alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Kusursuz Gelin Makyajı İçin Öneriler

<< Geri 26-02-2016 05:32

By: Admin

Kusursuz bir gelin olmayı herkes ister. Bir gelini kusursuz yapacak etkenlerin başında da şüphesiz gelin makyajı gelir. Peki bir gelin makyajını kusursuz yapan nedir? Cevabı aslında çok basit. Ten renginize göre bir makyaj yapmanız gerekiyor. Mesela eğer beyaz tenli bir bayansanız ve gözleriniz kahverengi ise kahve tonlarını kullanmanız sizi harika gösterecektir. Gözlerinizde bütün toprak tonlarını kullanabilirsiniz. Örneğin göz renginiz açık kahverengiyse eyeliner kullanırken siyah yerine kahverengi kullanabilirsiniz. Bu bakışlarınızı tümüyle değiştiecektir. Yanaklarınız ise bal renginde, şeftali ve kayısı renklerinde allıklarla renklendirilebilir. Dudak parlatıcınız ya da rujunuz da pemve ve açık tonlarda olabilir. Bunlar beyaz tenliyseniz yapabileceğiniz şeyler. Bir de buğday tene bakalım.

 

 

Eğer buğday ten rengine sahipseniz renginiz artık kahverengi değil. Altın ve bronz renklerine eğilim göstermelisiniz. Far ve eye liner tercihleriniz bu yönde olmalı. Böylece göz makyajınız harika olabilir. Tabi çok ağır yapmamanız gerekiyor çünkü altın ve bronz renkleri daha dikkat çekici renklerdir. Dozunda kullanırsanız bir tanrıça gibi görünebilirsiniz. Buğday ten tercih edenler için allık renkleri arasında öne çıkan renkler pembe tonları olacak. Ruj kullanımında da yine aynı pembe tonlarını tercih edebilirsiniz.

Sıra geldi esmerlere. Esmer kadınların şöhreti başkadır. Siz de esmerseniz makyaja çok ihtiyacınız yok aslında. Uçuk pembe bir far ve eyeliner ile altın kahve tonlarında yapılacak göz makyajı sizin ışıkar saçmanıza yetecektir. Altın ve bronz tonlarında allık ve yine kahve tonlarında allıklarla harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Rujunuz da bunlarla uyumlu olmalı tabii.

Gelelim göz renklerine. Ten rengi kadar göz renginiz de önemli. Gelin makyajınızı ten renginizi dikkate aldığınız kadar göz renginizi de dikkate alarak yaptırmalısınız. Göz rengini kahverengiyse toprak tonlarında bir makyaj gerekecektir. Eğer yeşil gözleriniz varsa mor renkler ve zıt renkler ile dikkatleri gözlerinize çekebilirsiniz. Mavi gözler için de bej ve toprak rengi makyaj okyanus gibi gözlere sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler