alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Yatak Odası Dekorasyonu ve Kırmızı Vurgusu!

<< Geri 13-10-2015 04:46

By: Admin

Ev dekorasyonu önemli ancak yatak odasının dekorasyonu daha önemli. Neden peki? Mutlu ve istikrarlı bir evliliğin yolu oradan geçiyor. Yatak odasını daha romantik ve güzel kılmak, aile içi sorunların da yaşanmasını engelliyor. Yatak odaları dekorasyonu sıcak ve samimi bir hale getirmekse çok kolay. Bunun için sadece kırmızı renge odaklanmak uygun olacak.

Peki ne yapılabilir?

Aslında işin en basit yolu şudur. Romantik yatak odası modellerini satın almak ve profesyonel iç mimarlar tarafından tasarlanmış romantik odaları evinize kazandırmak. Bazen bu pahalı olabilir ve herkes için tercih edilebilecek bir yol değildir. O zamanda ufak dokunuşlarla, romantik bir yatak odası tarifi uygulamak.

 

İşte o tariflerden birisi

Romantik bir yatak odası havasını kazandıracak en iyi şey, kırmızı renk kullanımı. Bu nedenle perdelerin kırmızı tonda seçilmesinden, gece lambalarının ve nevresim takımlarının seçimine kadar kırmızı odaklı tercihler yapmak gerekecek. Hepsini kırmızı tercih etmek durumunda da değilsiniz tabi. Bunu kendi zevkini belirleyecek. Daha sonra yatakların üzerine tül aksesuarı taktırmanız gerekecek. Yeri gelmişken çok fazla aksesuar kullanmak, romantik bir yatak odası için ideal değildir. Bu nedenle ne kadar sade ve az aksesuar kullanılırsa, o kadar doğal bir ortam sağlanmış olacak.

Halı seçimlerine de dikkat edilmeli. Geometrik desenli halılar, romantik bir yatak odası için en ideal tercihlerden birisi olabilir. Mobilya seçimlerinde kaliteye ve insan sağlığını olumsuz etkilemeyecek türlere de önem verilmesi gerekir. Bu anlamda anti stres özelliklere sahip yatakların ve mobilyaların alınması, yatak odasında daha huzurlu bir beraberliğin yaşanması sağlayacak. Masif, MDF lam gibi tercihler bu anlamda ön plana çıkıyor.

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler