alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Yeni Evliler İçin Kaliteli Mobilya Almanın Püf Noktaları

<< Geri 26-02-2016 05:25

By: Admin

Yeni evli çiftler için mobilya seçmek tam bir kabus olabiliyor. Dayanıklı ve şık mobilyaları nasıl seçeceğinizi iyi öğrenirseniz bu süreç sizin için kabus olmaktan çıkıp eğlenceli bir hal alabilir. Ahşap mobilyalar genellikle üç kategoriye ayrılırlar. Bunlardan biri masif ahşaptır ve genellikle diğer kategorilerden daha pahalı olurlar. Ancak görüntüsü mükemmeldir ve çok dayanıklı olmasına rağmen kolay çizilebilir ve suya karşı hassastır.

 

 

Diğer bir kategori kaplama ahlaplardır ve masife göre daha ucuzdur.  Bu ahşap türü ucuz bir temel ahşabın üzerine yüksek kalite ince ahşabın kaplanmasıyla oluşur. Temeldeki malzeme kalitesiz olduğu için fiyatı daha uygundur. Üçüncü kategori ise suntalama ve karma dediğiiz ahşap türleridir. Kağıt hamuru, plastik ve reçineden oluşur. En düşük fiyata bulabileceğiniz ahşap türü bunlardır. Pürüzsüz değillerdir ve uzun ömürlü olmazlar.

Seçmiş olduğunuz renk ve kumaş türü sizin hayat tarzınıza uygun olmalı. Mesela mobilyanızın üzerine çıkacak bir hayvan besliyorsanız beyaz bir koltuk size çok sorun yaratacaktır. Eğer evcil hayvanınız varsa ve çocuğunuz varsa koyu renkli mobilyalar kullanmanız gerekiyor. Çekmeceleriniz ve dolaplarınızın kapaklarını açın. Eğer çekmecenizin dişleri düzgün bir şekilde çalışıyorsa almayı düşünebilrisiniz ancak açarken ve kapatırken sorun hissediliyorsa o mobilyadan uzak durmak gerekiyor. Dolap kapılarınızı açtığınız zaman kendiliğinden kapanıyorsa sorun var demektir. Kapıların kollarını ve tokmaklarını da incelemeniz gerekiyor.  Herhangi bir sallantı hissedilmemeli.

Eğer sert kanepelerden hoşlanıyorsanız yaylı bir sistem işinize yarayacaktır. Eğer yumuşak seviorsanız zigzag yaylar size göre demektir. Mindeleri çıkarılıp takılabildiği sistemlerde çıkarıp merkeze baskı uygulayarak yayların kalitesini test edebilirsiniz.  Mobilyalarınızın köşelerine ve arkalarında bulunan çivilerin ve yapıştırıcıların görünüp görünmediğine dikkat etmelisiniz. Eğer buralarda görünürde bir şey yoksa birleşme noktalarında hasar yok demektir. Ağırlıkları da daha fazla olur.

Mobilyalarınızın ayakları hem zemin için hem de mobilyanız için önemlidir. Çivilenmiş değil de içiçe geçirilmiş bir sistemle tasarlanmış olmaları gerekmektedir. Kalitesiz plastik ayaklar hem döşemenize zarar verir hem de şık görünmezler.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler