alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Nişan Kıyafeti Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

<< Geri 20-08-2015 17:19

By: Admin

Nişan Kıyafeti Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Nişan hazırlıklarına başladınız… Nişanınızı yapacağınız mekân, misafirlerinize sunacağınız ikramlar; her şey tamam… Sıra geldi, nişan kıyafetine. Mutluluğa doğru atacağınız ilk adımda, hem güzel hem de masum bir görüntüye sahip olmayı istemeniz en doğal hakkınız. Peki, bunun için yapmanız gerekenler neler? Nişan kıyafetinizi seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir?


Nişan kıyafeti seçerken öncelikle göz önünde bulundurmanız gereken etken, nişanınızı nerede yapacağınızdır. Yani kıyafetiniz, nişan yüzüklerinizi takacağınız mekânın koşullarına göre şekillenmeli.

Örneğin; nişanınızı evinizde, yalnızca aile büyükleri eşliğinde düzenleyecekseniz, nişan kıyafetiniz kısa da olabilir. Ancak buna karşın, nişanınız dış bir ortamda gerçekleşecek ve mekânda aile büyüklerinin haricinde arkadaşlarınız da bulunacaksa, kıyafetinizi uzun abiye tarzında seçmenizi tavsiye ederiz. 

 

 

Abartıya kaçmayın

 

İster uzun olsun, ister kısa nişanlığınızı seçerken kesinlikle abartıya kaçmayın. Bunun için tek renkli, ufak işlemeleri veya başka detayları olan; dekoltesi ise, abartı olmayan giysileri tercih edebilirsiniz. Burada önemli olan, şıklığınızı, yalınlık ve sadelikle harmanlayabilmektir. 

 

 

Vücut ölçülerinizi göz önünde bulundurun

 

Nişanınızda giyeceğiniz kıyafeti seçerken, vücut ölçülerinizi de göz önünde bulundurmanız gerekir. Öyle ki, kısa boyluysanız kısa bir kıyafet giymenizi öneririz. Bunun yanı sıra sizi, olduğunuzdan daha kilolu gösterecek elbise kesimlerinden de uzak durmanızda büyük fayda var. 

Özetle bahsetmemiz gerekirse; nişan kıyafeti seçerken öncelikle önemli olan şeyin ‘sadelik’ olduğunu söyleyebiliriz. Bu bağlamda kıyafetinizin, dekolteden ve abartılı işlemelerden uzak olması gerekir. Uzun abiyelerde ‘balık’; kısa abiyelerde ise ‘prenses’ adı verilen elbiseleri nişan kıyafetiniz olarak tercih edebilirsiniz. Nişanınızı yapacağınız mekâna uygun, sade ve şık elbisenizi seçtikten sonra geriye kalan tek şey; kıyafetinizi, doğru ayakkabı ve takı ile tamamlamaktır! Bu aşamada da kıyafetinizin rengine ve kesimine bağlı kalarak seçim yapmanızı tavsiye ederiz. 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler