alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

3 Şehir 3 Aşk

<< Geri 18-02-2015 17:00

By: Admin

İlki Venedik, tam bir masal şehri, hayatınızın geri kalanını orada geçirmek isteyeceğiniz, "beni buraya gömün" diyeceğiniz bir şehir. Her gittiğinizde hayat işte böyle bir şey olmalı dediniz, kaybettiğiniz yaşama sevincinizi buldunuz. Her moraliniz bozulduğunda soluğu onun kollarında almak istediniz.Ama bir süre sonra; romantizm boğdu sizi, o çok sevdiğiniz kanallar, dar sokaklar üstünüze üstünüze gelmeye başladı, kaçıp gitmek istediniz daha büyük bir şehre.

Ve soluğu Amsterdam'da aldınız. İşte burada hiç sıkılmam dediniz. Her gün karşınıza sizi şaşırtan başka bir yönüyle çıktı, her sokak köşesinde bayıldığınız o kokuyla beraber. Ama bu sefer de o almadı sizi içine, evim dediğiniz o yere yabancı kaldınız, adapte olamadınız..."İyisi mi?" dediniz, "Daha tanıdık, daha bildik bir yere döneyim".
 

"Hah", dediniz, "Bodrum olur". "Hatta emekli olunca buraya yerleşeyim ben!"

Ama daha çok vardı emekliliğinize, "dursun şimdi başka bir bahara belki" dediniz, ve onu ancak yılda bir iki kez görmekle yetindiniz. O da yeterdi size, onu gördüğünüz bir kaç gün sizi daha çok bağladı hayata, daha çok sevdirdi. Ama sayılı zaman çabuk geçerdi, geçti gitti işte.Aynı şehirlere tekrar tekrar gitmek, her seferinde başka bir caddeyi, sokağı keşfetmek güzel tabi ama Dünya'da daha gidilecek çok şehir, sevilecek çok sevgili var.
 
Ne kadar güvenli durursa dursun, geçmişe takılıp kalmak çare değil. Ama alışkanlık işte, onlarca şehir de görsem bu üçüne tekrar tekrar gitmekten alamıyorum kendimi, her seferinde bu son desem de... 
 
Gittiğim her yeni şehri de onlarla karşılaştırıyorum, hata olduğunu, her şehrin kendine has olduğunu mutlaka sevilecek bir tarafı olduğunu bile bile. 
 
Belki bir gün tası tarağı toplayıp, beni olduğum gibi kabul edecek o "şehri" bulur kurarım ben de düzenimi. O zamana kadar ne mi yapmalı? En güzeli kendimi olduğu gibi kabul edip, her durakta eğlenmesini bilmek, ha bir de bu üçü kadar sevilecek başka bir şehir olur mu acaba diye gezmeye devam... 

kaynak: milliyet.com.tr
 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler