu ön yargısı olsa da biz aynı şeyi düşünmüyoruz. Beşiktaşlı gelin ve damatlarımıza özeldir
23-07-2014 22:43
Sonsuzluk, otorite ve verimlilik temsilcisi Lacivert.Sezgileri güçlü, kararlı, fazla göze batmak istemeyen gelinler için.İsterseniz marine etkisi de yaratabilirsiniz.
23-07-2014 22:30
Ciddiyetin,sadeliğin temsilcisi kahverengi paylaşımı ve kendini güvende hissetmeyi sağlayan renklerimizden biridir.Düğünde kahverengi kullanmaya çoğu gelinimiz cesaret edememiştir.Doğanın ve toprağın rengi düğünümüze doğallığı, misafirperverliği ve paylaşımcılığı ile konuk oluyor.
23-07-2014 22:12
Gri rengi düşündüğünüzde kararmış ve yağdı yağacak gökyüzünü, duman isini anımsatsada düğüne gelen konuğa git demek olmaz elbette.Öyleyse beyazı gölgelendiren grinin beyazla olan dansına göz atalım
23-07-2014 21:27
Fazla söze gerek yok.Her düğünü sadeliği, masumluğu, saflığı ile hakimiyeti altına alan Beyaz...Beyaza boyanmış bir düğünde beyazın çoskusu ve ilhamını nasıl kullanabiliriz bir bakalım.
22-07-2014 21:53
Renklerin hayatımızdaki önemini ve bizde oluşturdukları etkileri atlamamak gerekiyor değil mi? Hele de düğünümüzü renklendireceksek seçeceğimiz renklerin anlamları da ayrı önem taşıyor.Seçtiğimiz çiçek renklerinden balonlara, masa örtülerinden kadeh süslerine, ayakkabımızdan davetiyemize kadar düğünümüzü renklendirmeye başlayalım
22-07-2014 21:29
İster kısa boylu gelin olalım ( benim gibi;)), ister selvi boylu.Gelin ayakkabısı dendiğinde aklımıza hep en şık ayakkabılar gelir, bunun peşi sırada son dakika alınan gelin babetleri. Öyleyse düğün boyunca giyeceğimiz kısa boylu gelinlerimize dolgu topuk gelin ayakkabıları ile selvi boylu gelinlerimize babet ve sandalet modellerimizden bir kaç örnek sunuyoruz.
22-07-2014 20:26
Yeni dönemle birlikte düğünlerimize yenilikler ve farklılıklar eklenmeye devam ediyor.Kimi mizah kimi de şıklık bakımından birbiriyle yarışıyor.Biz gelin hamamı diyelim siz bekarlığa veda partisi deyin.Ve hepimiz düğünden önce son partimiz olarak Kına gecesi diyelim.Bizden de bir kaç farklı öneri gelsin, sizde hayallerinizle birlikte süsleyerek devam edin.
18-07-2014 06:26
Bazen bir sabun kokusu bazende çiçek.Kimi zaman sıcacık esen bir rüzgar bile bizi bir yerlere alır götürür.Peki ya bir düğün için hazırlanacak özel bir koku?Hafızalarda yer etmesi açısından mükemmel bir fırsattır diyebilir miyiz?O halde sizler için hazırladığımız bu makalede, parfümünüzü nasıl yapacağınız konusunda bir tarif bulacaksınız.Haydi kolları sıvayalım ve kendi parfümümüzü kendimiz yapalım.
08-07-2014 23:29
Günün ilk saatlerinde gelinliğimizi giydiğimiz gibi elimize aldığımız ayakkabılarımızın altına bekar olan arkadaşlarımızın isimlerini yazıp giyeriz. İşte bu dakika itibariyle ayakkabınızın gün boyu, fotoğraf çekiminde, düğününüzün yapıldığı mekana giderken, merdiven inip çıkarken, düğünümüzün ilerleyen saatlerinde, misafirlerimiz arasında dolaşırken ve en önemlisi de dans ederken bizi rahat ettirmesi en önemlisidir.
08-07-2014 23:15
Gelinlerimiz ayakkabı seçerken gelinliğe verdiği önem kadar ayakkabıya da önem verirler. Damatlarımızla boy farkımız varsa topuk boyunun uzunluğudur istediğimiz. Uzun boylu bir gelinsek kısa topuklu veya babet isteriz.Biraz çılgınsak farklı modeller tercihimiz olur. Her ne tarzda seçecek olursak olalım gelin ayakkabisinın içinde ayağımızın rahat etmesine dikkat edelim.
07-07-2014 22:39
Gelinliğimizin dantelinden rengine, sadeliğinden şıklığına uyum sağlayacak el çantası modelleriyle sizlerleyiz.İsterseniz farklı olmak adına, kuşağınız, ayakkabınız,çiçeğiniz ve çantanızla aynı renk kullanabilirsiniz.İlla ki gelinliğimizle aynı kumaş ve renk olmak zorunda değil ki..
07-07-2014 22:02
Bir gelinin gelinlikle birlikte kullanacağı çantanın yanı sıra bir de acil durumlarda yanında olması gerekenleri taşımak için ayrıca bir çanta gerektiğini unutmamak gerekir.Bizden hatırlatması! Hem gelinlikle aksessuar olarak kullanacağımız hem de acil durumlarda yanımızda olması gerekenler
02-07-2014 00:56
Prenses modellerini beğenmedik, uzun kuyruklu gelinlikleri taşımak istemiyoruz.Farkımız gelinliğimiz olsun istiyorsak o zaman kısa gelinlik örneklerimize göz atarak gelinlik tercihinizi yeniden değerlendirin diyoruz.
17-06-2014 21:19
Kusursuz bir gelin olmak için manikür ve pedikürün önemini anlatmamıza gerek yok.Her gelin için baştan ayağa kadar bakım kendisini özel hissettirir, öyle ki yapılan masajlı manikür ve pedikür sonrası tek taşınıza bakmanın keyfi de apayrıdır.Buyurun manikür örneklerimiz
17-06-2014 20:59
Düğünümüzde her şeyin hazırlığını yaptık fakat bugüne kadar hep aynı parfümlerimizi kullandığımız için gelin olduğumuzda kullanacağımız düğün parfümümüzü düşünmedik. Bazılarımızın koku hafızası yoğundur, herhangi bir yerde duyduğu koku ona o günü ve o anı hatırlatır. Öyleyse düğün günümüzde kullanacağımız parfümümüzün de bize özel olan en güzel günü hatırlatmasını istiyorsak ayrı ve karakterimize yakışacak ayrı bir parfüm kullanmalıyız.
07-06-2014 01:31
Adı üzerinde Gelin olan biziz.Peki duru güzelliğimizi mi ortaya çıkarmak istiyoruz yoksa seksiliğimizi mi ön planda tutmak istiyoruz.Ne çok abartılı ne de durağanlıktan uzak makyaj örneklerimiz.İşte gelin makyajı önerilerimiz karşınızda.

* Duvak seçimi

By : Admin

07-06-2014 01:15
Gelinliğimizle uyumundan, boyumuza uygunluğuna kadar duvak nasıl seçilir? Kısa mı olmalı yoksa uzun uzadıya yerleri mi süpürmeli? İşlemeli mi olmalı yoksa kuş kafesi şeklinde tülden mi oluşmalı? Bakalım bize en uygun duvak hangisiymiş?
07-06-2014 00:55
Topuz mu olmalı? Nasıl durmalı? Dağınık mı bıraksak? Ensede mi toplasak? Yoksa örgü modelli topuz mu denesek? Evet kuaförünüze soracağınız sorulardan bir kaçıyla başladık.Ve modellerden bir kaç örnek koyduk.Kısa saçlı gelinlerimize de modellerimiz yok değil
07-06-2014 00:10
Gelin saçımızın gelinliğimizle, damatla, düğün mekanıyla ve düğün konseptiyle uyumlu olması gerektiğini uzun uzadıya anlatırken, yüz tipimize göre de küçük tiyolarla devam edelim istedik.

* Gelin makyajı

By : Admin

05-06-2014 00:19
İsterseniz porselen makyaj, isterseniz gece makyajı, isterseniz sade gelin makyajı olsun. Seçiminiz göz renginize, göz şeklinize, saç renginize ve elbette düğün günü gelinliğiniz ve düğün konseptine uyduğu sürece problem olmayacaktır. Peki gelin makyajından en doğru seçim hangisi? Okuyalım bilelim.

* Gelin Saçı

By : Admin

03-06-2014 20:48
Hayallerimizi her zaman süsleyen ''Gelin'' olmanın ayrıcalığını yaşayarak düğünümüze adım adım ilerlerken tepeden tırnağa nasıl bir gelin olacağız? Saçımızdan duvağımıza, tırnağımızdan ayakkabımıza kadar en ince detayları gelingeliyor.com ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.
02-06-2014 22:15
Uzun süredir kendimize yaptığımız yolculuk, 2015 gelinlik modasına da yansıdı. Gelinlik modellerinden , gelin makyajına kadar abartılardan sıyrılıp yalınlığı tercih etmeye başlıyoruz denebilir
02-06-2014 21:46
Geleneklerimize göre gelinin alyansını alan damat, damadın alyansını alan gelindir. Fakat gelinlerimiz süslü, taşlı, gösterişli alyansları beğenirken, damatlarımız için olabildiğince sade olmalıdır. En önemlisi de her iki bireyinde seçecekleri alyansa içlerinin sinmesi ve beğenmeleridir.Buyurun bakalım gelinler ve damatlar için alyans önerilerimizi okuyalım.
18-05-2014 03:00
Bugün,O gün. Senelerdir hayalini kurduğumuz, kendimizi prenses gibi hissedeceğimiz gün. Babasının her gün prensesi olan bir kız çocuğu için kraliçeliğe atılan ilk adım.Evet kendi yuvamızı kuruyoruz dişi kuş olarak. Önce sevgi ve saygının sonsuzluğunu ardından da aşkınızın, tutkunuzun, anlayışınızın ve sadakatin gün geçtikçe çoğaldığı bir yastıkta kocayacağınız bir evlilik diliyoruz.
18-05-2014 02:04
Heyecandan uykusuz kalmamak için lavanta kokusu ile banyo yaptıktan sonra bir bardak melisa çayı içersek rahat rahat ertesi güne uykumuzu almış olarak kalkabiliriz.Yarın düğün günümüz ve evliliğe attığımız sonsuza dek sürecek bir hayat başlıyor..İlk gün ki gibi heyecanla, mutlulukla ,saygı ve sevgiyle sadakatin bol olduğu bir evlilik hayatı diliyoruz.
18-05-2014 01:53
Sözü uzatmaya gerek yok çünkü artık vaktimizde yok.Son bir haftamız yani 7 gün var daha panik yapmayalım değil mi?
18-05-2014 01:45
Giderek büyük gün yaklaşıyor. Hazırlanmaya da devam ediyoruz. Kimi gün yorgunluktan yatağa kendimizi zor atıyor, kimi gün koşturarak yeni evimizi yerleştirmeye gidiyoruz. Ailemizden ayrılacak olmanın hüznü ve onları daha şimdiden özlemek, yeni başlayacağımız hayata uyum sağlama çabası koşturarak üzerimize gelse bile sevdiğimiz insanla hayatımızı birleştiriyoruz.
18-05-2014 01:38
Düğünümüz gittikçe yaklaşıyor.1 ay dersek uzun 30 gün dersek kısa algılanacağından 1 ay sonra evleniyorsunuz demeyi tercih ediyoruz. 6 ay ve daha uzun süreç kaladan başlayarak bugüne kadar geldik.Kimi zaman yapacaklarınızı tekrarladık ve kontrol etmeniz içinde uyarıda bulunduk.Gelin görün ki eksikler olmaz mı elbet olur.O da nazar boncuğunuz olsun...
16-05-2014 23:54
Düğünümüz gittikçe yaklaşırken gelingeliyor ekibi olarak yine yanınızdayız. Bu süreç içerisinde yanınızda olmaya çaba gösteren ekibimiz sizin için çalışmalara devam edecek. Düğüne 2 ay kaldı, hiçbir şey net değil, bir çok şey eksik diye düşünüp moralinizi bozmak yok. Her şey sırasıyla ve yolunda gidiyor.
16-05-2014 23:33
Düğüne 6 ay ile 4 ay kala neler yapmamız gerekiyor? Adım adım düğün günümüze yaklaşıyoruz. Heyecan artıyor, stresle başa çıkmaya çalışıyoruz. Doğru seçim mi yoksa daha iyisi olur muydu diye tereddütler yaşıyoruz. İlk seçtiğiniz her zaman en doğru seçimdir diyerek düğünümüze 6 ile 4 ay kala yapacaklarımızı sıralıyoruz.
16-05-2014 23:13
Düğüne 6 ay veya daha fazla süre kala neler yapmamız gerekiyor? Evlenme teklifi ya sürpriz olmuştur ya da beklenen şekilde olabildiğince doğaldır. Öyle yada böyle evlilik teklifinden sonra hazırlıklar başlayıverir. Bizde gelin geliyor ekibi olarak biraz soluk almanız, strese girmemeniz ve düğün hazırlıklarınızı keyfini sürerek yaşamanız için düğün tarihine yaklaştıkça yapacaklarınızı sıraya koyduk.
11-05-2014 00:55
Eğer evliliğinizin mutlu bir şekilde devam etmesini istiyorsanız bazı şeyler hakkında kendinize sorular sorarak iyice emin olmanız ileride yaşayabileceğiniz sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.
11-05-2014 00:28
Rahatlamak ve Stresten Uzak Kalmak İçin 9 Yöntemle karşınızdayız. Düğün stresinden biraz olsun uzak kalmak ve kendinize zaman ayırmanız için yanınıza geldik ve size zaman yarattık.Gelinlerimiz her şeyden daha ön plandalar..
06-05-2014 00:12
Gelinliğimiz, ayakkabılarımız, duvağımız, çantamız her şey mükemmel.Ya iç güzelliğimiz? Gelinliğimizin içinde ve düğünde rahat edebilmemizi sağlayacak ve gelinlikle uyumlu olması için gelin iç çamaşırına da değindik
05-05-2014 23:49
En güzel günümüzde gelinliğimizi en iyi tamamlayan aksesuarımız ayakkabılarımızdır. Nasıl ki seçtiğimiz gelinliğimiz ruhumuzu, kişiliğimizi yansıtıyor ve düğünümüzün konseptine uygunsa ayakkabılarımızda bir o kadar bizi yansıtırken yüzümüzü güldürmelidir.
04-05-2014 23:53
Büyük güne uyanmak için yastığınıza başınızı koyduğunuzda aklınızdan geçenler neler olacak? Heyecandan unutmamanız için, yanınızda bulundurmanız gereken olmazsa olmaz listesini gelin geliyor ekibi olarak sıraladık.Sizin yapmanız gereken şey bir çıktı almanız. Evden ayrılacak olmanın hüznü ve düğün gününün heyecanını hep birlikte paylaşıyoruz. Biraz rahatlayın her şey kontrol altında...
01-05-2014 16:47
Küçük göğüslere sahipseniz: Göğüs kısmı büzgülü, pililerle süslenmiş bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Çok derin, sivri dekolteler sizin için en ideali olacaktır. Göğüsleri dolgun gösteren sütyen kullanmayı ihmal etmeyin. Kraliyet tipi gelinlik modelleri küçük göğüslü gelinler için en uygunudur. Yazinin devami icin detay linkini tiklayabilirsiniz.
01-05-2014 15:47
Düğünde kaç para gidecek ve düğün için kaç para harcamalıyım gibi sorulara burda cevap vermek sanırım yanlış olur çünkü her düğün kendi içinde değerlendirilmeli diye düşünüyorum.
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler