alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Yeni Yılın Gelin Saçı Trendleri

<< Geri 25-02-2016 03:10

By: Admin

Yeni yıla girmemizle birlikte gelin saçlarında da yeni trend belli oldu. Bu sene abartılı saçlar, görkemli topuzlar ortadan kalkıyor. Bu düz fönlerin kullanılacağı anlamına da gelmiyor tabii. Topuzlar yine farklı bir formda hayatımızda olacaklar ancak balerin topuz gibi modern formlarda görülecek. Gelin başı modellerde dahi ense topuz kullanılmaya başlıyor.

 

 

Bu sene en şaşırtıcı modeller arasında at kuyruğu yer alıyor. Sadeliğin ve naifliğin simgesi haline gelmiş olan atkuyruğunun trend olacağını kim akıl edebilirdi ki ama moda her şeyi kullanabiliyor. Bu yine gelinliğin üsütne basit bir at kuyruğu yapacaksınız demek değil. Saç tokası veya taç ile kullanılacak ancak yine de bazı şüpheler her zaman olacak gibi görünüyor.

Geçen seneden gelen örgü gelin saçı bu sene de devam edecek ancak geçen seneki gibi çok keskin modeller yok. Yandan örülmüş bir saç yerine topuz çevresinde yahut dalgalı biçimde omuzlara bırakılan taçlarla süslenmiş saçlar göreceğiz.

Geçen senenin en moda aksesuarı saç tokaları ve saç bantlarıydı. Bu sene de taçlar ve saç aksesuarları kullanılacak. Gelin taçlarının yarattığı prenses havasına elveda diyecek gibi görünüyoruz çünkü taçlar da form değiştiriyor ve daha modern görünümlerde tasarlanıyrlar. Yine de vintage tarzlarda prenses gibi hissedeceğiniz 1900’lerin taçlarını kullanabilirsiniz. O dönemin modasından esintilerle kombinlenmiş bir gelinlikle birlikte saçlarınızda yine o dönemin naif taçlarını kullanarak tam bir vintage gelin olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bunların yanı sıra bu sene göreceğimiz vintage modeller arasında helenistik döneme öykünen saç modelleri oldukça revaçta. Trend giderek sadelikten ve naiflikten yana oluyor ve helenistik dönemin saçları da bunu destekliyor. Yani bu sene Truvalı Helen gibi sade ve naif bir gelin olarak görenleri büyüleyebilirsiniz. Öyle ya Helen’in uğruna savaş bile çıkmıştı ve saçları da meşhurdur. Alından geçen örgü bantlar ve dalgalı bir şekilde yanlardan dökülen saçaklar ile tam bir prenses olabilirsiniz.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler