alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Evlilik Öncesi Ev Dekorasyonu ve Yeni Eviniz İçin Eşya Seçimleri

<< Geri 29-08-2014 17:19

By: Admin

Evlilik Öncesi Ev Dekorasyonu ve Yeni Eviniz İçin Eşya Seçimleri

 

Gerek evlilikte olsun, gerek bir işte başarılı olmak ya da hayatınızdaki önemli gelişmeler olsun, her zaman bildiğiniz gibi zamanlama çok önemlidir. Düğün meselesi de zamanlama açısından önemlidir. Çünkü düğün öncesi hazırlıklar ilk bakışta göze hoş, basit ve eğlenceli bir süreç gibi görünse de, düğün yaklaştıkça stresli günlere dönüşebiliyor. Bu kadar keyifli bir dönem için stres kelimesini kullanmamı biraz yadırgamış olabilirsiniz. Ama gelin isterseniz size düğün ve evlilik hazırlıkları ile evlilik öncesi ev dekorasyonu aşamasında zamanlamanın ne kadar önemli olduğunu ve geç kalınması durumunda işlerin nasıl da zorlaşıp telaşa dönüşebileceğini birlikte idrak edelim.

 

Ev Dekorasyonu, Evlilik ve Düğün Hazırlıklarına Başlama Zamanı

 

Hazırlıkları vaktiniz yettiği ölçüde aylar öncesinden başlatmanın çok faydasını göreceksiniz arkadaşlar. Örneğin Ağustos ayında düğününüz olacaksa ve siz nisan mayıs aylarından itibaren alışverişe başlarsanız,geç kalmış olabilirsiniz.Çünkü istatistiklere göre bu süre bir yılı geçmiş durumda.Hazırlıklarınıza düğün tarihiniz kesinleştikten sonra başlamak yerine bunu nişan tarihinizden itibaren şeklinde değiştirirseniz rahat bir hazırlık dönemi sizi bekler hale gelecektir.Tabi ben bu süreyi nişan tarihinizin evlilik tarihinizden 1 yil once oldugunu varsayarak soyluyorum.Siz yinede 1 yil sure gerekli fikrini aklinizdan cikarmayin.Süre ile ilgili düzenlemeyi yaptıktan sonra alış-veriş için sıranızı belirlemeye başlamanızı öneriyoruz ödemeleri taksitlendirerek düğün yaklaştıkça borçlarınızı azaltmış olacaksınız. Bu da evlendikten ve balayı tatilide bittikten sonra çiftlerin en çok şikâyet ettikleri durum olan ağır borç yüküyle karşı karşıya gelmekten sizi biraz olsun kurtaracak ve rahatlatacaktır.Bu arada yeri gelmişken harcayacağınız miktar ile ilgili olarak sizlere online bütçe aracımızı tavsiye edebilirim.Planlama sürecinizde nereye ne kadar para harcadığınızı ve kalan paranızın detaylarını görmek için size yardımcı olacaktır.

 

 

Ev Dekorasyonu İçin Hangi Sırayı Takip Etmeli

 

Mobilyalar, halılar ve perdeler alınacak… evet, ama önce mutlaka evinizi tutmayı beklemelisiniz. Çünkü kabul edelim ki hepimiz düşlerimizde kocaman salonlarda yapacaklarımıza yer verir, yemek masası, güzel bir konsol, kitaplık ve benzeri bir sürü eşyanın hayalini kurarız. Fakat bu kadar eşyayı sığdıramayacağımız bir evi tuttuğumuzda ise büyük bir düş kırıklığına uğrayabiliriz. Dolayısıyla önce evimizi tutmalı, salon, mutfak ve odaların genişliklerini hesap ederek buna göre eşyalarımızı almaya başlamalıyız.Ev sahibi olanlar içinde aynı şeyleri söyleyebilirim.Önce ev sonra eşyalar.

Perdelerinizi almak için halılarınızı seçmeyi, halıları almak için ise önce koltuklarınızı seçmeyi bekleyin ki hepsini birbirine güzelce yakıştırın. Doğru sırayla alırsanız sonradan keşke şu takımı alsaydık gibi cümleleri kurma olasılığınız azalır. ;)

 

 

Ev Dekorasyonu İçin Alışveriş Yaparken Dikkat

 

Tamam, çok heveslisiniz, bunu anlıyoruz; hepimiz de öyleydik ve bu aşamalar hep tecrübe ediliyor. O yüzden biraz olsun tecrübeli tanıdıkları, en azından yaşımıza yakın olan sevdiklerimizin deneyimlerine kulak vermeliyiz. Yeni evimiz için bir sürü ciciler hazırlamak isteriz, fakat bu hevesle dünya dolusu yorgan yastık depolamamalıyız. Yoksa dolaplarımız kullanmadığımız bir sürü eşya ile dolacağı gibi, daha biz bu eşyaları eskitmeye fırsat bulamadan piyasaya çıkan yenileri aklımızı kurcalamaya başlar. Bu yüzden yeni alınan her tür eşyada birkaç adedi geçmemeye çalışmak bizim için en mantıklısı olacaktır. Sonradan eksikler bile ortaya çıksa, nasıl olsa bunları da telafi etmek için zevkle alışverişe çıkacak olan sizsiniz.

 

 

Evliliği pekmez sandım, yerim yerim bitmez sandım…”  :)

 

Bu sözü söyleyen kaç kişi var acaba yeni evlenenlerden? Şaka bir yana, evlendikten kısa bir süre sonra ortaya çıkan ev işleri ve yeni sorumluluklar, yeni gelinlerimizi biraz yorabiliyor. Bu açıdan heyecanla alışverişe dalmadan önce biraz olsun evlilik rüyasının ardından gelecek günlerinize de yatırım yapabilir ve bu şekilde iş yükünüzü azaltabilirsiniz. Örneğin nevresim ve benzeri ürünleri alırken sadece renklere ve desenlere dalmayıp, kolay ütülenebilir olmalarına da dikkat edebilirsiniz.

Ev dekorasyonu için yapacağınız süs eşyası alışverişi için çok acele etmemekte fayda var. Vazolar, tablolar vesaire ev dekorasyonu eşyaları biraz daha bekleyebilir. Çünkü bu tip eşyalar ev dekorasyonunu tamamlayıcı araçlardır ve evin tamamını hallettikten sonra seçilip alınmaları daha estetik ve uyumlu seçimler yapabilmenize fırsat verir.

Evlilik öncesi ev dekorasyonu ve yeni eviniz için eşya seçimleri ile ilgili keyifli tavsiyelerimiz devam edecek. Bu arada sizlerin de fikirlerini duymayı çok isteriz. Sahi, siz ev dekorasyonu için neler düşünüyorsunuz? Evlenirken siz alışverişlerinizi nasıl yapmıştınız? Yorum bölümünden fikirlerinizi ve yorumlarınızı bırakırsanız çok seviniriz.

Görüşmek üzere.

 

 

Gelingeliyor.com

Bize Uğramadan Evlenmeyin. (@gelingeliyor) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler