alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Çocuk Odası Seçerken Aman Dikkat Edin!

<< Geri 23-11-2015 09:19

By: Admin

Evlendiniz ama aile olmak için çocuk lazım. En az bir sene beklemeniz lazım. Allah sağlıklı ve sıhhatli çocuklar nasip etsin. Sadece dua yetmez tabi, bir tedbir meselesi var. Büyüklerin dediği gibi, “Önce eşeği sağlam kazığa bağlayacaksın” yani bir işi murat ettiğin zaman evvela tedbirini alacaksın, daha sonra ise duanı ve tevekkülde bulunacaksın.

 

Ufak bir girizgahtan sonra dikkat edeceklerinizi maddeler halinde sıralamaya başlayalım:

  1. Çocuk odalarının dekorasyonu mühimdir. Öncelikle çocuklarınıza zarar vermeyecek bir dizayn söz konusu olmalıdır. Eğer çekmecelerin açılmasından, mobilyaların sivri yerlerine çocuklarınızın çarpmasından endişe ederseniz, bebek güvelik ürünleriyle tedbir almanız gerekir. Kauçuk kenar koruyucular ve çekmece kilitleri güvenlik için birebirdir.
  2. Aslında bu maddeyi birinci sırada yazmam gerekirdi ama neyse, yapmanız gereken sağlıklı mobilyalar almak. Yani anti stres, anti bakteriyel özelliklere sahip olması lazımdır. Bu özellikler her zaman bebeğinize ve çocuklarınıza daha iyi bir mekan sunmanız anlamına gelir. Suntalam gibi malzemeler kullanılarak yapılmış mobilyalardan uzak durun.
  3. Diğer dikkat edilecek mesele ise, mobilyaların neyle boyandığı. Bilirsiniz çocuk odaları oldukça renklidir. Bu güzel bir şey ama eğer kimyasal içerikli boyama yapıldıysa sorun var demektir. boyama hususunda lake boyama sistemlerine dikkat etmenizde büyük faydalar var.
  4. Diğer dikkat edilecek husus ise, çocuk odasının tasarımın çocukların hayal dünyalarını harekete geçirecek şekilde olması. Yani zihinsel gelişimine etki etmiş olması. Bu sağlandığı zaman çocuklarınızın hayal dünyalarının gelişmesine katkı sağlamış olacaksınız.
  5. Ucuz ve sertifikasız üretim yapan yerlerden çocuklarınıza mobilya almamanızda fayda var. ucuz diye aldığınız mobilyalar çocuklarınız için tehdit oluşturabilir. Bunu asla unutmayın.

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler