alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

GelinGeliyor Davranış İlkeleri

GelinGeliyor sosyal pazar yeri üyelerimizin bizim “Davranış İlkeleri”mize uyuyor olmasıyla çalışmaktadır. En temel düzeyde, “Davranış İlkeleri” tüm üyelerin başkalarının zamanına ve uzmanlığına saygı duymasını gerektirmektedir. Nişanlı çiftlerin, Yeni evlilerin , Firmalarin, ve hatta GelinGeliyor’un açıkça ve anlaşılır bir şekilde ifade edilmiş sorumlulukları vardır.

Nişanlı Çiftler/Yeni Evliler/Genel Üyeler

Her satıcının zamanına ve uzmanlığına saygı duymaya, satın alma niyetimizde açık, dürüst olmaya ve GelinGeliyor firmalarıyla yapılan iletişimi meşrulaştırmak için zamanında cevap vermeyi taahhut ediyoruz. Her firmayı tekrar gözden geçirirken hizmetlerinin değerlendirmelerini dürüstlükle yapacağız.

Düğün Firmaları

Nişanlı çiftlerin taleplerine zamanında ve profesyonel dönüş yapacağımızı taahhüt ederiz. Ek olarak, olağanüstü kalite ve hizmet sunacağımıza ve GelinGidiyor’da en üst düzeyde güvenilirlik sağlamayı da taahhüt ederiz.

GelinGeliyor 

GelinGeliyor’un tüm üyeleri için olumlu bir deneyim sağlayacağınin bilincindeyiz. Durmadan “GelinGeliyor Davranış İlkeleri”ni ihlal eden herhangi bir üyeyi, üyelikten çıkarmayı taahhüt ediyoruz.

Topluluk

GelinGeliyor online platformu, GG (gelingeliyor) üyelerinin “Davranış İlkeleri” mize uyuyor olmasıyla çalışmaktadır. En temel düzeyde, “Davranış İlkeleri” tüm üyelerin başkalarının zamanına ve uzmanlığına saygı duymasını gerektirmektedir. Nişanlı çiftlerin, Yeni evlilerin , Firmaların, ve hatta GelinGeliyor’un açıkça ve anlaşılır bir şekilde ifade edilmiş sorumlulukları vardır.

1. Forumu pozitif tutmak - GelinGeliyor topluluğu, evlilik endüstrisini bir bütün olarak daha iyiye götürmek için üyelerini dostane tavsiyeler vermeye ve fikirler paylaşmaya teşvik ederek forumları güvenilir ve değer katıcı bir yer haline getirmeye çaba gösterir. Bir diğer üyeye büyüklük taslamak yada aşağılamak amacıyla yazılmış hiçbir mesajı yada yorumu tolare etmez.

2. Diğer topluluk üyelerine saygı göstermek - Her topluluğun sizin fikriniz dışında olabilecek farklı görüşleri vardır.  Sizden tek isteğimiz birbirinize ve topluluğa saygı duymanızdır. Lütfen bu çizgiyi aşabilecek yada bir kişinin yüzüne söyleyemeyeceğiniz herhangi bir mesajı yayınlamaktan kaçınmanız.

3. Kelimelerinizi akıllıca seçmek – Herhangi bir sebeple bir bireye veya bireyler topluluğuna yönelik istismar edici, tehtidkar, karalayıcı, geleneksel değerlerini hiçe sayarak yada sataşma içerikli bir mesaj yayınlamaya yetkiniz ve hakkınız yoktur. 

4. Beğenmiyorsanız cevaplamayın - Herhangi bir kurala aykırı olmayan ama sizi üzen bazı mesajlar olabilir. Size,sayfadan uzak kalmanızı ve daha ilginç bir yazıya geçmenizi tavsiye ederiz - Zira zaman kaybetmenin bir anlamı yok. Size uymayan bir şey gördüğünüzde,kafanıza fazla takmayın.Kendinize uygun olanı bulun.

5. Bu sizin topluluğunuz - GG toplulugu , üyelerimiz tarafından oldukça etkili bir şekilde kendi kendine yönetilmiş ve kendi kendine idare edilmiştir. GelinGeliyor’un rolü Kullanım Şartları ihlallerini engellemek ve topluluğun kendi meseleleriyle uğraşmasına izin vermektir. Bu ilkeler “kendi kendine idare” edilebilirliğin daha akıcı bir şekilde olmasına yardım için ortaya konmuştur.

Sık Sorulan Sorular

Soru: Birinin amaçlı ve rahatsız edici yada başka bir uygunsuz mesaj yayınladığını farkettim. Ne yapmalıyım? 
Cevap: Mesajı site yöneticilerine rapor etmek için her mesajın sağ alt köşesinde bulunan “rapor et” butonunu kullanınız.

Soru: Birinin tekrar tekrar sorulmuş bir soruyu sorduğunu gördüm ve aynı soruyu görmekten bıktım. Alaycı bir cevapla yanıt vermeli miyim?
Cevap: Hayır. Eğer yardımcı olmak istiyorsanız, bir önceki başlığa ait bir bağlantı yayınlayın ya da kişiye kibarca sistemde arama yapmasını teklif edin. Yardımcı olmak istemiyorsanız, lütfen bir sonraki başlığa geçiniz. 

Soru: Ayrıca, birisinin gerçekten aptalca bir soru paylaştığını gördüm . O kişiye salak mı demeliyim?
Cevap: Hayır. Muhtemelen site yöneticileri bir zamanlar tam olarak aynı aptalca sorulardan site içersinde paylaşım yapmış olabilir ve yapılan çıkarımdan kendilerinin de salak olduğunu düşünerek alınganlık yapabilirler.

Soru: Gerçekten nefret ettiğim bir başlık var ve insanların orada paylaşım yapmamasını istiyorum. Başlığa gidip, “Lütfen burada paylaşım yapmayın.” şeklinde bir mesaj mı paylaşmalıyım?
Cevap: Hayır.Öyle birşey yapmanız durumunda ,paylaşım listenin en üstüne taşınacak ve ilaveten daha fazla görülmesini sağlayacaktır.Bir başlığı sevmiyorsanız, OKUMAYIN.

Soru: Tüm kullanıcıların özgür ifade hakkı yok mu ve istedikleri her şeyi paylaşamazlar mı? Site yöneticisinin bu hakka müdahalesi sansür değil mi?
Cevap: Hayır ve Hayır. Kullanıcıların neler söyleyebileceği konusunda oldukça rahat hareket alanı bırakıyoruz, ama site yöneticileri herhangi bir mesajı, herhangi bir zamanda herhangi bir sebep için silme ve/yada değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Soru: Sitenizde mesajların yapıcı, ironik olmayan hatta kibar olması gerektiğine dair bir ibare bulunmamaktadır. (mesaj paylaşan bir kişi tarafından yapıcı olmayan, ironik ve ahlaksız bir mesaja karşı kullanılan gerçek bir kanıt unsuru)
Cevap: Mesajlara cevap verirken, lütfen yapıcı olunuz, ironi yapmayınız ve kibar olunuz. Diğer paylaşımcıların soruları ve/yada bakış açıları size uygun gelmesede, paylaşımcı için uygun olabilir. Lütfen onları saygıyla karşılayın ve insanların size vermesini istediğiniz şekilde bir cevap tavrıyla dönüş yapın. Yapıcı bir tartışma ortamı oluşturmaktan ziyade forumu “kakafoni yaratma” amaçlı yapılan paylaşımlar silinebilir.
 

Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler