alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Düğün Müziği Firması Seçerken Dikkat Edilecek Konular

<< Geri 26-02-2016 06:45

By: Admin

Düğün müziği düğünlerin olmazsa olmazlarından biri ve tabii ki dj de öyle. Harika bir kutlama için yaptığınız müzisyen ekibi arayışlarında nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Bilmiyorsanız yazımızı okuyarak nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebiilrisiniz.

 

 

Düğün müziği firmasıyla anlaşırken ekibe bazı sorular yöneltmeniz gerekiyor. Örneğin ekibin kaç kişiden oluşacağı ve hem orkestra hem de diğer işler için yeterli sayıda ekip elemanının olup olmadığını öğrenmelsiniz. Ayrıca ne zamandır bu işi yaptıklarını, tecrübelerini de öğrenmenizde fayda var. Orkestra elemanları hangi ekipmanları kullnıyor, bunlar yeterli mi mutlaka bilmelisiniz. Portfolyolarını da görmeyi talep ederek ekibin daha önceki işlerindeki performansını değerlendirebilir ve imkanınız varsa daha önce hizmet verdikleri müşterilerinin görüşlerini öğrenebilirsiniz.

Düğün müziği firmasının bunun yanı sıra başka hizmetler verip vermediğini de sorabilirsiniz. Bazı fimrmalar hem ses sistemini düznlemekte hem de ışık sistemini de üstlenmektedir. Özellikle bunlarla iliglenecek vaktiniz ve bilginiz yoksa bu tür hizmetlerden yararlanmayı talep edebilirsiniz. Bu sizi fazlada başka bir firmaya ücret ödemekten de kurtaracaktır ve ekibin profesyonel olduğunu da göstermektedir.

Düğün müziğinde önemli bir nokta da hangi parçaların çalınacağı. Bu konuda kesin kararlarınız yoksa firmadan yardım isteyebilir ve daha önce hizmet verdikleri çiftlerin ne gibi parçalar çaldırdıklarını sorabilir ve onların listelerine bakarak kendi listenizi oluşturabilirsiniz.

Ekibin önceki işlerini görmek isterseniz videoları varsa görmeyi talep edebilirsiniz. Profesyonel ekipler genellikle referans olması açısından işlerini kaydeder ve izleyebilmeniz için önceden hazrıarlar. Siz de önceki işlerini izleyebileceğiniz firmalarla görüşürseniz biraz daha güvenilir firmalar tercih etmiş olursunuz.  Ayrıca yalnızca sizin için değil, konuklarınız için de müzik yapacakları için onlardan yılın en çok sevilen parçalarını da öğrenip konklarınızın da eğlenebilecekleri bir liste oluşturmanızda size yardımcı olmalarını talep edebilirsiniz.

Düğün müziğinizin iyi olması eğlenebilmenizi ve konuklarınızın da iyi vakit geçirebilmesini sağlayacaktır. Çalışacağınız ekibin performansı da bunun doğrudan belirleyicisi olacak. Sonuçta düğünü eğlenceli kılan şeylerden biri de müzik ve oynanan oyunlar.

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler