alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Düğün Stresini Yenmenin Yolları

<< Geri 26-02-2016 05:13

By: Admin

Düğün stresi gelin adaylarını ve damat adaylarını çok zor durumlarda bırakabilmektedir. Bir yandan planlama yapmak, bir yandan planlananları gerçekleştirmek ve öteki yandan gündelik işlerinize ve çalıştığınız işinize odaklanmak çok zor olabilir. Bunun için bazı etkinlikler yaparak stresinizden kurtulabilirsiniz. İlk olarak yapabilecekeriniz arasında kendinize vakit ayırmak ve yalnız kalmak yer alabilir. Bu zor olsa da ne kadar ayırabiliyorsanız o kadar vakti kendinize ayırın ve hiçbir şey düşünmeden müzik dinleyin ve hatta dans edin!

Stres oldukça tehlikelidir. Size zararı olduğu kadar etrafınızdaki insanları kırmanıza da yol açabilir. Sinirli birine dönüşüp her karşınıza çıkana çatabilirsiniz. Bunun yerine size stres attıracak araçlar bularak onlarla efor harcayabilirsiniz. Stres topları bunlara örnek.

 

 

Üçünü olarak stesinizden kurtulmanın bir yolu da birilerini mutlu etmektir. Örneğin müstakbel eşinize sürprizler yaparak onun mutluluğuyla siz de mutlu olabilir ve ikinizin de stresini bir süreliğine yok edebilirsiniz. Bunu tüm sevdiklerinize yapabilirsiniz.

Banyo yapmayı es geçmeyin. Keyifli ılık ve rahatlatıcı ürünler kullandığınız bir banyoda vakit geçirmek bütün stresinizi alacaktır. Aromatik yağları ve köpükleri deneyebilir, yanı başınıza kokulu mumlardan koyabilirsiniz. Yeni doğmuş gibi olup rahat bir uyku çekebilirsiniz.

Sizi eğlendirecek şeyler arayın. Örneğin güzel bir film izleyebilir, tiyatroya, standup gösterilerine gidebilir ya da internetteki eğlence sitelerinde vakit geçirebilirsiniz. Böylece stresinizi atabilir ve dertlerinizi unutabilirsiniz.

Spor yapmaya vakit ayırın. Spor yaptığınızda başka hiçbir şeye ihtiyacınız olmadan stresinizden kurtulabilirsiniz. Vücudunuz rahatlar, zihniniz boşalır. Toksinlerinizden arınırsınız. Sağlıklı nefes alırsınız ve kaslarınız da rahatlar. Böylece stresin tüm kötü etkilerinden kurtulmuş olursunuz.

Doğa gezileri de stresin en büyük ilaçlarından biridir. Örneğin sporunuzu doğal bir ortamda yaparsanız kendinize harka bir iyilik yapmış olursunuz. Dönüşte de güzel bir banyo yaparak sizi uzun süre idare edecek kadar temiz enerji depolamış olursunuz. Düzenli olarak yapacak vakti ayırırsanız düğün stresinden tamamen kurtulabilirsiniz.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler