alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Dekorasyonun Country Versiyonuyla Evlere Şenlik Geliyor!

<< Geri 27-11-2015 09:03

By: Admin

Modern dekorasyonun keskin hatlarından sıyrılıp, biraz rahatlamaya ihtiyacınız varsa, country tarzını benimsemeniz lazım. Geçenlerdeki bir yazımda neo-klasik dekorasyon tarzının insanlarda yarattığı etkileri yazmıştım. Bu etkilerin aynısını country tarzlarında da hissetmek mümkündür. Eskiye dönüşün ve özü yaşamanın bir başka stili. Aslında klasik tarzdan çok fazla bir farkı yok. Sadece modern kaygıları da mobilya tarzlarında az da olsa yansıtıyor. Tamamen sadeliğe dayalı. Çok fazla dayalı döşeli ev modeline uymayan bir tarz. Sade, klasik ve ferah evler için ideal bir tercih.

 

Amerikanlılar bu işi biliyor

Amerikan ev tarzından, mobilya seçimine kadar dikkat ettiğinizde country tarzları görürsünüz. Ama Amerikan evlerindeki mobilyalar oldukça kabadır. Kendileri de zaten kaba olana tutkunlar. Arabaları da dev gibidir ve motor güçleri çok yüksektir. Alçak arabalara binen bir Amerikan göremezsiniz. Alçak arabaları genelde dışarıdan Amerika’ya gelmiş olanlar tercih ediyor. Taksileri hariç tutuyorum tabi.

Konumuza dönecek olursak, mobilyalar oldukça kalındır. Ama Fransız country tarzı da çok tercih edilir. Bu milletimizce de benimsenin bir tarz. Çünkü kibar ve açık renklerin oldukça çok tercih edildiği, kavisli mobilyaların yer aldığı bir stili ifade ediyor.

Huzuru arıyor musunuz?

Country modeller sayesinde hayatınızdaki fazlalıklardan sıyrılabilirsiniz. Evinizde mobilyaların üzerinize doğru geldiğini hissediyorsanız, dekorasyonda bir yenilik yapma ihtiyacınız var demektir. Türk ev dekorasyonunda kocaman vitrinlerin oturma odalarını süslediğini biliriz. Tabi son zamanlarda bu tür vitrinler kalmadı. Onların yerini daha esnek ve narin tv üniteleri almış oldu. Country tarz dekorasyonda da bu şekilde radikal değişimler yaşarsınız. Alan genişler, mobilyalar daralır ve mekan ruhunuzu da sığdıracağınız bir büyüklüğe erişmiş olur.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler