alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

İstanbul’da Düğün Yapmanın Bedeli

<< Geri 26-02-2016 05:39

By: Admin

İstanbul’da düğün yapma niyetindeyseniz elbette ki burada düğün yapmak diğer şehirlere göre daha zor. Mükemmel bir boğaz manzarası, binlerce yıllık tarihi yapılar, dünyanın en büyük otellerinden bulunması, eşsiz doğal güzellikler... Liste uzadıkça uzuyor, İstanbul’un düğün mekanları da bu ölçüde fiyatlara sahip doğal olarak. Seçenekler ise neredeyse sonsuz sayıda.

 

 

Eğer fiyat araştırması yapmaya üşeniyorsanız düğün mekanları fiyat araştırmamız sonucu elde ettiğimiz bilgileri yazımızda görebilirsiniz. Örneğin tarihi mekanlarda düğün yapmak istiyorsanız buna özel olarak tasarlanmış oteller  olmadıkları için buralarda yüksek kapasitede konuk almanız pek mümkün değil. Buraya en fazla 200-300 arası konuk alabiliyorsunuz ve kişi başı olarak ödemeniz gereken fiyat da  150-500 TL arasında değişebiliyor.  Özel paket sunan yerler de mevcut ve bu paketlerde genellikle düğün menüsü, hazırlık odası, karşılama kokteyli, menü tadımı, düğün pastası gibi düğün hizmetleri yer alıyor. Servis  ücreti olarak %5 daha talep ediliyor. Toplam maliyet ise 55-60 bin TL’ye denk gelebiliyor. Biraz pahalı bir seçenek gibi durabilir. Tabi pahalı kelimesini kullanırken dikkat etmek gerekiyor.Belki onlar pahalı değildirde, sizin oraya verecek o kadar paranız yoktur.

 Diğer bir seçenek ise normal otel düğünleri. Bu otellerde 250 kişiden 2000 kişiye kadar konuk alabiliyorsunuz. Kişi başı fiyatlar ise 50-100 lira arasında değişiyor. Yemekli menülerde ise fiyat 150’den başlıyor ve 350’ye kadar çıkıyor. Eğer sınırsız içkili bir düğün yapmak isterseniz kişi başı mailyet 10 bin liradan başlıyor.

Eğer paket hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız pek çok ek hizmetten yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca ödemeniz gereken masraflar ise ses ve ışıklandırma masrafları oluyor ve bunların fiyatları da 4 bin ile 12 bin arasında değişiyor. Toplam maliyet ise 60 binden 90 bine kadar çıkabiliyor.Eğer fotoğrafçınızı dışardan getirmek ve salonun size paket içersinde sunduğu fotoğraf çekimi hizmetinden yararlanmak istemezseniz bütçenizi o anlamda da ayarlamanız gerekli. Makyaj yapacak firmayı otele mi yoksa kuaföre mi çağırsam gibi sorularda size maliyet olarak geri dönebilir.Unutmayın söz,nişan,kına ve düğün kelimelerinin geçtiği yerlerde soracağınız her sorunun karşılığında para harcamanız olası.

Klüp gibi yerlerde düğün yapmak istiyorsanız buralarda da 200-1000 kişi arasında konuk alabiliyorsunuz. Kişi başı maliyet 100-200 TL arasında değişiyor. Yine paketlerden yararlanabiliyorsunuz. Ek masraflar arasında fotoğraf, video, ses müzik ve ışıklandırma hizmetleri yer alıyor. Toplam maliet ise 65-70 bine denk geliyor.Tabi tutumlu bir gelinseniz ve düğün planınızı ve harcamalarınızı iyi yönettiyseniz. Düğün planı araçlarımızı kullanmanızı tasiye ediyoruz. Kağıt kalem kullanmaktansa tüm ayrıntıları dijital ortamda bulundurmak ve düzenli tutmak daha iyi bir düğün planlama süreci için son derece önemli diye düşünüyoruz.Tabi önce sitemize üye olmanız gerek.  Düğün Planlama Araçlarımız bu linke tıkladığınızda karşınızda olacak.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler