alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Evlenmeden Önce Dikkat Ettiniz mi?

<< Geri 11-11-2015 10:10

By: Admin

Evlilik güzeldir. Ancak evliliği devam ettirebilmek daha güzeldir. Evliliği huzurlu ve mutlu bir şekilde devam ettirmekse, her şeye ya sabır içerisinde devam ettirmekten daha güzeldir. Kısacası şu hayatta güzelinde güzeli vardır. Güzeli elde edebilmek içinde güzel görmek, güzel düşünmek ve güzel kararlar almak gerekiyor. Bu anlamda flört döneminden sonra yapılan evlilikler mi daha güzel? Yoksa görücü usulüyle yapılanlar mı?

Bu konuda tartışmayın kendi fikir ve inançlarımıza göre değil, bizzat uzmanların yapmış oldukları fikir ve veriler ışığında değerlendirmek lazım. Boşanma oranlarının en fazla olduğu taraf, flörtten sonra evlenen tarafı. Bir diğer hususta, her flörtün evlilikle sonuçlanmaması. Kötü bitmesi. Yaşam koçları ve bilumum aile uzmanları, yatmamış kalkmamışlar bu durumun psikolojik ve sosyolojik nedenlerini yazmışlar.

 

Neden flörtten sonra evlenme olmuyor? Olsa bile boşanma gerçekleşiyor?

Bunu genellemek mümkün değil tabi ama iş bu şekildeymiş. Sebebi ise, aşk ve sevgili ayaklarında yatan herkesin ilişkideki bozuklukları, çarpıklıkları, uyumsuzlukları görmemesiymiş. Hatta evlenince düzelir kafasında olmalarıymış. Bir nevi aşkın gözü kördür mantığı. Sevgililer birbirleriyle hoşça vakit geçiriyor. Her şeyi yapıyor. Eğleniyor, gülüyor, geziyor ancak sorunları bilincinin ta deriliklerine atıyor. Çözmek için adım atsa bir şey olmayacak belki ama yanlış anlaşılırım ve kaybederim korkusu buna engel oluyor.

Sonra sorunlar birikiyor. Damlayken okyanus oluyor. Yalandan gülmeler ve eğlenmeler meydana geliyor. En ufak bir ateşten bilinçaltında yeten tüm meselelerin ortaya dökülmesine, bir nevi kusulmasına neden oluyor. Dolayısıyla daha evlenmeden kavga çıkıyor. Bunları yaşamayıp da evlenenler ise, evliyken kavga ediyor. Sonunda ise boşanıyor. Hayat bu kadar basit mi gerçekten?

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler