alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Limon Suyunun Mükemmel Faydaları!

<< Geri 19-11-2015 00:14

By: Admin

Çok kolay bir şekilde hazırlanan limonlu suyun faydalarına şaşırmamak elde değil. Özellikle uzmanlar sabah evden çıkmadan önce limonlu suyun içilebileceğini söylüyorlar. Tabi bunu kahvaltıdan önce yapmak gerekir. 15 dakika veya yarım saat önceden limonlu suyunuzu içmeniz ve sonra kahvaltı yapmanız daha iyi olacak. İşi gittiğinizde kendinizi daha dinamik ve enerjik hissedeceksiniz.

 

İşte limon suyu içmenin faydaları

  1. Özellikle kış aylarında içilmesi daha önemlidir. Çünkü limon içerisinde bol miktarda C vitamini var. Buda bağışıklık sistemini oldukça destekliyor. Ayrıca vücudun demir emiliminin sağlanması adına limon çokça tüketilmelidir.
  2. Bağırsakların temizlenmesini sağlıyor. Mide öz suyuna benzer bir yapıya sahip olduğundan sindirim sistemine yardımcı oluyor. Buda kabızlık çekenler için şifa anlamına geliyor.
  3. Cildin tazeliği ve dinginliği için limon oldukça faydalıdır. Çünkü içerisinde çok miktarda antioksidan var. Buda vücuda zarar veren maddelerin temizlenmesi demek. Ayrıca içerisindeki C vitamini kolojen protein sentezinin gerçekleşmesini sağlar. buda cilt kırışıklığının önlenmesi anlamına gelir.
  4. Kilo problemli olanlar içinde ideal bir uygulamadır. Limonlu su içtiğinizde tokluk his süresi artar. Bunun sebebi içerisinde bulunan liflerdir. Dolayısıyla çalışırken lebalep bir şeyler atıştırarak dengesiz bir beslenmeye mahal verilmemiş olur.
  5. Nefesin temizlenmesi açısından da limon suyu kullanılabilir. İçerisinde antiseptik etki ayartacak maddeler vardır. Bu nefesin ve ağızdaki mikropların temizlenmesini sağlar.
  6. En önemlisi de belki de beyin performansını olumlu yönde etkilemesidir. Limon yüksek miktarda içerisinde potasyum içerir. Bunlar beyin ve sinir hücreleri için birer ikaz aracıdır. Dolayısıyla sabah içilen limon suları sayesinde işyerindeki performansınız daha iyi olur.
  7. Eklem ve diz ağrıları gibi birçok şeyden korunuzsunuz.

Limonun daha sayamadığımız birçok faydalarının olduğunu da not edelim. Ama en önemlilerini sizlere bildirmiş olduk. 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler