alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Gelinlerin Kuaförlerine Sorması Gerekenler

<< Geri 26-02-2016 05:46

By: Admin

Gelin adayları için en önemli konulardan biri de gelin saçı modelidir. Uzun zaman önce gelin adayları bu konuyu düşünmeye başlarlar ve karar vermeye çalışırlar. Bu esnada planlı hareket eden bir gelin mutlaka kuaförlerle görüşmeler yapar ve bilgi alır. Bu bilgi alma genelde şu soruyla başlar. Gelin saçı ne kadar? yada gelin başını kaça yapıyorsunuz? Siz siz olun hemen ücreti sormayın.Planlı hareket edin ve kuförünüze anlaşmadan önce  şu soruları sorun;

 

 

Öncelikle kuaförünüzün bir gelin pakedi varsa, bu paket neleri kapsıyor mutlaka sormalısınız. Bu paketler çeşitli fiyatlarda olur ve makyajın da dahil olduğu paketlerle karşılaşabilirsiniz. Kimi yerlerde manikür ve pedikür de fiyata dahil edilir. Tüm işlemleri aynı ekibin yapması sizin için hem indirim hem de zamandan tasarruf anlamına gelecektir.

Kuaförünüze gelin saç modeli yaparken nelere dikkat ettiğini de sormalısınız. Vücut hatlarınıza, yüz hatlarınıza ve gelinliğinize uygun olarak yapıp yapmadıklarını sorabilirsiniz. Zaten eğer bunları dikkate alıyorlarsa profesyonellerdir demektir. Yoksa başka bir kuaföre gitmekte fayda var.

Bir başka sormanız gereken soru da kuaförünüzün düğün mekanına ya  da eve gelip gelmediği. Eğer geliyorlarsa ek ücret talep ediyorlar mı? Çünkü eğer evde saçınızı yaptırırsanız bu sizi büyük bir stresten kurtaracak ve vait kazandıracaktır. Ek ücret talep etmeyen firmalarla da karşılaşabilirsiniz. Onları kaçırmamakta fayda var. Tabii diğer sorulara da olumlu cevaplar verebiliyorlarsa.

Bildiğiniz gibi bazı adetlerimiz de masraflardan kurtarabiliyor. Çoğu adetimiz masraflı olsa da özellikle gelinler için oldukça güzel adetlerimiz var. Gelinin bir yakınının saçının ücretsiz yapılması da bu adetlerden biri. Ancak bazı kuaförler sadece gelinle ilgilendiklerini söyleyip başka birinin saçını yapmak için ücret talep etmektedirler. Siz bu soruyu sorarsanız olumlu cevap verebilirler ancak sormazsanız size kardeşinizinkini de ücretsiz yaparız demeyeceklerdir. Aklınıza yazın.  Ayrıca gelin saçı provası için ücret alıp almadıklarını da sorabilirsiniz. Çoğu kuaför bunun için ücret talep etmez ancak hesapta yokken bir de prova için de şu kadar ödemelisiniz derlerse siniriniz bozulabilir. Önceden sorup ona göre hareket etmekte fayda var.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler