alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Yeni Evli Çiftler İçin Evi Büyük Gösterme Yolları

<< Geri 26-02-2016 05:23

By: Admin

Eviniz küçükse nasıl dekore etmeniz gerektiğini ve nasıl alan kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Bilmiyorsanız bu yazımız sizin için hazırlandı. Küçük evleri olan yeni evli çiftler için fonksiyonel tasarımlara göz atmanız gerekiyor.

 

 

Bir evi tasarlamadan önce o evin odalarının ne kadar büyük olduğuna dikkat etmek gerekiyor. Klasik olarak salon diğer odalardan daha büyük olur. Bu odayı küçük ve daracık göstermek de dekorunuza bağlı, olduğundan daha geniş görünmesini sağlamak da dekorunuza bağlı. Bir planlama yaparak duvarınızın ve eşylarınızın renklerini uyumlu ve doğru belirlemelisiniz.

 Eğer odanızı büyük göstermek istiyorsanız renklerinizi koyu seçmeniz gerekiyor. Zeminin ve duvarın birden fazla renk barındırmasından kaçınmalısınız. Desen de oldukça yanlış bir tercih olacaktır. Ne kadar sade o kadar geniş demek oluyor yani. Oturma grubunuzun küçük parçalardan ve çok sayıda parçadan oluşması tercih edilmemeli. Onun yerine büyük ve az sayıda parça tercih etmelisiniz. Perdeleriniz ve tülleriniz de duvarlarla uyumlu renkte olmalı. Bir duvar boyu ayna kullanırsanız ve az sayıda güzel aksesuar kullanırsanız yine odanız geniş görünecektir. Yen evli çiftler için bu konular hayati önem taşıyor.

Evler küçük oldukça orantı da küçülecektir. Odanıza koyu renk kullanırsanız küçük ve basık görünecektir. Açık renk kullanırsanız ferah bi görüntü elde ederseniz. Eğer açık renkleri sevmiyorsanız koyu renkleri aksesuarlarınızda kullanabilir ya da küçük detaylarda tercih edebilirsiniz. Minimal perdeler tercih etmeniz yine odanızı büyük gösterecektir. Tek renk olan küçük minimal halılar odanızı ferahlaştıracaktır. Tuvalet ve makyaj masası kullanmak yerine sabit fonksiyonel masaları tercih etmeniz yine yararlı olacaktır ve duvar raflarını da kullanabilirsiniz. Yatak odanızda kullanacağınız bir tablo tek başına çok büyük değişimler yaratabilir. Dolaplarınızın da cam kaplama ya da aynalı olmasına dikkat edin. Bu da odanızı büyük göstermekteki temel etkenlerden biri oalcak.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler