alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Yatak Odamı Nasıl Aydınlatmalıyım?

<< Geri 02-09-2015 05:23

By: Admin

 


 

 

Yatak Odamı Nasıl Aydınlatmalıyım?

 

Yatak odası, şüphesiz ki evinizin en önemli bölümlerinden biridir. Bu alanda gerekli düzenin sağlanabilmesi için doğru depolama yöntemlerini keşfetmek; sağlıklı bir uyku uyuyabilmek içinse doğru mobilya ve aydınlatma sistemlerinin tercih etmek gerekir. Evet, bir yatak odası düzenlerken dikkat edilmesi gereken tek şey mobilya seçimi ve mobilyaların yerleşimi değildir. Bunların yanı sıra ışık kaynaklarını ve aydınlatma sistemlerini de doğru bir şekilde bir araya getirmeniz gerekir. Peki, doğru bir yatak odası aydınlatması için hangi detayları göz önünde bulunduracaksınız? Gelin hep birlikte öğrenelim…

 

 

 

 

Yatak Odası Aydınlatmasında Püf Noktalar 

 

  • •    Makyaj için kullandığınız tuvalet masanızı, yandan gelen bir ışık ile aydınlatın. Bu sayede görüşünüz netleşecektir. 
  • •    Okuma için kullandığınız aydınlatmanın, çok fazla parlamamasına dikkat edin. Aksi takdirde hem gözleriniz yorulacak, hem de sayfa yansımaları oluşacaktır. 
  • •    Duvarlarınızda tablolar ya da resimler varsa, bunların hemen üzerine spot lambalar asın. Bu sayede odanızda çok daha sıcak bir atmosfer var olacaktır. 

Yatak odanızı aydınlatırken, genel aydınlatmaya yan ışık kaynakları eklerseniz, odanız içerisinde sıcak bir etki yaratmış olursunuz. Bunun dışında sizlere verebileceğimiz bir tavsiye de; odanızda kontrast ışıklar ve spot lambalar kullanmanızdır. Çünkü kontrast ışıklar, mobilya ve kumaşların dokusunu; spot lambalar ise, birlikte kullanıldığı nesneleri ön plana çıkaracaktır. 

 

 

 

.

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler