alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Çiftlerin tatillerde en çok tartıştıkları konular

<< Geri 15-04-2015 12:18

By: Admin

Havaların ısınmasıyla şehirden kaçma, doğada ve denizde olma hayalleri kurmaya başladık. Tüm yıl beklediğiniz, sevgilinizle özgürce gezip, eğleneceğiniz ve bol bol romantizm yaşayacağınız günlere çok az kaldı. Özellikle beraber ilk kez tatil yapacaksanız, buna heyecanı da ekleyebilirsiniz. Hayallerinizi yıkmak gibi olmasın ama birlikte yapacağınız ilk tatil, bazı tartışmaları da beraberinde getirebilir. Tatili mutlulukla doyasıya yaşamak için bazı noktalara dikkat etmelisiniz.

İşte tatilinizi mahvetmemek için kaçınmanız gereken o tartışma konuları...

Kime baktın?

Herkesin çok daha rahat giyinebildiği yazlık tatil ortamlarında, kendinize olan güveninizi biraz kaybedebilirsiniz. Bronzlaşmış kaslı erkeklerin ya da hayallerinizdeki vücutla çevrede dolaşan kadınların arasında olmak, sonu gelmeyecek "Kime baktın?" temalı tartışmaların yaşanmasına neden olabilir. Bu yüzden tatil boyunca partnerinizin sizinle dış görünüşünüz için değil, sizi sevdiği için birlikte olduğunu hatırlatmanızda fayda var, tabii aynı şekilde bunu ona da hissettirmelisiniz.

Eğlenmeye mi geldik dinlenmeye mi?

Herkesin tatil anlayışı farklı olabilir, sizin için tatil çokça gezip sabahlara kadar dans ettiğiniz bir zamanken partneriniz için sadece dinlenmek olabilir. Özellikle çalışmıyorsanız, partnerinizin sürekli plajda yatma isteğini kabul etmeniz çok olabilir. Bu durumda her iki tarafın da birbirine anlayış göstermesi gerekiyor, en azından bir gece dışarı çıkıldıysa ertesi gün sade bir akşam yemeğinden sonra odanıza çekilebilirsiniz.

Farklı şeyler denemek zorunda mıyız?

Tatil çoğu insan için evdeki sorunlardan, sorumluluklardan uzaklaşılan yeni şeylerin denendiği bir dönem. Özellikle ilk kez gittiğiniz bir yerde tatil yapıyorsanız, yeni yerler görmek, yeni yemekler denemek ya da daha önce cesaret edemediğiniz aktivitelere katılmak istemeniz oldukça normal. Ancak bazen sürekli yeni şeyler denemek sizi ya da partnerinizi yorabilir ve ikinizden biri yöresel yemekler yerine hamburger yemek isteyebilir. Birbirinize karşı anlayışlı olmaya çalışmalısınız.

Şarj cihazını almadın mı?

Çiftler arasında tatilin ilk günlerinde en sık yaşanan tartışma, evde unutulan eşyalar hakkında oluyor. Sık sık "Şarj cihazını sen alacaktın" ya da "Ayakkabılarımı bavula koyduğunu söylemiştin" gibi cümleler duyabilirsiniz. En iyisi tatil için ikinizin de kendi eşyaları için birer çanta hazılaması. Böylece bir şeyleri evde unutmuş olsanız bile suçlayacağınız tek kişi kendiniz olursunuz.

 

Kayıp mı olduk?

Artık hepimiz erkeklerin birilerine yol sorma konusunda gereksiz bir şekilde gurur yaptıklarını biliyoruz. Ancak özellikle tatil için gittiğiniz ve pek de bilmediğiniz bir yerde kaybolma olasılığınız arttıkça, erkeklerin bu konuda gurur yapma seviyesi de artıyor. Bu yüzden bir yerleri bulamadığınızda kaybolmanızı dramatik bir hale getirip, "birilerine yol soralım" diye tutturmak yerine; bilmediğiniz bir şehrin sokaklarında sevdiğiniz insanla kaybolmanızın ne kadar da romantik olabileceğini düşünün.

Tatilde bu kadar çok uyunur mu?

Tatil sizin için sabah erkenden kalkıp, güneşin ilk ışıklarıyla denize girmek olabilir ama bazı insanlar için tatildeyken erken kalkmak anlamsızdır. Tabii bunun tam tersi de mümkün. Bunu bir tartışma nedeni haline getirmeyin ve eğer az uyuyup günü daha iyi değerlendirmek isteyen sizseniz, onun uykusunu bölmeden kahvaltıya kadar tek başınıza vakit geçirin ya da tam tersi durumda ona tek başına vakit geçirebileceğini söyleyin. Böylece hem gereksiz bir tartışmadan kurtulursunuz hem de tüm tatilinizi dip dibe geçirip birbirinizi yormazsınız.

Kaynak: pudra.com

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler