alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Çocuk Odası Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler!

<< Geri 14-10-2015 02:58

By: Admin

 

Çocuklarımızın bizim her şeyimiz, öyleyse onların odalarına alacağımız her şeyin kaliteli ve sağlıklı olması gerekiyor. Sadece odaları için değil, eğitimleri, giyecek ve yiyeceklerini de titiz bir şekilde seçmek gerekiyor. Ebeveyn olarak bu sorumluluğun kati surette bilincinde olmak lazım. Bu kapsamda ailelere çocuk odaları alırken dikkat etmeleri gereken bazı hususları yazmayı uygun gördük.

 

Dikkat edilecekler…

  1. Kesinlik çocuk odalarının kaliteli markalardan alınması lazımdır. Ucuz üretim yapanlar, kullandıkları hammaddeler nedeniyle sağlıksız çocuk odaları piyasaya sürüyorlar. Çocukların odalarına bu tür bir mobilya almak, oldukça tehlikeli olabilir.
  2. Ucuz üretimin sorunu, kimyasal içerikli hammaddedir. Buda çocukların gelişimini olumsuz yönde etkiler. Yapılması gereken sertifikalı mobilyaların alınmasıdır.
  3. Lake boyama veya su bazlı boyama teknolojisi, kimyasallardan arınmış ve sağlıklı bir boyama türünü ifade ediyor. Çocuk odasına alınacak her mobilyanın su bazlı veya lake boyama olmasına dikkat edilmelidir.
  4. Ahşap tercih edilmesi gerekir. Böylece tamamen doğal ve organik bir mobilyayı çocuklarınızın odasına kazandırmış olursunuz. Masif ya da MDF lam sistemli mobilyalar da sağlıklı ve çocukları gelişimine olumsuz etki etmeyecek türdendir.
  5. Anti stres ve anti bakteriyel çocuk odalarının tercih edilmesi gerekir. Böylece çocukların odalarında daha mutlu olması sağlanır. Aynı zamanda odalarının daha temiz ve hijyenik olmasının yolu açılmış olur.
  6. Çocukların hayal dünyalarını geliştirecek tasarımlar tercih edilebilir. Onların hayal dünyalarına uygun ve zihinsel gelişim süreçlerine olumlu katı sunacak tasarımları tercih etmek doğru bir davranış olacaktır.
  7. Çocukların odalarında zaman geçirmesi için ilginç tasarımların tercih edilmesi yerindedir.
  8. Bütçe kaygısı nedeniyle en ucuz ürünlerin veya çocuk odalarının tercih edilmemesi gerekir. Sertifikalı ürünlerin alınması önemlidir. Çin üzerinden çok ucuza getirilen ancak zararlı olan mobilyalara dikkat edilmelidir.

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler