alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Bekarlığa Veda Gecesi Tüyoları

<< Geri 10-11-2015 01:12

By: Admin

Bekarlık sultanlıktır ifadeleriyle büyüyen bir millet olunca, evliliği baya erteliyoruz. Ancak bir zaman sonra çoğu kimseni kapısını çalan evlilik, sizinde kapınıza dayanmış durumda. Biraz korku, biraz heyecan, biraz da bilinmezliğin vermiş olduğu kaygılarla düğün gününe kadar ne yapsanız kar. Bu nedenle bekarlığa veda gecesi düzenleyerek, kızlar kendi aralarında kına gecesi merasimleri, erkeklerde kendi aralarında eğlenceler yapıyorlar. Kimileri bu eğlenceleri biraz abartsa da, sultanlık elden gidiyor diyerek birçokları coşmayı ve çılgınlıklara imza atmayı yeğliyor. Bizde yapılan bu çılgınlıklar nelermiş onlara biraz değinmek istiyoruz.

Çılgın hediyeler…

Erkeklerinde birbiri aralarında gerçekleştirdikleri bekarlığa veda gecelerinde hediyeleşmeler baya popülermiş. Burada erkeğe takdim edilen hediyelerin biraz müstehcenliğe kaçtığını söylemek gerekir. Bu ne anlama geliyor veya çılgınlık adına müstehcen bri takım hediyelerin evlenecek kişiye verilmesinin mantığını çözemesem de, sultanlığın elden gittiğini düşünen kişilerin bu konuda mantıklı sebepleri olabilir. Tabi erkelerin bu gecelerde yaptıkları ortamlarda daha önce konuşulmayanlar, yapılan itiraflar ve daha birçok meseleye el atılıyor.

 

Kızlarda erkeklerin yelinden çalıyor…

Kızların kendi aralarında yaptıkları kına organizasyonları genellikle geleneksel ritüelleri kapsar. Ancak bazı kişiler gelenekselin dışına çıkarak, farklı bir konsepte bekarlığa veda ederler. Mesela erkek dansöz çağıranların olduğunu bile söyleyebiliriz. Evlenmeden önce son bir kez her şeyi yap arzusu sınır tanımıyor sanırım. Kızlar ayrıca kendi aralarında erkekler gibi müstehcen bir takım paylaşımlarda da bulunuyorlarmış. Özellikle bu günlere özel yapılan ikramlarda, bekarlığa elveda, evliliğe merhaba temalı kurabiye ve çeşitli ikramlar yer alıyor. Yine erkeklerdeki gibi eski sevgililerden bahsetme, yapılan itiraflar ve bilumum benzer şeylerle gecenin eğlence içerisinde geçirilmesi sağlanıyor.

Sizde bekarlığa veda gecesi düşünüyorsanız, çekilin bir deniz kenarına bundan sonra hayatınızda muhtemel yaşayacağınız değişimleri ve sorumlulukları düşünün. Böylece daha sağlıklı bir veda gecesini geride bırakmış olursunuz. 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler