alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Gelinlik Yakalarına Göre Mücevher Seçimi

<< Geri 25-02-2016 03:18

By: Admin

Gelinliğin vazgeçilmez unsurlarından biri de gelin takılarıdır. Çok güzel bir gelinliğiniz olsa da yanlış takılar kullanırsanız gelinliğinizin görüntüsü bir anda bozulabilir. Eğer mücevher kullanacaksanız mutlşaka gelinliğinizin yakasına göre alışveriş yapmanız gerekiyor.  Dolayısıyla takıları gelinlik yakanıza göre alacaksınız.  Bunlardan birisi hakim yaka. Hakim yaka gelinlikler boyun bölgenizi tamamen kapatan modeldir ve bu tarz bir gelinlik alırsanız gelin setlerinden biraz uzak durmanız gerekiyor. Kullanabileceğiniz takılar biraz kısıtlı kalacak ve küpe ve yüzüklerle idare edeceksiniz.

 

 

Çünkü hakim yaka gelinlik ile yaka bölgeniz komple kapandığı için taktığınız her takı göze batacaktır ve bu da eğreti bir görüntü ortaya çıkarabiliyor. Bu modelde saç modelinizi de yakanıza göre tasarlamalı ve toplatmalısınız. Böylece boyunuz daha uzun görünecektir.

İkinci bir gelinlik modeli ise askılı gelinlikler. Bu modellerin yaka kısmı açık olunca gelin setleri için çok uygun bir model oluyor. İstereniz abartılı ve görkemli ağır takılardan kullanabilirsiniz. İsterseniz yakut pırlantadan oluşan zarif bir kolye kullanabilirsiniz. Bizim önerimiz bu modelde zarif yakut pırlanta seti olurdu.

Üçüncü yaka modeli tek omuzlu gelinliklerin yakaları. Bu model helenistik dönemden esinlenen bir model ve böyle modellerde kolyelerden yine uzak durmak gerekiyor. Her takı boyun bölgenizi oldukça kalabalık gösterecektir. Yine bu modellerde takılarınız küperlerden ve yüzüklerden oluşacak. Ancak safir takı seti ile oldukça güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Gelinliğiniz ne kadar sade olursa takılarınız o kadar ışıltı saçacaktır.

Son seçenek de vintage modeller. Nostaljiyi seven gelinler vintage modellerde oldukça estetik bir görünüme bürünebiliyorlar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken eski ve yeninin uyumu. Mücevherleriniz gelinliğinizle uyumlu olmalı.  Bu modelde bisiklet yaka ya da uzun kollu seçenekler mevcut.  Bu seçeneklerde elmas küpeler oldukça şık duruyor. 

Siz de gelinliğinizin türüne ve yaka modeline göre mücevherlerinizi seçebilir ve gelinliğinizde uyum içinde olan mücevherlerinizle bir prenses gibi ışıltı saçabilirsiniz. Her şey uyum ve estetikle ilgili. Bunlar haricinde kendi kombinasyonlarınızı da tasarlamamanız için hiçbir neden yok.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler