alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Duvak seçimi

<< Geri 07-06-2014 01:15

By: Admin

Duvak seçimi

Yüzü Örten Duvak Modeli

Kısa ve uzun olarak uygulanabilecek bu duvak modelimizde duvakla yüz saklandığı için gizemli bir havaya sahip olacaksınız.

Omuz hizasında duvak Modeli

Omuzlarınızı kapatan bu modelde işlemeyle süslenmiş veya sırt dekolteli bir gelinlikle kullanabilirsiniz. Bu duvak gelinliğinizi ön plana çıkaracaktır

Dirsek hizasında duvak

Yine geniş bir sırt dekoltesi olan gelinlik tercih ettiyseniz bu duvak modeli en uygunu olacaktır. Fakat dekoltenin bittiği eteğin başladığı hizada olmasına dikkat edin.

Parmak ucu duvak

Sade bir gelinlik seçtiyseniz  inciler, çiçekler veya dantellerle süslenmiş parmak ucunda biten bu duvağı kullanabilirsiniz.

Şapel tipi duvak

Resmi bir düğün töreni için kullanabileceğiniz, rahibe tipi gelinlik modelleriyle kullanılan ve Fransız dantelleriyle süslenen upuzun yerleri süpüren bu duvak modeli için öncelikle uzun boylu olmanız gerekmektedir.

Katedral tipi duvak

Yine Şapel tarzı duvakla aynı özellikleri taşıyan bu duvak seçiminde minyon tipli iseniz bu duvak tipinden uzak duruyorsunuz. En az uzunluğu 2.5 metre olan katedral tipi duvakta tek kat kullanılarak gelinliği kapatmaması tek şartıdır.

Kuş kafesi duvak

40 senelerin modası olan kuş kafesi duvak modelimizde sadece gözlerinizi veya yüzünüzü kapatacak uzunluktadır.Kısa saçlı gelinlerimizin rahatlıkla kullanabileceği bir duvak modelidir.

Duvağınızın gelinlikle olan uyumu

Duvağınızı seçerken gelinliğinizle uyumlu olması gerektiğini söylemiştik. Eğer gelinliğiniz süslü ise  sade duvak, eğer süslü, işlemeli, taşlarla bezenmiş ise gelinliğiniz sade olmalıdır. Eğer çok süslü bir gelinliğiniz varsa sade duvaklara yönelin. Eğer beğendiğiniz duvak işlemelerle ve taşlarla bezenmişse, gelinliğiniz olabildiğince sade olmalı.

Duvak yerine kullanılacak aksesuarlar:

Duvak takmak istemiyorsunuz öyleyse mevsim çiçekleriyle saçlarınızı süsleyebilirsiniz. Kır çiçekleri, papatyadan taçlar, gül veya müge gibi çiçekleri kullanabilirsiniz.

Çiçeği tercih etmiyorsanız gelin taçlarını kullanabilirsiniz. İsterseniz inciden, isterseniz yarı değerli taşlarla süslü taçları tercih edebilirsiniz.

Vücut tipine göre duvak modelleri:

Minyon tipliler için midi, kısa duvaklar

Kiloluysanız uzun duvaklar

Uzun boyluysanız her türlü duvak seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Yüz yapınıza göre duvak modelleri

Yuvarlak veya kare yüzlüyseniz omuz hizasında duvaklar tercih edebilirsiniz.

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler