alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

İnternetten Eş Adayınızı Bulmadan Önce Bilmeniz Gereken 7 Kural!

<< Geri 13-10-2015 04:16

By: Admin

Modern hayat insanları işyerine hapis etti. Sosyal hayattan el etek çektirdi. Buda insanlar arasındaki kaynaşma ve iletişimi dumura uğrattı. Sosyal medya kanalları da olmasa, insanlar birbirlerini hatırlamayacak. Hafta içinde ağır iş yükü altında ezilen insanlar, Pazar günü sadece evde pijamalarla oturup, televizyonun karşısına çivi çakmayı hayal ediyor. Tüm bunlar evlenmek isteyen kişiler için eş bulma problemlerinin yaşanmasına sebep oluyor. Bu probleminde çözüm yeri ise evlilik siteleri oluyor.

 

Bugün sadece bir evlilik sitesine üye olanların sayısı 2 milyondan fazla. Birden fazla evlilik sitesi var. Hepsinin de üye sayıları neredeyse milyonları buluyor. Günümüzün görücü usulü evliliği bu olsa gerek. Ancak internet üzerinden gerçekleşen tanışmalar, bazen kötü sonuçlanabiliyor. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Gelin bunları öğrenelim.

  1. Hakkınızda kesinlik çok fazla bilgi vermeyin. Yaşadığınız il, işiniz, şeklinizi veya şemalinizi kast etmiyorum tabi. Ama ev adresi, işyeri adresi gibi özel bilgilerinizi ilk iletişim anında verirseniz, tehlikeli olabilir. Zaten niyeti kötü olmayan birisi bu kadar ayrıntıya girmez.
  2. İkici olarak da, çok zenginim, çok güzelim evya yakışıklıyım, şu kadar üniversite okudum gibi kendini aşırı derecede öven kişilere de dikkat edilmesi gerekir. Bu kişilerin yalan söyleme ihtimali çoktur.
  3. Kişi hakkında biraz araştırma yapın. Google kişinin ismini arattırmanız yeterli olur. Kişi hakkında kanaat elde edeceğiniz site, sosyal medya paylaşımları, forum paylaşımları gibi materyallere ulaşabilirsiniz.
  4. Baktınız konuşma iyi gidiyor. Hemen buluşma tarihi belirlemeyin. Birkaç kez de telefondan görüşün. Ses tonu, birçok şey anlatabilir.
  5. Buluşma yerini siz belirleyin. Bir arkadaşınıza haber verin. Buluşma başladıktan 20 dakika sonra sizi arasın ve nasıl gittiğini sorsun.
  6. Kendi güvenliğiniz için kalabalık yerlerde buluşma gerçekleştirin.
  7. Çok fazla açık ve süslü giyinmeyin. Doğal olmaya gayret gösterin.

.  

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler