alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Gürültüden Kurtulmanın Çaresi Ses İzolasyonu!

<< Geri 17-11-2015 01:17

By: Admin

Yeni evlenecek olan kişilerin mutlak surette mutlulukları için dikkat etmeleri gereken bir nokta var. Belki biraz abartılı bir cümle oldu ama kafanızın rahat olması için taşınacağınız dairenin ses izolasyon sistemine sahip olmasına dikkat edin. Çünkü şehir hayatının ses ve gürültüsünden insana gına geliyor. Özellikle bizim memleketimizde binaların alt katlarında birçok atölye var. Bunların sabahın erken saatlerinde makinelerini çalıştırmaya başlarlar. Evde insanın kafasını yememesi elde değil. Bununla beraber şehir hayatının kalabalık olması, yoğun trafikler, sıkış tıkış siteler ve daha birçok neden gürültünün ortaya çıkmasına neden oluyor. her gün buna maruz kalıyoruz. Ama alıştığımız için farkında değiliz.

 

Alışmak zarardan kurtarmıyor

Ama her ne kadar alışmış olsak da yine zarını görüyoruz. Tüm yorgunlukların ve stresin sebebi gürültü. İnsan sağlığına zarar veriyor. Öyle ki dolaşım sistemini etkiliyor. Kronik strese neden olduğu içinde bir takım bedensel rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden oluyor.

Ne yapmak lazım?

Aslında çözüm çok basit. Yapılması gereken sesten kaçabilmek. Ama evde bile bu seslerden kaçabilmek mümkün değil. Çünkü bina standardı diye bir şey bizim mevzuatımızda yok. Haliyle de binayı diken kişi en ucuz nasıl o şekilde yapıyor. Sonrada pahalıdan kiralıyor. Ses izolasyonu yaptırmaksa çok fazla bir maliyet arz etmiyor. Aynı zamanda da ısı yalıtımı da sağladığından tasarrufa bile kapı aralatıyor.

En çok kullanılan ses yalıtım sistemleri piramit tip veya yumurta kolilerine benzeyen sünger modelleri. Bunlar kolay uygulanabilir yapıya sahip bir şekilde binaya ek yük bindirmeden yüksek performanslarıyla insanı gürültüden kurtarıyor. Yanmıyor, sesi emiyor ve kaliteli bir yaşam alanını ortaya çıkmasını sağlıyor. Daha ne diyelim?

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler