alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Melek Terapi Yöntemi Nedir? Ne İşe Yarar?

<< Geri 25-11-2015 11:38

By: Admin

Geçenlerde ruh sağlığıyla alakalı yazılar okudum. Aralarında melek terapi yöntemi diye bir şey vardı. Oldukça ilginç bir yaklaşım tarzı var. İnsanların ruhsal problemlerini çözmenin yanında, fiziksel durumlarını da iyileştiriyor. En azından bu işin duayenleri bu şekilde söylüyor. Ne kadar doğru onu bilemeyiz. Biraz işin içerisine girince melek terapi yönteminin insanların öze dönüşünü sağlayan ve iç seslerini işitmelerini engelleyen durumları ortadan kaldıran bir şifa olduğunu öğrendim.

Peki neden melek deniyor?

Olayın aslı şu şekilde. Bu işi yapanlar insanların en büyük yardımcısı olan meleklerle irtibat kuruyorlarmış. Bunun nasıl olduğunu veya mümkün olup olmadığını malum tabi. Melekleri inkar edemeyiz. Ancak onları görmek ve duymak mümkün değil. Allah’ın diledikleri müstesna tabi. Bu işi yapan kişiler meleklerle mi konuşacağız sorusuna verdikleri cevapla, aslında düşündüğümüz meleklerle bir muhabbetin söz konusu olmadığını da açıklıyorlar. Söz konusu kişiler, kendi iç sesinizi duymanız melekle konuşuyor olmanız anlamına gelir diyorlar.

 

İşi açıkçası bazı yerlerde meleklerle konuşma olarak algılanan bu yöntemin aslında insanın kendi iç sesini harekete geçirmesi anlamına geldiğini bilmeniz gerekir. Böylece insanın körelmiş olan vicdanının temizlemesi, keder, elem, acı, stres ve bilumum kendisini hayattan soğutan negatif enerjiye karşı savaşmasını öğretiyor. Demem o ki modern dünyanın beden içerisine hapis ettiği ruhun özgürleşmesi. Ama dikkat edin, modern hayatta özgürleşen beden ve hapis edilen ise ruh. Halbuki insanı ayakta tuta şey, ruhsal gücü. Bu gücün çağımızda zayıflatılması birçok cinnet durumunun ortaya çıkmasına neden oldu. İşte melek terapi yöntemi, ruhu özgürleştiriyor. Bunu yaparken ise bedeni hapsetmiyor. Tam tersi beden ve ruh bütünlüğünü sağlıyor. En azından iddia bu şekilde. Oyna deneyim sahibi değiliz. 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler