alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Kendi Parfümünüzü Yapın

<< Geri 18-07-2014 06:26

By: Admin

 

Gül güllerle dolu bir çiçek aranjmanını nasıl tamamlıyorsa ,narenciye de bir kır düğünü için idealdir. Karanfil ve tarçın gibi baharatlar bir sonbahar gününü sıcak ve unutulmaz yapmaya yeter. Çam kokusu kır düğünü için biçilmiş kaftan denilebilir. Ayrıca ilk çıkma tarihiniz veya evlilik teklifi tarihinizle ilgili bir koku seçebilirsiniz – yalnız, hikayenizi de paylaşırsanız bu parfümü hediye edeceğiniz kişiler fevkaladenin fevkinde bir keyif alacaklardır. Unutmayın!

Kendi mükemmel kokunuzu seçmek ve yapmak, kişisel olduğu kadar, eğlenceli ve ödüllendiricidir, ve el yapımı parfüm misafirlerinize takdim edeceğiniz harika bir lütuf veya düğün için güzel bir hediye anlamına geliyor. Aromaterapik faydaları olan bitkiler seçerek günümüzün iyi duygularını eklemeniz mümkün. Çiçekler canlandırıcı ve romantiktir, vanilya sıcak ve tatlıdır ve odun aromalı bitkiler ve reçineler dinginleştirici ve sakinleştirici olabilir. Doğrusu şu ki  muhteşem kokarlar.

 

Katı parfümün paketlemesi, taşıması ve boş zamanınızda yeniden uygulaması kolaydır. Kendi katı botanik parfümünüzü yapmak için ne yapmamız gerekir bir bakalım.

İhtiyacınız olanlar:

Uçucu yağ (lar)

Taşıyıcı yağ (jojoba, badem veya zeytin kullanabilirsiniz)

Balmumu parçaları (veya soya balmumu/ kandelila balmumu)

Küçük bir tencere (paslanmaz çelik veya emaye)

Ölçme Bardağı / küçük cam kavanoz

Ahşap çubuklar veya tahta şişler

Küçük tenekeler / katı parfüm kapları

Burnunuz

İsteğe bağlı: Çift kazan, mutfak termometresi, damlalık / pipetler

 

İpucu: Bir düzine 15 gramlık parfüm kutuları yapmak için, 120 ml taşıyıcı yağ, 60 ml balmumu, ve 12-15 damla uçucu yağ gerekir.


 

Bölüm 1: Uçucu Yağları Karıştırın

Eğer parfümeride yeniyseniz, bir uçucu yağ ile devam edin veya 2 ya da 3 kokulu basit karışımlarla. Bir kavanozda taşıyıcı yağa küçük bir miktar seçtiğiniz esansiyel yağları ekleyin. (İpucu: kendine has az kokusu ve uzun raf ömrüne sahip olmasıyla Jojoba yağı, favori bir taşıyıcıdır.) Uçucu yağları eklerken, kullanılan damlaların sayısını dikkatlice not edin (daha sonra karışımdan bir daha yapmak isteyebilirsiniz). Yumuşak bir sonuç için, yağları eklerken ağırdan hafife doğru ekleyin - taban, orta, sonra üst notalar. Bir çubuk kullanarak, kabın (içinde iken değil) üstünden ve cildinizin üzerinde koklayarak test edin. Birkaç kez test edin; yağ karışımları zamanla değişebilir. Bu yüzden doğru bir koku alabilmeniz için parfüm yağının durulması için 48 saat beklemenizi öneriyoruz.Bölüm 2: Katı Parfüm Tabanını Hazırlayın

Sıradan taşıyıcı yağı ve balmumunu (ağırlıkça 2:1 veya 1: 1 hacmiyle başlayabilirsiniz) ölçün. Paslanmaz çelik veya emaye tencereye yağı dökün ve düşük ısı kullanarak ocakta hafifçe ısıtın. Isı düşük tutularak, dikkatlice balmumunu yağın içine tamamen eriyene kadar bir çubuk kullanarak sürekli karıştırarak ekleyin. Tencereyi ocaktan alın. Bir kaşık karışımı baz alarak yoğunluğunu test edin; birkaç dakika için bir kağıt havlu üzerinde soğumasını bekleyin. Soğumuş ve sağlam bir görünümde olduğunda, parmağınızla test edin. Çok yumuşak hissediyorsanız, tencereye biraz daha fazla balmumu ekleyin; çok sert olursa, daha fazla yağ ekleyin.Bölüm 3: Kişisel Katı Parfümünüzü Yapın

Tabana esansiyel yağları ekleyin. Isı uçucu yağları berbat edebilir, bu yüzden tabanı yeniden ısıtmak gereği olursa çok dikkatli olun; karışımı 48-49 santigrat altında tutun. Bir kaşıkla cildinizin üzerinde katı parfümünüzü test edin; istenilen koku yoğunluğuna sahip olana kadar, gerekiyorsa daha fazla malzemeyi ekleyin.Bölüm 4: Parfümü Kaplara Dökün ve Süsleyin

Parfüm karışımı (Gerekirse hafifçe tekrar ısıtın) hala sıvı iken, kabın içine dökün. Karışım düzelene kadar (sertleşmiş ve soğumuş), kaplar hareket ettirilmeden, kapakları kapatılmadan, veya taşanlar silinmeden bekleyin; bu 10 dakikanın altında bir vakit almalıdır. Gönlünüzden geçtiği gibi dekore edin!

 

Dekorasyon Fikirleri ? Japon Washi kağıt bandıyla parfüm kutularımı paketleme gibi bir zaafım var - kolay, çevre dostu, ucuz, sağlam ve dayanılmaz renk ve tasarımlara sahip. Ayrıca gününüzün temasını tamamlayacak renklerde kurdeleler, sicimler, taşlar, kurutulmuş çiçekler ve diğer küçük süslemelerle tamamlayabilirsiniz dekorasyonunuzu.

 

Mutlu koklamalar! 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler