alexa gelingeliyor.com
GELİNGELİYOR'U FACEBOOK'DA

Erkeklerin Damatlık Seçme Çileleri

<< Geri 26-02-2016 06:46

By: Admin

Erkekler için düğün süreci oldukça acı geçebilir. Erkeklerin hiç de hassas olmadığı konularda bir sürü masraf yapması gerekir ve çoğu erkek bu masrafları özellikle de kendisi ödüyorsa neden yaptığına bir türlü anlam veremez. Mesela bir önceki yaz kuzeninin düğünü için aldığı takım elbiseyi kendi düğününde giymemesi için hiçbir sorun yoktur. Alem ne der diye bir soruyu da kendilerine pek sormazlar.

 

 

Bir kadın böyle bir taleple gelen erkeğe olmaz deyip nedenler öne sürdüğünde ise erkek şunu diyecektir; o gece orada bu takımı giydiğimden kimsenin haberi yoktur. Yani erkekler onun takımına dikkat etmemiş olabilir ama bir kadının gözünden bu kaçmayacaktır. Tabii erkeğin bu da umrunda değil.

Mesela alışveriş esnasında düğün alışverişi bir damat adayı için tam bir işkenceye dönüşür. Bir mağazaya damatlık seçmek için girildiğinde bir erkek için takımların sadece renkleri farklı görünecektir. Böyle bir durumda evde duran kuzenin düğününde giydiği takımın aynısını bir kez daha satın almanın hiçbir mantığı olmadığını ileri sürmesi bile işten değil.

İkinci bir kabus da takımları kabinlerde denerken gerçekleşir. Damat adayı bir takım giyer ve çıktığında çok iyi göründüğünü düşünür. O takımı alıp çıkacaklardır artık. En azından o böyle umar ancak müstakbel gelin denemesi için bir kaç takım daha getirir. İşte bir erkeğin en hüzünlü bakışlarına bu anda rastlayabilirsiniz. Ama eli mahkum giyecek onları!

Sonuç olarak damat adayımız o eski takımı düğününde giyemeyecek ve sayamayacağı kadar çok damatlık deneyip ona göre evde duran takımla aynı olan bir başka takım daha alıp saatler sonra eve dönecektir.  Bir de bunun gelinlik alışverişi var tabii. Neyse ki bazı damatlar düğünden önce gelinliği görmeme adetinden dolayı bu alışverişten yırtabiliyorlar. Eğer gelinlik almaya da gitselerdi damatlık seçmek için o kadar ter döktükten sonra gelinliğin çilesini çekerken ağlayabilirlerdi.

 

 

* Yorumlar

Sosyal Ağ
Geri Bildirim Formu
* Kişi : Belirsiz
* Tür :
gelingeliyor reklam

Kişiler