alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Bamya Deyip Yüzünüzü Ekşitmeyin!

<< Geri 14-11-2015 10:45

By: Admin

Birçok kişi bamyanın ne kadar tatsız ve tuzsuz bir bitki olduğunu bilir. Dünyanın neredeyse her yerinde çıkan bu bitkinin kötü bir kederi var gibi. Kimse yemeğini sevmiyor. Yiyenler var mı bilmiyorum ama ben hiçbir yerde özel menü olarak bamya yemeklerinin sunulduğunu daha görmedim. Demek ki cemiyet olarak da bamyaya bakışımız aynı. Seve çok az. Ancak bamyanın faydaları bilinseydi herhalde bu durum değişebilirdi. Şayet benimde sevdiğim bir bitki. Tabi faydalarını öğrenene kadar bu durum böyleydi.

Peki faydaları neler?

Aslında saymakla bitmiyor. Ama biz belli başlı faydalarını sayalım. Öncelikle bamyanın içerisinde birçok mineral ve vitamin var. Özellikle doğal bir folik asit deposu. Yani gelişim çağındaki çocuklar için kemikleri güçlendirici bir besin. Aynı zamanda gebeler içinde tercih edilecek bir gıda. Bamyanın yemeğini sevmeseniz de en azından suyunu tüketmeniz gerekir. böylece doğal bir folik asit takviyesi söz konusu olmuş olacak.

Kansızlığın ilacı

 

 

Anemi hastaları içinde mükemmel bir şifa kaynağı olduğunu söylemek gerekir. İçerisindeki kan yapıcı maddeler ve kan hücrelerini yenileyici özelliği sayesinde kansızlığı ortadan kaldırıyor. Sindirim sistemine de büyük faydaları var. Kabız olanlar bamya suyu içerek rahatlayabilirler. Aynı zamanda kışın çokça rastladığımız öksürük, nezle, boğaz ağrısı, grip gibi durumlarda da bamya suyuna başvurmak şifa bulmak için yeterli olabilir.

Cildi güzelleştiriyor

Kozmetik ürünlerine senede bilmem kaç para veren kişiler artık bamya suyu kullanarak kesenizi rahatlatabilirsiniz. Bamya suyunun içerisindeki mineraller hücreleri yeniliyor. Buda ölü cilt hücrelerinin yerine yenilerinin gelmesi demek. Yani daha canlı ve taze cilt sahibi olmak için 3 veya 4 adet kremleri kullanmanıza gerek yok.

Bamya suyun daha birçok hastalığa faydası var. Ama anlayanlara bu kadarıyla iktifa etmek yetecek. Sağlıkla kalın…

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler