alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Telaşlı Günlerin Eğlencesi Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilecekler

<< Geri 12-10-2014 17:11

By: Admin

Telaşlı Günlerin Eğlencesi: Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilecekler

Sonunda hayalinize kavuşmak için adım attınız ve evlenmeye karar verdiniz öncelikle tebrik ederim. Düğün tarihinizde bir hayli yaklaştı. Yakında aşık olduğunuz adam yani eşinizle birlikte yeni evinize yerleşeceksiniz. Belki de bu düşünce düğünden daha çok heyecan veriyor size. Peki evinizdeki dekorasyon durumu ya da yerleşim planı ne durumda? Siz yeni evlenecek çiftlerimizin mutluluğu için ben biraz araştırdım. Yeni alacağınız eşyalarınızı yerinde ve doğru kullanmanız için birkaç öneride bulunmak ve size yol göstermek isterim.

Ev Dekorasyonunda Tarz Seçimi

Öncelikle beğendiğiniz dekorasyon stilini belirlemeniz gerekiyor. Evinizin genelinde hâkim olacak dekorasyon tarzı nasıl olmalı? Bu soruya cevap bulmanız gerekiyor. Yani klasik sade modellerden mi, modern çizgiye sahip modellerden mi yoksa az detaydan mı hoşlanıyorsunuz? Dekorasyonunuzda yaşanmışlığı olan objeleri ve mobilyaları kullanmak istiyor musunuz? Seçim siz ve eşinizin ortak beğenilerine göre şekillenecektir. Çünkü orası sizin yuvanız.

Ev Dekorasyonu ve Bütçemiz

Tabi ki yeni bir ev oluşturmak, dekorasyon yapmak için bir bütçeye ihtiyacımız var.  Her şeyden önce bütçemizi belirlememiz ve buna uygun en doğru ürünleri seçmemiz lazım. Kuracağımız evimiz için bize lazım olan mobilyadan araç gerece kadar tüm ürünleri listeleyip piyasa araştırması yapmaya ne dersiniz? Listemizi hazırlayıp araştırmamızı yaptık fakat belirlediğimiz bütçeyi aştı. O zaman bizim için önemli olan ürünleri ilk sıralara alabiliriz. Ama artık her bütçeye uygun istediğimiz stilde ürüne ulaşmamız mümkün. Sadece siz isteyin ve arayın yeter.

Bütün bu aşamalardan sonra kesinlikle alışverişinizden önce evinizi iyi tanıyın ve ölçülerini alın. Ev kendinize aitse tabi ki daha avantajlısınız. Çünkü planladığınız dekorasyon için çekinmeden evinizi tadil edebilirsiniz. Aldığınız perde, halı ve mobilyalar kalıcı olur. Fakat kiralıksa evinizin eşyalarını seçerken sonradan başka bir eve taşınma ihtimalini düşünmemiz gerekir ki ilerde daha ekonomik bir avantaj olur. Bu konuda size kendi çevremden bir örnek verebilirim. Bir arkadaşım kiralık evine yaptığı dekorasyonda evin kiralık olduğunu hiç düşünmedi ve başka bir eve taşındığı zaman tekrar perde diktirmek zorunda kaldı; çünkü pencere boyutları ve sayısı farklıydı. O yüzden siz bu ihtimali göz önünde bulundurun derim.

Renkler, Desenler ve Tercihler…

Evinizi oluşturan renk seçimini yaparken yapısal özelliklere önem vermelisiniz. Diyelim ki evinizin bir odası ya da odaları dar ve karanlık o zaman hangi renkleri seçersiniz?  ‘Daha açık renkleri’ dediğinizi duyar gibiyim. Ve bende sizinle aynı kanıdayım odanın daha geniş gösterilmesi için açık renklerin kullanılması gerekir. Renk tercihlerimizde iklimi de göz önünde bulundurmalıyız bence. Kuzeye bakan odalarda daha sıcak renkler güneye bakanlarda ise daha serin mavi tonları kullanılabilir.

Evinizin mobilya ve objeleriniz seçerken daha kolay temizlenen ürünleri ve kaliteli maddelerden oluşmuş ürünleri seçmelisiniz ki eşyalarınız ‘biz buradayız’ desinler. Ama siz hala oturuyorsunuz? Haydi, kalkın ve işe koyulun. Sizi bekleyen eşyalar ve eşyalarını bekleyen bir eviniz var. Zevkinize güvenin, ne istediğinizden emin olun ve harekete geçin. Aslında ev dekorasyonu hayatımızın bu periyodunun en eğlenceli kısımlarından biri, öyle değil mi?

Yeni evli veya evlenecek çiftlerimize mutluluklar dilerim.

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler