alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Kış Düğünü Süslemesinde Ucuz Ama Orjinal Fikirler

<< Geri 25-02-2016 03:56

By: Admin

Malumunuz kış mevsimindeyiz ve çok yaygın olmasa da kışın düğün yapanların sayısı da azımsanmayacak ölçüde. Kış düğünlerini eşsiz kılmanın ise birkaç püf noktası var. İşte kışın yapacağınız düğünü nasıl süsleyebileceğinize dair öneriler.

 

 

Kış düğünü yapıyorsanız  öncelikle işe hangi renkleri kullanacağınızdan başlamanız gerekiyor. Hatta bu renkleri sonbaharda da kullanabilirsiniz. Çünkü iklimler de değişimler gösteriyor ve ülkemizde kış ile sonbahar renkleri neredeyse aynı hale geldi. Kahve tonlarını, yeşil tonlarını, şeftali, vişne, nar, kayısı, gül kurusu gibi sıcak renkleri tercih edebilirsiniz. Tabii ki bunların yanında kış deyince aklımıza gelecek ilk renk beyaz da olmalı. Etrafınıza baktığınız zaman her mevsimin kendine has bir renk paleti olduğunu görürsünüz. Kışın gökyüzüne, ağaçlara yapraklara çimlere ve dağlara baktığınızda gördüğünüz renk skalası ile yazın baktığınızda gördüğünüz renkler farklıdır. Siz de kış düğünü yaptığınızda önce etrafınıza bakın ve sonra renklerinize karar verin. Kış düğünü esnasında soğuk renkler kullanırsanız ortamınız iyice buz gibi olacaktır. O yüzden sıcak renklere yönelmeyi tercih edebilirsiniz.

Daha sonra düğün masa süslemelerine geçebilirsiniz. Bu mevsimde gerçek taze çiçek bulmanız oldukça sıkıntılı ya da pahalı olacaktır. Bu nedenle büyük vazolar yerine sade vazolara yönelebilir ve içlerini mısır, badem, fındık ya da kırmızı meyvelerle süsleyebilirsiniz. Yanlarına da çeşitli mumlar yerleştirerek sıcacık bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Bir sonraki önerimiz ise bir odun. Evet yanlış duymadınız odundan bahsediyoruz ancak bu bildiğiniz odun parçalarından değil. Supla, pasta altı, masa kartı ve cupcake standı gibi parçaları oluşturacak olan yuvarlak kesilmiş odunlar. Bunlar orjinal, doğal ve mevsime uygun bir atmosferin en güçlü parçalarından olacaklar. Nereden bulabileceğinizi düşünüyorsanız organizasyon firmaları bu isteklerinizi yerine getirebiliyor.

Odunlar kadar önemli olan bir başka önemli oge de şarap fıçıları. Bu fıçıları hem alternatif servis masası olarak kullanabilir hem de dekorunuzu tamamlayacak güzel bir aksesuar olarak değerlendirebilirsiniz. Üzerine de fenerler, mumlar ya da kuru dal parçaları serpiştirebilirsiniz.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler