alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Samba De Janeiro

<< Geri 02-03-2014 23:08

By: Admin

RİO DE JANERİO 

 Uzaklarda bir balayı kenti . 

Thy ile Sao Paulo şehrine uçuşu olan Brezilya’da iç hat uçarak Rio de Janerio’ya gidebiliyoruz. Brezilya’ya kadar bunca saat uçmuşken Sao Paulo’da birkaç gün kalıp dolaşmak nasıl derseniz cevaben siz bilirsiniz diyeceğim çünkü aklımda Rio ve karnavalının yapıldığı Sambadrome ‘a gitmek varken başka yerlerde zaman harcamak istemem. 

 

 Eğer sizde benim gibi karnaval diye tutturanlardansanız Şubat ayı balayınızı Rio'da geçirebilirsiniz.  

Öncelikle gezilmesi gereken ve görmeden dönmem diyeceğiniz yerlerinizi belirleyin. Sonrasında bırakın kendinizi sambanın ritmine ve Brezilya’nın harika kumsallarına.Salsa'nın ritmiyle dans edeceğiniz en uygun yer Lapa'dır.Bir çok eğlence mekanının bulunduğu Lapa'ya taksiyle gidiyor ve bu akşamı yeni evli çift olarak ilk salsamızı yaparak geçiriyoruz. 

 Gündüz güneşleneceğiz, meşhur brezilya totosu göreceğiz derseniz Copacabano ,Lemeİpanema ,BarraLeblon Beach başlıcalarıdır. 

Uyarı olarak düşünmeyin İpanema Beach’te eşinizle birlikte sizde meşhur Brezil’yalıları dikizleyin .Rio boylu boyunca kumsallardan ve 5-6 sıralı bloklardan oluşan kendi küçük adı ve yaşamı büyük bir şehir. 

Kızlar giyin bikinilerinizi veya mayolarızı İpanema bizi bekliyor. 

Bu kumsalımızı boylu boyunca yürüdüğümüzde varacağımız nokta Leblon Beach oluyor.Yani Rio'nun en zengin yerleşim bölgelerinden olan İpanema ve Leblon'u geziyoruz. 

 

 Takın güneş gözlüklerinizi ve rahatsız etmeyin lütfen cici kocanızı çünkü Barra Beach’te de seksi sörfçülerle siz gözlerinizi cilalayacaksınız .Adil olalım değil mi;) 

Rio’da gezmek istediğiniz her yeri gezin alışveriş yapmak isterseniz de İpanema Hippi Fuarı’na uğrayın. 

Vaktimiz varken gideceğimiz diğer noktalara da bir göz atalım.  

Eğer tüm Rio'yu kısa sürede görmek istiyorum derseniz gideceğiniz iki yer var. 

Bunlardan biri Corcovada Tepesi bir diğeri de Sugar loaf Tepesi olacaktır. 

Corcovada Tepesi'ne çıktığınızda Rio'nun kuş bakışı görünümünün yanı sıra Dev Kurtarıcı İsa heykeli de tam karşımızda olacak. İhtişamıyla, etkileyiciliği ile bir fotoğraf çektirmeden aşağıya inmeyin ve lütfen dönerken de bana bir biblosunu alıverin:) 

Teleferik ile çıkacağımız diğer bir tepe Sugar Loaf. Burada biraz daha uzun süre kalalım, soluklanırken de meyve suyumuzu yudumlayalım.  

Tijuca Yağmur Ormanları Corcovada tepesinde bulunuyor.Ve bu yağmur ormanın hemen bitiminde Botanik Bahçe var.Maceraya var mısınız? 

 

Rodrigo De Freitas adı verilen İpanema ve Lebnon arasında yer alan göle gitme vaktindeyiz. 

İsterseniz kuğu görünümlü deniz bisikletleriyle gölü turlayabilirsiniz.Eh herkesin her türlü sporu yaptığı bir şehirde sizde biraz deniz bisikleti çevirin.  

Özetle Rio’da bol okyanus ,bol sambalı bir balayı diler bir başka tatil bölgesinde karşılaşmak dileğiyle der susarım;) 

Bu makale Derya Tiryaki tarafından yazılmıştır.

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler