alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Bebekleriniz için Doğru Beşik Seçin!

<< Geri 15-10-2015 04:30

By: Admin

 

Evlendiniz ve ilk bebeğinizi kucağınıza aldınız. Artık sorumluluklarınız daha fazla ve ağır. Hem çocuk sahibi olmanın neşesini, hem de çocuğu iyi bir anne ve baba olup olunamayacağının kaygısını yaşayacaksınız. Tabi ki kimse kötü bir anne ve babalık yapmaz. Ama çocuğunuzun hayatına dahil ettiğiniz her şeyi araştırıp incelemezseniz, bu konuda iyi bir not alamazsınız. Bu nedenle beşik seçimine dikkat edilmesi gerekir. Dikkat edilmesi gereken en önemli kısımları sizlerle paylaşıyoruz.

 

Dikkat edilecekler…

  1. Bebeklerin narin ciltlerine zarar vermeyecek yatak seçimleri yapılmalıdır. Yani orta sertlikte olan ortopedik yataklı bebek beşiklerini tercih etmelisiniz.
  2. Bebeğinizin huzur içerisinde uyuyabilmesi için bebek beşiklerinin özellikleri çok önemlidir. Bu bakımdan anti stres özelliklere sahip bebek beşikleri tercih edilmelidir. Aynı zamanda hijyen bir bebek beşiği için anti bakteriyel niteliğe sahip olanlar tercih edilebilir.
  3. Çocuğunuzla ilgili malzemelerinizi koyabileceğiniz kapaklara ve saklama yerlerinin olmasına dikkat etmeniz gerekir.
  4. Üretim ham maddesi kesinlikle ahşap veya MDF lam sistem olmalıdır. Aksi halde zararlı malzemelerden üretilmiş bebek beşikleri almış olabilirsiniz. Sertifikasız olarak üretilen birçok bebek beşiği var. Özelikle Çin’den getirilen beşikler var. Anne ve babaların bu konuda dikkatli olması ve çok ucuz olan bebek beşiklerini almaması gerekir.
  5. Renklendirme uygulaması da oldukça önemlidir. Lake boyama veya su bazlı boyama sistemleriyle imal edilen bebek beşikleri tercih edilmelidir. Bebeklerin sağlığı açısından en iyisi budur. Kimyasal etkilere sahip boyamalar, bebeklerin sağlıklarını tehdit edecektir.

Tüm yukarıda yazdıklarımıza dikkat edin. Bebek beşiklerini bu kriterlere göre almaya çalışın. Bizde genelde bebek beşiklerini anne veya baba almaz. Kız tarafının babası alır. Yani torununa bebek beşiği hediye eder. Dolayısıyla bu kriterlerden toruna bebek alacak kişilerin de haberdar olması gerekir. 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler