alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Düğün Planlamasının Bir Yılı

<< Geri 26-02-2016 05:45

By: Admin

O büyük teklifi aldınız ve evet cevabını verdiniz. Şimdi ise işin en zor kısmındasınız. Düğününüze bir ay var ve planlamanız gereken bir dünya işlem var. Nereden başlayıp neyi ne zaman yapacağınızı bilmiyorsanız korkamyın. Yazımızı okuduktan sonra bir yıl boyunca ne yapmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Düğününüze on iki ay varken düğün planlaması yapmaya başlamalısınız. Bu evrede ilk olarak hazırlıklar listesi yapmalı ve bütçenizi belirlemelisiniz. İki tarafın da aileleriyle konuşmaya başlanmalı ve bütçe net olarak çıkarılmalı. On bir ay kaldığı zaman fotoğrafçılarla görüşmeye başlayabilirsiniz. Bu esnada acele edip bir fotoğrafçıyla anlaşmak yararlı olacaktır. Düğün temanızı da belirlemekte fayda var çünkü ilerdeki tüm işlemleri bu tema etkileyecek.

On ay kaldığında gelinliklere bakmaya başlayabilirsiniz. Diktirecekseniz de yine elinizi çabuk tutup planlı çalışmalısınız. Balayı yerinizi de belirleyin ve şimdiden yer ayırarak fazla ücret ödemekten kurtulun.  Ayrıca düğün mekanınıza da şimdiden karar verip rezervasyon yaptırmak yine bütçeniz için iyi bir adım olur.  Düğünüze dokuz ay kaldığında düğün menünüze karar verebilirsiniz. Dekorasyon firmanızla da anlaşabilirsiniz. Birçok firma bu konuda organizasyon hizmeti vermektedir. Yine erkenden anlaşırsanız fiyat düşecektir.  Bu evrede yeni eviniz için eşya bakmaya başlayabilirsiniz. Ne kadar erken araştırmaya başlarsanız o kadar iyi olur.

Sekiz ay kaldığında şahitleri belirleme vakti gelmiş demektir. Konuşmacılar kimler olacak ve neler söyleyeceker. Bunları önceden konuşarak belirleyebilirsiniz. Daha sonra davetiyelerin tasarımınakarar verilebilir. Nikah şekerleri de davetiyelerle uyumlu olarak bu esnada belirlenebilir.  Yedi ay kaldığında şehir dışından gelecek misafirleriniz için bir otel ile görüşebilirsiniz. Daha sonra düğün pastanıza karar vermeniz gerekiyor. Pek çok pasta arasından karar vermek zor olacak. Ancak tadımlarda pastaya doyabilirsiniz. Çok fazla pasta tatmanız gerekebilir. Özel olarak pasta yaptıracaksanız yine erkenden rezervasyon almalısınız çünkü düğün pastacıları da oldukça yoğun oluyor.

Daha sonraki aylarda damatlığa karar verebilir, aksesuarları ve alyansları seçebilir ve kuaför ile anlaşabilirsiniz. Son üç ayda düğün gecesi için otel ve limuzinlerle ilgili araştırmalar ve seçimler yapılabilir. Süre azaldıkça kişisel bakımınızı da tazeleyerek ışıl ışıl bir gelin ve damat olabilirsiniz.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler