alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Davetiye Fiyatlarını Merak Edenler İçeriye

<< Geri 25-02-2016 03:17

By: Admin

Bildiğiniz gibi davetiyeniz düğününüzün ilk görülen parçası olacak. Öyleyse düğün bütçenizde, davetiyenin ne kadar yer kaplayacağını bilmeniz yararlı olacak. Eğer siz de düğün bütçesi planlaması yapıyorsanız ve davetiyeye ne kadar ayırmanız gerektiğini bilmiyorsanız yazımızı okuyarak piyasa hakkında fikir edinebilirsiniz.

 

 

Öncelikle bilmeniz gereken davetiyelerin belirli bir fiyat aralığının olmaması. Yani 1 veya 2 TL ile başlayabilir ve artık hayalgücünüz nerelere varıyorsa ona göre fiyatlar alabilirsiniz. Davetiyenin fiyatını etkileyen kalemler ise tasarım, baskı şekli, kağıt cinsi, davetiye adedi, aksesuarlar gibi konulardan oluşuyor. Seçiminize bağlı olarak çeşitli kombinasyonlarda fiyatlar da çeşitlilik gösteriyor.

Seçebileceğiniz davetiyelerden biri şişe davetiye. Bu davetiye şişe, film makarası, kitap ayracı gibi nesneler olarak kullanılabiliyor. Davetiyenin kağıt türü genel olarak geri dönüşümlü kağıtlardan oluşuyor. Renkler ve yine konseptinize göre çeşitli boncuk ve kurdeleler ile süslenebiliyor. Eğer geri dönüşümlü kağıt tercih etmezseniz ve kutusunu da istemezseniz fiyatlar 4.5 TL’den başlayarak 8.5 TL’ye kadar çıkabiliyor. Konseptinizle uyumlu bir çalışma yapmak istediğinizde masa, isim kartı, teşekkür kartı gibi eklerle birlikte set halinde satın alabiliyorsunuz. Bu durumda fiyat değişiyor.

Kitap ayracı olarak kullanılabilir bir davetiye isterseniz püskül de olsun derseniz fiyatlar renklere göre değişiyor. İki renk davetiyeniz 3 TL, dört renk davetiyeniz ise 4.5 TL ile satlıyor. Bunları tercih etmezseniz seçeneğiniz klasik davetiyeleriniz oluyor ve 1 TL’den başlayıp 6 TL’ye kadar çıkabiliyorsunuz. Bunlarda aksesuar olarak dantel ya da taş süslemeler oluyor ve fiyatlar bu sefer 10 TL’ye kadar çıkabiliyor. Hem klasik davetiye hem de dantel ve taş gibi süslemelerin en ucuza ne kadara malolabileceğini merak ediyorsanız cevabı 1.5 TL oluyor.

Son yıllarda sıkça tercih edilen bir başka davetiye de resimli davetiye. Fotoğraf kalitesine göre bunun fiyatı da değişiklik gösterebiliyor. En az fiyat ise 7 TL’den başlıyor. Eğer çok yüksek bütçeleri gözden çıkardıysanız DVD davetiyelere göz atabilirsiniz. Ancak burada bir davetiyenin fiyatı 250 TL. Tabii yüzlerce kişi için 250 TL ödemiyorsunuz. 200 kopyanın yapılması için de 500 TL ödüyorsunuz ve toplamda 200 davetiye 750 TL’ye maloluyor.

 

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler