alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Düğün Mekanınıza Bunları Sordunuz Mu?

<< Geri 25-02-2016 03:43

By: Admin

Düğün mekanı bir düğünün en  önemli parçalarından biridir. Tercih yaparken ince eleyip sık dokumanız gereken parçalar arasında belki de en önemlisidir. Bu nedenle bir mekanla anlaşırken bazı soruları mutlaka sormanız gerekiyor.

 

 

İlk olarak düğün paketlerine nelerin dahil olduğunu sormanız gerekiyor. Bilgi verdiklerinde pakette olup olmadığından emin olduğunuz her ayrıntıyı sorun yoksa size biz var demedik diye bir cümle kurarlarsa hiçbir şey diyemezsiniz. Deseniz de faydası olmaz.  Daha sonra kendi paketinizi yapıp yapamayacağınızı sorun. Daha sonra nelerin pakete dahil olmadığını sorarak sizden ek ücret talep edecekleri konuları öğrenin.

Gelelim düğün menüsüne, burada kırmızı et, beyaz et ve deniz ürünleri fiyatta ne kadar fark yaratıyor öğrenmelisiniz. Alkollü bir düğün yapacaksanız limitli ve limitsiz farkını öğrenmelisiniz. Yine mekanlara hangi günlerin daha uygun fiyatta olduğunu sormalısınız. Eğer bir mekan size Pazar günü uygunuz derse Çarşamba’nın fiyatını da sorun ve eğer daha ucuzsa birkaç  farklı yerle görüşmeye devam edin.

Önemli konulardan biri de düğün gününde mekan yalnızca size mi ait olacak yoksa aynı günde bir başka düğün daha olacak mı? Ayrıca eğer açık havada yapmaya karar verirseniz, kötü hava koşullarında içeri geçip geçemediğinizi geçerseniz pakette değişiklik olup olmayacağını da sormalısınız. Eğer bu mümkün değilse açık havayı tente ile kapatabiliyorlar mı? Müzik saat kaça kadar devam edebiliyor? Davetlilerin ayrılması gereken bir saat sınırı var mı? Bunlar en önemli sorulardan bazıları.  Düğün pastanız pakete dahil mi yoksa maket pasta mı kullanılıyor? Ayrıca her düğünde beklenenden fazla davetli gelir. Böyle bir durumda yüzde kaça kadar opsiyon tanınıyor sormalısınız.

Düğün mekanınızla anlaşmadan önce bu soruları sormanız ileride doğabilecek aksilikler karşısında hazırlıklı olmanızı ve mekanla sorun yaşamamanızı sağlayacak. Bunları sormadan size bilgi verilmeyeceğini varsayarsak sorun çıktığı zaman seçeneğiniz olmadığı için mekanın kestiği faturayla başbaşa kalacaksınız. O nedenle biraz girişken olmalı ve belki de biraz sinir bozucu bir müşteri olarak her şeyi sormalısınız.

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler