alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Google, Youtube hakkında itiraflarda bulundu!

<< Geri 02-03-2015 10:25

By: Admin


 

Her geçen yıl getirdiği yenilikler ile kullanıcı sayısını ciddi anlamda artıran YouTube için teknoloji devi Google’dan ilginç açıklama geldi.

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan başarılı video paylaşım platformu için arama motoru devi Google’dan ilginç bir itiraf geldi. Açıklamalarda bulunan şirket video paylaşım platformundan para kazanmadığını belirtti. 2005 yılında PayPal çalışanları tarafından hayata geçirilen başarılı video paylaşım platformu yıllar geçtikçe büyümüş ve Google’ın ilgisini çekmeyi başarmıştı. Arama motoru devi 2006 yılında YouTube’u bünyesine katmayı başarmıştı.

Aylık ziyaretçi sayısı 1 milyarın üzerinde olan sitenin gelirinin hiç iyi olmadığı belirtildi. Wall Street Journal’ın haberine göre YouTube, şuana kadar kar edebilmiş değil. YouTube anasayfasında yayınlanan reklamlar ile çeşitli gelir kaynakları elde edilmeye çalışılmış olsa dahi şirketin kar edebilmesi için gerekli tıklama sayısını alamadığı belirtiliyor. Kullanıcılar doğrudan YouTube üzerinden değil, sponsorlu bağlantılar üzerinden videolara ulaştığı ve bu nedenle yeterli tıklama sayısı alamadığını açıkladı.

Önümüzdeki günlerde YouTube Music Key gibi ücretli müzik servisini hayata geçirecek olan şirketin bu adımı iyi bir gelir elde etme çabasından kaynaklanıyor.

Kaynak: mynet.com

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler