alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Duvarlara hareket geldi

<< Geri 09-03-2015 12:05

By: Admin

Duvar kağıdı, gelişen teknoloji ve dijital baskı teknikleri sayesinde hiç olmadığı kadar popüler. Evinizi bambaşka bir havaya sokmak için duvar kağıdının gücünden yararlanabilirsiniz.
 


 

Renk seçimi

Duvar kağıdının rengiyle mekanın havasını değiştirmek elinizde. Daha geniş görünmesini istediğiniz bir mekan için seçeceğiniz duvar kağıdının zemininin soğuk renklerden olmasına özen gösterin. Buz mavisi, çok açık ve soluk yeşil gibi... Sıcak renkler, çok geniş ve az mobilyanın bulunduğu alanlarda tercih edilebilir.
 


 

Işıkla oynayın 

Karanlık ve kasvetli odalarda, koridorlarda, penceresiz alanlarda mevcut ışığı yansıtacak çözümler bulmak gerekir. Ayna kullanımında olduğu gibi bir yansıtma görevi görecek, mümkün olduğunca dokusuz, pürüzsüz ve açık renkli duvar kağıtlarını tercih etmelisiniz. Koyu renkler ışığı emdiği için mekanı olduğundan daha küçük ve dar gösterecektir.
 


Hataları dokuyla gizleyin

Dokulu ya da dokulu algısı yaratan desenler duvardaki küçük hataları ve gönyesiz duvarların yaratacağı olumsuz görüntüyü gizler. Siyah-beyaz damask deseninin arkasında yer alan bir çiçek motifi gibi birkaç katmandan oluşan desen blokları da dokulu duvar kağıtlarının etkisine sahiptir. Toz tutabileceğini düşünerek dokulu duvar kağıtlarından uzak duruyorsanız pürüzsüz kağıtları tercih etmeden önce cam sehpaların üzerinde nasıl toz biriktiğini hatırlayın. Dokulu duvar kağıtları ancak diğer duvar kağıtları kadar toz tutar ve gerek kalite gerekse görünüm açısından diğerlerinden genellikle daha üstündür.
 


 

Bordüre dikkat

Duvar kağıdında bordürü çok demode bulanlar var. Aslında haksız da sayılmayabilirler. Çünkü bordür yalnızca çok sakin ve boşluklara sahip duvar kağıtlarına bir boyut katıyor. Kalabalık desenler ve çok renkli uygulamalarda mahalle kafesi görünümünün ötesine geçemiyor. Ayrıca duvarın boyunu böldüğü için mekanın olduğundan daha alçak görünmesine de sebep oluyor. Bu yüzden çok yüksek tavanlı alanlarda tercih edilebilir.
 


 

Uygun bir tarz seçin 

Çalışma odası gibi ciddiyet gerektiren bir alan için büyük desenli ve dramatik renk geçişlerinin bulunduğu duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Eğlenceli bir ortam yaratmak için küçük desenler daha uygundur. Puanlar ve ince çizgiler, dinamik bir görüntü yaratacaktır.
 


 

Uygun bir tarz seçin 

Çalışma odası gibi ciddiyet gerektiren bir alan için büyük desenli ve dramatik renk geçişlerinin bulunduğu duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Eğlenceli bir ortam yaratmak için küçük desenler daha uygundur. Puanlar ve ince çizgiler, dinamik bir görüntü yaratacaktır.
 


 

ÇALIŞMA ODASINA HAREKET

Çalışma odanızın duvarından sıkıldıysanız gazete desenli kağıtlarla kendinize hareketli bir fon oluşturabilirsiniz. Üstelik sprey yapıştırıcı sayesinde istediğiniz zaman çıkarıp kağıtları değiştirebilirsiniz.
 


 

Kaynak: caferuj.com.tr
 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler