alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Evlenmeden Önce Kendinize Bu Soruları Mutlaka Sormalısınız

<< Geri 07-01-2016 02:09

By: Admin

Artık kendi ayaklarınız üzerinde durabiliyor ve sevdiğiniz kişiyle ciddi kararlar alma aşamasına geçtiğinize inanıyorsanız pek çok şey hakkında da ciddi olarak düşünmeniz gerekiyor demektir. Birlikteliğiniz, birbirinizi uzun zamandır tanımanıza olan sağlayacak bir seviyeye ulaştıysa artık büyük bir ihtimalle aklınızda şüphe kalmamıştır ve sevdiğiniz kişiyle evlenmeye kararlısınızdır.

Eğer evliliğinizin mutlu bir şekilde devam etmesini istiyorsanız bazı şeyler hakkında kendinize sorular sorarak iyice emin olmanız ileride yaşayabileceğiniz sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Bu sorular hem kendinizi hem de ilişkinizi sorgulamanıza ve belki de şimdiye kadar üzerinde düşünmediğiniz birçok konuya farklı bir açıdan bakmanıza olanak sağlar. Örneğin sevdiğiniz kişiyi her haliyle seviyor musunuz? Bu soruyu daha önce kendinize sormamış olabilir, belki de önemli görmemiş olabilirsiniz. Ama unutmayın ki şimdiye kadar o kişi ile birlikte yaşamıyordunuz ve belki de onun her halini bilmiyorsunuz, tanık olmadınız. Evlenmeden önce yapılması gerekenler listenize bu tarz soruları da eklemeniz evliliğiniz üzerine sağlam temeller atmanızı sağlaycaktır.
 


Fotoğraf - Kadir Adıgüzel

 

Bir diğer konu olarak evleneceğiniz kişinin maddi durumunun sizin için bir önemi var mı diye kendinize sorun derim. Elbette onu seviyorsunuz.Ne kadar para kazandığı sizin için önemli değil ancak bir ev geçindirmeniz gerektiğini ve şu an iyi giden işlerin bir gün kötüye gidebileceğini unutmayın. Bu durumda onunla birlikte mücadele etmeye ve zorlukları yenmeye kendinizi hazır hissediyor musunuz? Ya da en iyisi iu sorulara cevap verin ; amacınız evlenmek mi yoksa sevdiğiniz kişiyle bir hayatı paylaşmak mı ? Böyle soru mu olur demeyin. (‘’Yaşım geldi evlenmem gerek’’ yada ‘’yaşın geldi hadi artık evlen’’ diyelim daha iyi anlaşılsın.) Cevaplayın ve devam edin. Eğer evlilik yaşınızın geldiğini düşünüyor ve artık evlenmeniz gerektiğine inanıyorsanız evlenmeden önce yapılması gerekenler listenizin ilk sıralarına bu soruları koymanızı içtenlikle öneriyoruz. Çünkü sadece bu niyetle bir evliliğe kalkışmanız daha sonradan ikinizi de üzebilir. Gerçekten onunla birlikte olmak istiyorsanız bu kararı vermelisiniz.  Aksi takdirde evliliğiniz kısa ömürlü olabileceği gibi hem size hem de ailelerinize zarar verebilir.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler