alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Kış Gelinleri İçin İncelmenin İpuçları

<< Geri 26-02-2016 05:22

By: Admin

Kışın evlenecek gelin adayları için işler biraz daha değişiyor. Bakımınızı yazın evlenmeyi planlayanlara göre daha farklı yapmanız gerekiyor. Tabii kışın işiniz daha zor çünkü hava soğuduğu için vücudumuz yağlanmaya eğilimli oluyor. Bu dönemde tatlı tüketiminiz artabilir ve su içme isteğiniz azalır dolayısıyla kışın kilo almak daha kolaydır.

 

 

 Ancak kış gelini olmanın sorumluluklarını yerine getirirseniz kilo almadan, üstelik daha da zayıflayarak düğün gününde ışıl ışıl parlayabilirsiniz. İlk olarak hareketinizi artırmanız gerekiyor. Fazladan kalori harcayın. Öyle çok spor yapacak kadar vaktiniz yoksa bile örneğin bir su içecekseniz kendiniz gidip mutfakta bardağa doldurup içerseniz bu kalori harcadığınızı gösterir. Gün içinde her işi böyle kendiniz yaparsanız, mesela asansör yerine merdiven kullanırsanız yüksek oranda kalori harcarsınız. Bilimsel konuşacak olursak on dakika merdiven çıktığınızda tam 108 kalori harcıyorsunuz ya hani,hah işte evinizi toplarsanız 20 dakika içinde 65 kalori harcarsınız.

Yemek yerken konstantre olmanız gerekiyor. Örneğin yerken televizyon izlemeye son verin. Ya da telefonla konuşmayı. İlginç bir bilgi verelim; yemek yerken tv izlediğiniz zaman yemekten 30 dakika snra içinizde abur cubur yeme isteği oluşuyor. Araştırmalardan bu sonuç elde edilmiş. Belki de reklamlardan dolayıdır. Yemeğinizi de hızlı yemeyin. Bol bol çiğneyerek tadına vararak yiyin. Eğer yemekten sonra dişlerinizi de fırçalarsanız abur cubur yeme isteğiniz ortadan kalkar.

Yemek seçiminde sevdiğiniz tatlardan çok beyninize danışarak karar verin. Eğer canım ne yemek istiyor sorusunu sorarsanız işiniz zor. Bazen kendinize izin verebilirsiniz ancak bu haftada iki üç kereyi geçmesin. Daha çok öğlen yediğiniz yemeği düşünerek akşam ne yemeniz gerektiği sorusunu sorun kendinize. Bu sorulardan hangisini sorarsanız o ölçüde fit ya da kilolu biri olacaksınızdır. Kış gelini olmak kolay değil. Bu alışkanlıkları edinir ve evlendikten sonra eşinize de kazandırırsanız beraber sahilde salına salına gezersiniz.

 

 

Bir klasik olarak efsane üçlüden de bahsedip yazımızı sonlandıralım. Tahmin edeceğiniz gibi şeker, tuz ve un. Bunlardan uzak durmanız gerekiyor.Nelerden uzak durmanız gerekiyor? Şeker ,Tuz ve Un.

                

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler