alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Aşıklar Aslan Şehri'nde

<< Geri 06-03-2014 22:04

By: Admin

Singapur: Aslan Şehir 

Çocukluğum bir ay kadar yaşamak durumunda kaldığım, hatta babamın tayini çıkma olasılığı dolayısıyla ileride red etmekten pişman olduğum tek ülke. 

Kimine göre çocuk aklı, kimi ne göre kader. Bana göre ise pişmanlık . 

 

Singapur’da kalmanız gereken yerlerden biri Orchard Road üzeri olmalı. Otelimize yerleştikten sonrasında ilk günü biraz sakin geçirip alışveriş merkezlerini dolaşabiliriz. Kısaca Orchard Road tarif etmemiz gerekirse; restoranlar, alışveriş merkezleri, oteller ve kafelerin bulunduğu bu ünlü caddemizde Singapur Ulusal Müzesi'ni de gezebilirsiniz. Alışveriş merkezlerimizin isimleri : Simlim TowerLucky Plaza,Marina Square. 

 

Singapur’a dair hediyelik eşyalar almak isterseniz şehrin simgesi olan MerlionRisis Orkide’sinden yapılan ilginç takı veya süs eşyalarından, etnik şeyler satın almak istiyorsanız Serangoon Road'dan mücevherat, kaşmir ipekleri, baharatlar, egzotik kokular satın alabiliriz. 

Ertesi gün balayımızın keyfini çıkarmaya başlarsak ilk durak Bird Park olmalı. 

Sizi çeşit çeşit papağanın karşılayacağı, yemyeşil ve orkidelerle dolu bir kuş-orkide cenneti bir orman olarak özetleyebilirim. 

Singapur’a gitmişken mutlaka hayvanat bahçesi de gezilmeli diyenlerdenim. Balayında ne işim var hayvanlarla demeyin lütfen ve mutlaka gece safarisi yaparak balayınıza macera katın. 

Balayımızın 3.cü gününü Singapur’un adası Sentosa’da geçirelim . 

Üç kumsaldan oluşan adamızda ilk kumsalımız Siloso Beach. 

Bu kumsalımızda akvaryum,kelebek parkı, 4 boyutlu sinema ,yunus gösterileri ile karşılaşacaksınız. 

İkinci kumsalımız Palawan Beach’te denizin üzerindeki bir asma köprüden geçerek maceranıza biraz korku ekleyebilirsiniz. 

Ve ışıkla suyun gösteriye dönüştüğü üçüncü kumsalımız Tanjong BeachSongs of the Sea olarak adlandırılan bu gösteride sakin,romantik ve sizi etkileyen dakikalar yaşayabilirsiniz. 

Balayımızda çocuk gibi eğlenmek istiyoruz derseniz Escape theme park veya Universal Studio Singapur’a uğrayabilirsiniz. 

Mutlaka Botanic Gardens balayınızda geçireceğiz dakikalardan çalmalı .Neden olduğunu sormayın .Orkideler, Yeşilin huzuru, Suyun dinginliği. 

Singapur temizliğinden bahsedecek olursak yere tükürmeyin, çiğnenmiş sakızınızı yere atmayın, hele sigara kesinlikle yasak, yaya geçidi dışında hiçbir yerden karşıdan karşıya geçmeyin. 

Singapur'da gideceğimiz bir diğer yer Raffles Place olacak. Singapur nehrinin güneyinde yer alan bu alanda en uzun binaları, ziyaret edilmesi gereklilik olan mekanları mevcut. Birbirinden şık bahçelerin içinde Raffles Otel'e girip kafelerden birinde bir şeyler içerek yemeğimizi yiyebiliriz. 

Long Bar'a da uğrayarak yiyeceğimiz yemişlerin kabuklarını yere atarak Singapur'a özgü Spling isimli kokteylden içerek bir geleneği yerine getirebiliriz. 

Sonra Merlion'la fotoğraf çektireceğiz.Merlion altı deniz atı, üstü aslan şeklinde bir heykeldir.Bu heykel Singapur'un hem deniz şehri hem de aslan şehir olduğunu anlatır. 

Eğer eski bir hint tapınağı görmek isterseniz Sri Mariamman ismindeki tapınak Çin Mahallesindedir.Hint tapınağı değil camii var mı diye soracak olursanız Arap Mahallesi'ndeki 5000 kişilik Sultan Camii'ni ziyaret edebilirsiniz. 

Yemek konusunda Singapur tam bir festivali yaşıyor ve yaşatıyor. Onlar için yemek yemek ayrı bir şölen. Fakat yemeklerinde bolca zencefil, sarımsak ve acı kullanıyorlar. 

Meyvelerinin tropik meyvelerden oluştuğunu söylememize gerek yok sanırım. Örnek papaya, rambutan, chiku, durian. 


 
Alkol konusunda pahalı bir ülke olduğu için öneride bulunamıyorum, o yüzden siz Singapur'da alkolsüz balayı yaparken kadehimi doldurdum sizin balayınızı kutluyorum:) 

 

Bu makale Derya Tiryaki tarafından yazılmıştır. 
 

 

   

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler