alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Düğün Organizasyon Firmalarının Fiyatları Burada

<< Geri 25-02-2016 03:45

By: Admin

Düğün organizasyonu oldukça zor bir iş. Bazen çiftler bu konuda profesyonel yardım almayı tercih edebiliyor. Siz de böyle bir düşünce içindeyseniz ve fiyatları öğrenecek güzel bir kaynak olsa da yorulmasak diyorsanız aradığınızı buldunuz.

 

 

Bu o kadar karmaşık bir konu ki kendiniz araştırma yaptıysanız bile kafanız karışabilir çünkü verilen çok fazla hizmet var. Masa düzeninden mekan dekorasyonuna, danıimanlıktan catering hizmetine, hostesten nikah masası süslemesine, havai fişekten video çekimine ve müzik sistemine kadar pek çok hizmet var. Peki neden bir firmayla anlaşmam gerekir ki diye sorarsanız cevabı bunlarla uğraşmak istememeniz.

Fiyatı etkileyen unsurlar  arasında en çok fiyat farkı yaratanı mekan kaplama olarak görünüyor. O da ne diyecek olursanız bu mekanın renginin konseptinize uymaması ya da rengini beğenmemeniz durumunda mekanın farklı bir renge kapanması anlamına geliyor. Bu ne kadara mal oluyor diye soracak olursanız 15.000 ve 20.000 arasında seyrediyor.

Diğer bir kalem de sandalyeler ve masalar. Düğün mekanınızdaki masa ve sandalyeleri değiştirip farklı markalar ve modeller kullanmak isterseniz organizasyon maliyetiniz yine artıyor. Bu masa ve sandalyelerin kiralaması bir tanesi  8-10 TL olarak görülüyor. Masalar ise 150-200 liraya kadar çıkıyor. Tabii ne kadar eşya o kadar nakliye masrafı demek.

Çiçekler bir başka önemli konu. Çiçeksiz bir düğün düşünelemez. Dolayısıyla çiçeklerin şıklığı da fiyatı etkiliyor. Canlı ve ithal çiçek kullanmak isterseniz fiyat artıyor. Mesela bir şakayığın bedeli 10 TL. B çiçek Asya ve Kuzey Avrupa’da yetişen bir çiçek. Bunlardan 50-60 tane almanız gerekiyor. 

Bunların haricinde bir de standart paketler var.  Masa örtüsü, dantel kapak, masa objeler, gibi standart parçaların yer aldığı bir paket satın alırsanız fiyatları kişi başı 15 TL’den 40 TL’ye kadar değişebiliyor.  Tabii bu firmalarla görüşerek özel paketler de tasarlatabilir ve bir miktar indirim talep edebilirsiniz.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler