alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Balayı Tatiliniz İçin Yerli Tatil Alanları

<< Geri 25-02-2016 03:39

By: Admin

Düğün planlamanıza başladıysanız balayında nereye gideceğinizi de düşünmeye başladınız demektir. Yurtiçinde nereye gideceğinize karar vermek için yazımızın devamında bahsettiğimiz mekanlara göz atabilirsiniz.

 

 

Balayı yerini seçerken ilk olarak aklınızda bulundurmanız gereken şey ne kadar erken karar verirseniz o kadar iyi olduğu. İkinci olarak bilmeniz gereken de hayalinizdeki balayının nasıl olduğu. Yani ne konseptte bir balayı tercih ediyorsunuz. Daha sonra bir liste yapabilirsiniz ve bu listede düşündüğünüz yerlerin beklentilerinizi ne ölçüde karşıladığını karşılaştırıp bir karar verebilirsiniz. Deniz güneş, kum mu istiyorsunuz yoksa kültür, gezi ve eğlence mi istiyorsunuz? Belki de keşif ve macera seviyorsunuzdur. Bunlar en önemli unsurlar.

Erken davranmanızın önemi de bütçeniz için yararlı olacak. Çünkü ne kadar erken rezervasyon o kadar indirim anlamına geliyor.  En erken 8 ay öncesinden rezervasyon yaptırabildiğinizi aklınızda bulundurmalısınız. Eğer yazın balayı yapacaksanız Kasım’da, kışın çıkacaksanız Ağustos’ta rezervasyon yaptırırsanız %50’lere varan indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Eğer yurtdışının bürokratik işlemleriyle uğraşmak istemiyor ve görece daha ucuz bir balayı geçirmek istiyorsanız yurtiçi seçeneklere yönelmeniz gerekiyor. Çünkü uçak bileti bile ciddi rakamlara denk gelebiliyor. En çok tercih edilen yerli balayı yeri ise Belek.  Belek’te hem dinlenebileceğiniz bir otel tatiline kavuşabiliyor hem de kültürel aktivitelerde bulunabiliyorsunuz. Aynı imkanlar Bodrum’da da elinizin altında oluyor.

Daha sonra tesislerden yararlanabiliyor ve ekonomik çözümler üretebiliyorsunuz. Kemer ise üçüncü sırada yer alıyor ve size çeşitli sürprizler yapan firmalarla güzel bir tatil yapabiliyorsunuz. Daha sonra Çeşme çiftlerin en çok tercih ettiği yerlerden birisi. En çok tercih edilen bu dört yerden sonra Marmaris, Datça, Dalaman, Lara, Side gibi yerler geliyor. Peki fiyatlar nasıl diye soracak olursanız Akdeniz Bölgesi’ndki lüks otellerde balayı için gecelik kişi başı 250 TL ile 600 TL arasında ödeme yapmanız gerekiyor.  Ege’de ise en az 200 TL’yi gecelik olarak gözden çıkarmalısınız. Fiyat yine 500-600 TL’lere kadar çıkabiliyor.

 

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler