alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Sıradışı Balayı Deneyimi Yaşamak İsteyenler İçin

<< Geri 25-02-2016 02:53

By: Admin

Eğer sıradışı balayı seçenekleri arayışı içindeyseniz size özel listemize göz atabilirsiniz. Küba’dan Bangkok’a kadar farklı bölgelerde oldukça farklı deneyimler yaşayabileceğiniz sıradışı balayı yerleri yazımızda yer alıyor.

 

 

Farklı heyecanların, farklı şeyler yaşamanın, görmenin peşinde bir çiftseniz klasik tatil mekanları sizi kesmeyecektir. O nedenle alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Örneğin Bangkok tam size göre bir yer olabilir. Bangkok’un harika Pattaya turları var ve kültürel doku adeta dokunulmamış olarak duruyor. Asya şehri olan Pattaya’da renkli pazarlar, Çin Mahallesi, egzotik tatlar ile oldukça farklı bir tatil yapabilir ve yine bu esnada masmavi deniz ve bembeyaz kumsallarda deniz kum güneş üçlüsünün tadını çıkarabilirsiniz.

İkinci bir sıradışı mekan da Güney Afrika, Mauritius. Burada da safari heyecanını yaşayabilirsiniz. Yırtıcı hayvanları doğal ortamında göreceğiniz turlara katılabilir ve rahatlatıcı sularda stres atabilirsiniz. Macerayı seven çiftler için adeta eşi bulunmaz bir balayı seçeneği Güney Afrika.

Özgür ruhlular ise rotasını Amsterdam’a çevirebilir. Burada kanalların üzerinde güzel vakit geçirebilir ve şehrin renkli gece hayatına karışabilirsiniz. O kadar özgür olmayalım diyorsanız Balkanlar’a yönelebilir ve bu şiirsel coğrafyanın güzelliğini, tarihi dokusunu keşfedebilirsiniz. Üsküp, Belgrad, Saraybosna, Dubrovnik gibi şehirlerde harika vakit geçirebileceğinizin garantisini verebiliriz. Yine burada 3 4, 5 yıldızlı otellerde konaklama imkanınız var.

Soğuk olmasın, çok sıcak da olmasın diyorsanız Akdeniz ikliminden şaşmamak gerek. O zaman ilk hedefiniz İspanya. İsterseniz sadece Barcelona turuna isterseniz bütün bir İspanya turuna çıkabilirsiniz. Tarihlerinizi ayarlarsanız meşhur boğa güreşlerine gidebilir, İspanya’nın geleneksel kutlamalarına katılabilirsiniz.

İçinizde hep bir uzak doğu merakı varsa bu balayı tam bir fırsat olabilir. Hong Kong, Phuket, Singapur, Kuala Lumpur gibi yerleri görebilir, farklı kültür, farklı mutfak seçeneklerine göz atabilirsiniz. Beğenmeseniz de bu kültürü tanımak eğlenceli olacaktır.  Bazı şeyleri yemek için ise büyük bir cesaretinizin olması gerekiyor. Yine tarihi dokunun çok iyi korunduğu bu bölgede eski asya uygarlıklarının izini sürebilirsiniz.

                

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler