alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Güne Sağlıklı Bir Şekilde Başlamak için Mutlaka Bunu Yapın!

<< Geri 27-11-2015 09:06

By: Admin

Sağlığımız çok önemli. Ancak asrımızda düzenli besleme konusunda dikkatsizlik fevkalade yüksek. Özellikle kahvaltı zamanını birkaç poğaça veya simitle geçiştiriyoruz. Halbuki akşam yemeğinden sonra vücudumuz sabaha kadar çalışıyor. Uyurken bile enerji tüketiyor. Dolayısıyla akşam yemeğinden sabah kahvaltısına kadar ortalama 12 saatte tüm besin ve enerjiler kullanılmış oluyor. Bunun üzerine doğru bir kahvaltı yapılmazsa, sağlık problemleri doğmaya başlıyor.

Neden kahvaltı?

Özellikle çocuklarınızı kahvaltı yaptırmadan okula göndermeyin. Bu durum çocukların zekalarına zarar vermek anlamına gelir. Çocuklarınız okuldaki dersleri anlayamaz. Dikkat edemez, yorgun olur ve strese girer. Bu durum derslerinin kötü olmasına neden olur. Tabi çocuğundan psikolojisi bundan etkilenir. Kahvaltı yapılmadığından dolayı ise vücut depolardaki enerjiye yönelir. Vücut direnci böylece düşer. Hastalık riski artmaya başlar. Bunları önlemenin yolu ise mutlaka kahvaltı yapmaktan geçiriyor.

 

Güne istekli başlamak istiyor musunuz?

İş hayatında motivasyon oldukça önemlidir. Ancak uyku mu kahvaltı mı arasında gelip gidebilirsiniz. Uykuyu seçtiğinizde ise işe geç kalmamak için kahvaltıyı yoldan aldığınız simit türü şeylerle gidermeye çalışırsınız. Bu ise yetersiz kalmanız ve iş hayatınızda performansınızın düşmesine neden olur. Güzel bir kahvaltıyla güne başladığınızda ise daha istekli ve şevkli bir moralle günü tamamlarsınız.

Protein tüketin

Verimi yükseltmek için kahvaltıda proteine odaklanmak gerekiyor. böylece gün içerisinde daha fazla enerjik olunabilir. Anlama ve kavrama daha iyi gerçekleşebilir. Ancak tersi bir durum söz konusu olduğunda, yani kahvaltı yapılmadığında verim de düşük olur. Anlama kabiliyeti de düşer.

Nasıl bir kahvaltı?

Süte veya rafadan yumurtayı mutlaka tüketin. Bal ve reçelden de birisine yer verebilir. Tahin ve pekmez hem enerji hem de beynin iyi çalışmasını sağlar. Ekmeği de mümkünse çavdarlı olanlardan seçin. 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler