alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Şık Olmak için 1970’li Yıllara mı Gitmek Gerekiyor?

<< Geri 16-11-2015 08:36

By: Admin

Son zamanlarda çok ilginç bir moda akımı başladı. Genelde moda denildiği zaman insanı aklına şimdiye dayalı olan geliyor. Ama insanlar şimdiden sıkılmış olacaklar ki, 1970’li senelerin cafcaflı denilen kıyafet modellerini günümüze taşıyorlar. Bunun adını da yine sokak modası olarak belirlemişler. Özellikle bayan giyimine hitap eden bu durum tamamen 1950 veya 1970’li yılları anımsatıyor. Peki ama neden 70’li yılların giyim tarzları yeniden ön plana çıkıyor?

 

Bu soruyu bende merak ettim ve cevabını buldum. O seneler özellikle kadınların kendilerini feminist duygularla bezedikleri ve şimdilerde kemal bulan bir düşüncenin temellerinin atıldığı yılları içerisine alıyor. Tabi feminist kişilerde kendilerin özgür ve erkekle eşit haklara sahip olduğunu her yerde göstermeye başlıyor. Dolayısıyla şapkalar, dağınık ve bohem bir saç tarzı, püsküllü kıyafet biçimleriyle özgürlüklerini ifade ediyorlar.

Yeniden sahnede…

İşte bu giyim tarzın kodları yeniden sahnede. Kış modası içerisinde kabanlar ve püsküllü çanta modelleri ve etekleri sahneye çıkmaya başladı. Kadınsı görünmek isteyenler için feminist duyguları ifade eden bu giyim tarzıyla şık olunabilir. Estetik ve karizmatik olmak için illa da günümüz modasını yaşamanıza gerek yok. 1970’lli yılların modern versiyonu olarak yola devam edebilmek mümkündür. Özellikle bu tarzda ön plana çıkan ürün fular… Daha öncede kendisini modanın bir kenarında hissettiren fularlar, şimdi elbiseye kombin şekilleriyle geliyor. Fularlı gömlek ve uzun elbiseler gibi…

İş kadınlarının 1970’li senelerde erkelerin taktıkları kravatlara karşı “kadının neyi eksik erkeklerden” mantığıyla ortaya atılmış bir kombin ürünü. Kadını çekici ve estetik gösteriyor. En azından öyle olduğunu söylüyorlar. Yoksa sırf estetik ve çekici olacağım diye fular giymek, ne kadar mantıklı bilemiyorum.

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler