alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Erkeklerin gözüyle evlilik

<< Geri 08-05-2015 16:31

By: Admin


 

Erkekler için, "birini daha kaybettik" gözüyle bakılan olay, bağlılık yemini, prangalar, sürekli beraber geçirilecek günler, özgürlüğün kısıtlanması vb.

Biz kadınlara kalırsa da "hayatlarını kolaylaştırdıkları seçim". Yoksa biz mi böyle zannediyoruz?

Evlilik, erkeğin teklif etmesiyle başlanan bir süreç olduğu için, evlilik süresinin, devamlılığın, mutluluğun, mutsuzluğun, çocuk sahibi olma kararının, kısacası evliliğe dair her şeyin erkek tarafından yönetildiğini zannediyoruz. Çoğu zaman kendi aralarındaki esprilerden, toplumsal konuşmalardan dolayı mutsuz tarafın erkekler olduğunu, bir esaret altında olduklarını düşünüyoruz. En büyük yanılgı!
 


 

 

Kadınsa erkeğin her an kendisini yenilemesini, nişanlılık süresindeki süprizlerin sürekliliğini, hayatın onun etrafında döndüğünü hissettirmesini bekler. Oysa hayat hiçbir zaman kadının etrafında dönmemiştir. O bir evlilik sürecidir ve sonuca giden yolda erkekler ne öğrendiyse onu uygulamaya çalışmıştır. Bu, kimi zaman nişanlılığını bir prens olarak geçirmek olur, kimi zamansa ev mobilyalarının tamamının kararını müstakbel eşe bırakmak olur.

Bunların hepsi erkek için düzenin kurulma sürecidir. Düzen kurulduğu an görev tamamlanır ve erkek, kadının neden mutsuz olduğunu anlamadan kurdukları düzende devam etmelerini ister.
 


 

Erkeğin gözüyle evlilik yalındır, sadedir. İki insan bir yola girer. O yolda sonuçta bir imza atılır, kendisiyle dalga geçen arkadaşların düğünlerine, nişanlarına gidilmek üzere iki kişilik bir hayat başlar. Kadınlar içinse evlilik her daim heyecanlı kalma, sürekli ilk günkü gibi sevgili olma, "Ay ne güzel, her gün beraberiz" deme sürecidir. Yani asıl evlilikten çok fazla beklentisi olan kadındır.

İyisi mi siz, kendi beklentilerinizle, eşinizin görevi tamamlama sürecini karıştırıp ortaya harika bir evlilik çıkarın. Onun arkasındaki gizli güç olun. "Neden eskisi gibi değilsin?" demek yerine, birlikte eski günlere dönün ve unutmayın, erkekler bizden çok daha kolay yönlendirilebilir ve çok daha kolay uyum sağlayabilir.

Bugünlere de onu siz getirmediniz mi?
 


Yazan: Demet Işıl Yılmaz
Kayank: demsblog.com

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler